FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-02-13 20:41  [R/G] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam.

W poszukiwaniu weny do ukończenia kilku rozgrzebanych tematów... wziąłem się za kolejną rybę :) Tym razem na warsztat poszedł USS Skipjack autorstwa Łukasza Fuczka, wydany przez Modelika. Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale muszę przyznać, ze spośród amerykańskich SSN, ten typ podoba mi się najbardziej - bardzo rozpoznawalna, klasyczna sylwetka, wysoki kiosk o ostrych kształtach, opływowy kadłub. Gdyby kogoś temat zainteresował, bardzo obszerny opis wraz z historią tych okrętów można znaleźć tutaj . Tyle tytułem wstępu.

Na początek okładeczka:


Z możliwych wariantów budowy wybrałem ten na pojedyncze wręgi ze sklejką łączącą. Tym samym ograniczyłem o połowę liczbę wręg do wycięcia :-)


Niech wręgi sobie wysychają, wziąłem się za sklejenie w całość segmentów poszycia. Na to jeszcze sklejki łączące.


W projekcie trochę poskąpiono segmentów poszycia na dziobie, więc przy pomocy AK-3 i gumeczki nadałem pierwszym 3 segmentom lekkiego brzuszka :) Tutaj widać, ze listki łączące dziobowy element niespecjalnie mi się zgrały ;-/


Następnym krokiem było wycięcie wręg, po czym wkleiłem je w sklejone segmenty.


Wiem, że to niewiele, ale modelik skleja się szybko i przyjemnie, więc pewnie niedługo tu wrócę;)

Pozdrawiam.

Post zmieniony (17-06-13 19:54)

 
20-02-13 20:51  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mam go sklejonego i to nawet prawie do końca :) Bardzo fajny model, powodzenia.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-02-13 23:03  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wygląda bajkowo, prawie jak żółta łódź podwodna.
Powodzenia.
pzdr

 
21-02-13 07:18  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Luke, śledzę Twój wątek z zainteresowaniem. Bardzo ładnie wymodelowałeś pierwszy segment. Zdecydowanie powinienem zrobić jeszcze ze dwa segmenty dziobu. Na przyszłość się poprawię.

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
21-02-13 20:19  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam ponownie, dziękuję za motywację;)

Korsarz pochwal się swoim modelem ;-D Wszelkie wskazówki bardzo pomocne, bo nie widziałem wcześniej tego modelu na żadnym forum.

Dokker chodzi Ci o łajbę z tej piosenki? ;-P

Lazarus pierwszy segment wyszedłby lepiej, gdyby mi się nożyczki nie "omskły" przy cięciu ;) A co do ostatniego zdania w Twoim poście - czyżby szykowały się następne "podłodki" ;>

Korzystając z wyjątkowo dobrej pogody, pstryknąłem kilka zdjęć obrazujących postępy. W pierwszej kolejności przed kadłubem wykonałem podstawkę pod model którą zawiera wycinanka. Wymagała ona lekkiego przycięcia w miejscu gdzie ma się zmieścić szersza, dziobowa część kadłuba. Ponieważ podstawka od razu po sklejeniu była dosyć wiotka, wewnątrz wkleiłem usztywnienia z tekturki. Prymitywne, acz skuteczne :-)



Następnie złożyłem w całość kadłub. Jak wyszło to już oceńcie sami. Na ostatnim zdjęciu niespodzianka od drukarni :-/ Na szczęście nie widać tego, gdy model stoi w podstawce ;)



Tyle na dziś, pozdrawiam.

 
23-02-13 19:21  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Pozwolimy sobie ocenić, że jest pięknie. Świetnie ukształtowany karton, retusz prima sorcik. Całość kartonowo elegancka. Mniam:)

 
23-02-13 20:56  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,chć nie lubię cygar ,kadłub sklejony pięknie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-02-13 21:08  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam.

Mariaszek, marek1 - Dziękuję Wam za dobre słowo, chociaż jest tu kilka rzeczy w moim wykonaniu do których można by się przyczepić. Marku, ja też kiedyś nie przepadałem za podwodniakami, ale jednak mają one coś w sobie ;)

Dzisiaj kolejne niewielkie postępy. Na początek skleiłem do kupy usterzenie okrętu, a więc stery kierunku i rufowe stery głębokości:


Następnie wziąłem się za wyposażenie pokładowe. Nie ma tego wiele, ale za to części są bardzo drobne i trzeba się trochę przy nich nagimnastykować :-|

Włazy, polery i półkluzy:


Postanowiłem również skleić śrubę napędową okrętu. Z możliwych do wyboru 2 wariantów zdecydowałem się na śrubę 5-cio piórową, co odpowiada wczesnej konfiguracji jednostek tego typu.



No i do następnego ;)

Pozdrawiam.

 
13-06-13 21:35  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam.

Dzisiaj będzie kiosk. To co widać na zdjęciach to jest moje trzecie podejście do jego wykonania. Zdecydowanie najtrudniejsze jest wyprofilowanie górnej powierzchni. Nie jestem mimo wszystko zadowolony z efektu, ale dałem za wygraną i zostawiłem tak jak jest.



Do tego komplet peryskopów i innych gratów:



No i to by było na tyle. Wkrótce galeria ;-)
Pozdrawiam.

PS. Została mi zapasowa wycinanka, z której da się skleić kompletny model (wyciąłem tylko elementy zapasowe kiosku a wręgi sobie odrysowałem). Wycinanka jest pokryta caponem. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na pw.

 
17-06-13 18:30  Odp: [Relacja] USS Skipjack, MODELIK 8/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam ;)

Model jest gotów. Pomijając elementy które wymagały cierpliwości przy formowaniu, modelik jest absolutnie bezproblemowy i przyjemnie się klei. Sylwetka jest moim zdaniem zgrabna, ciekawa i miła dla oka. Kolorystycznie model również odstaje (na plus!) od pozostałych "podłodek" wydanych przez Modelik. Ogólnie polecam. Czas na foty:



I zdjęcie rodzinne :-P



Dziękuję podglądającym za udział w relacji ;-)

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024