FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-02-13 19:27  [R/G] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam wszystkich.
Do tej pory byłem tylko "czytaczem" forumowym. Teraz przyszła pora na pokazanie tego co potrafię, choć już kiedyś pochwaliłem się swoimi modelami.
W moje niecne łapki wpadł model IJN Nisshin z wydawnictwa "Answer" wraz ze wszystkimi możliwymi laserami i innymi bajerami. Budowę rozpocząłem Jakiś czas temu , więc po kolei:
Na początek poszedł szkielet ( bardzo nietypowo ;-) ) :


I jak to z laserem bywa wystarczyło tylko poskładać razem i przeszlifować. Krok drugi to pod poszycie:



Następnym krokiem było sklejenie części dziobowej poszycia burt:



Model ma już całe poszycie burt, tu niestety drukarnia się nie popisała bo poszczególne części burt różnią się odcieniem. Poszycie dna w części rufowej wydało mi się najtrudniejsze i od niej właśnie zacząłem. I faktycznie przez swój magiczny kształt dała mi troszkę w kość:



Jeszcze tylko drobny retusz i będzie dobrze . No na razie tyle , przepraszam za troszkę przydługi post, ale chcę prowadzić relację na bieżąco i dlatego tak dużo i mało za razem pokazałem.
Ps. Przepraszam za fotki (zwłaszcza tło ) , ale były robione na szybko i nie zakładałem że będę relacjonował budowę .

--

Post zmieniony (17-07-14 09:06)

 
16-02-13 19:46  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Gratuluję odwagi za wybranie tego modelu i decyzji o prowadzeniu relacji.
Model wymagający, ale po wstepnych fotkach widzę że jesteś na dobrej drodze. Podposzycie dobra rzecz, daje gwarancje iż poszycie denne bedzie ładnie się prezentowało.
Dobra decyzja co do sklejenia poszycia dziobu w jedną całość (skąd ja to znam), a poszycie na rufie ładnie Ci wyszło.
Bedę czestym gościem w Twojej relacji, trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-02-13 19:58  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Heh... nie będę ukrywał, że zanim zacząłem budowę modelu, to Twoją relację ze trzy ... a może trzysta razy przeczytałem :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
16-02-13 20:15  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

To podposzycie to z podkładek po piwku ,,bosman'' czy co inne? ;-)

 
16-02-13 20:33  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, mocno wziąłeś się do pracy. Model ciekawy i trudny chyna ale szlaki przetarrte są.
Będzie łatwiej

 
16-02-13 20:36  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Początek pod poszycia to faktycznie podkładki piwne :) a dalej to już zwykła tektura nasączona ( po przyklejeniu ) dość mocno rozcieńczonym wikolem i szlifowana.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
17-02-13 07:47  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Początek obiecujący . Tak dalej , a będzie co oglądać w Twojej relacji .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
20-02-13 08:19  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witajcie
Prace nad poszyciem Nissina trwają nadal. Tak wygląda na chwilę obecną :



Zbliżenia na rufę :



I na część dziobową okrętu:



Niestety, ale części poszycia dna również minimalne różnią się odcieniem , zwłaszcza na dziobie. Różnica jest nie wielka, ale na tyle mnie drażni, że chyba skorzystam z pomocy moich wiernych przyjaciół czyli taśmy Tamiya i aerografu. W miejscach łączenia poszczególnych detali poszycia widać połysk, powstał on od głaskania tego miejsca końcówką nożyka . Kadłub po skończeniu będzie tryśnięty matowym lakierem bezbarwnym więc wszystkie wybłyszczenia znikną.
Na dzisiaj tyle.
C.D.N niebawem ;)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
20-02-13 08:34  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Co do odcieni kartonu to róznicami w poszyciu nie przejmowałbym sie i zostawił tak jak jest, są wieksze różnice w kolorystyce burt i pokładach a z nimi nie da się już nic zrobić, jesli nie zamierza się malować całości. Poza tym poszycie denne będzie zawsze nieco scieniowane przez cały model, i nie martwiłbym się tym , ale wybór należy do Ciebie.
Widzę iż poszycie wykonujesz tak jak autor przewidział, czyli na styk z dolną krawędzią burt.
Jest dobrze,

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-02-13 08:56  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Jeszcze zobaczę jak to będzie wyglądać jak zrobię całość poszycia, no i lakier może zrównoważyć odcienie. "Pażywiom - uwidźem" Jak mawiali starożytni Rosjanie :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
24-02-13 16:06  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Poszycie dna modelu już ukończone.
Całość:


Poszycie dna:



Zrobiłem też śruby napędowe, oczywiście przy pomocy "supergluta" i papieru ściernego:




Różne odcienie dna jednak mnie drażnią, zwłaszcza środkowy element poszycia. Ponieważ oklejałem model od dziobu i rufy równocześnie i środkowy segment ten najbardziej prosty musiałem lekko dopasować, właśnie dlatego oklejałem w ten sposób bo środkowe części poszycia to bardzo często zwykłe lub prawie zwykłe prostokąty. Ale od czego jest prawo Murphy'ego ? Oczywiście za dużo przyciąłem i musiałem dorabiać z zapasu koloru i dzięki temu mam ładniutki, jaśniutki kawałek poszycia w samym środku kadłuba. Decyzja zapadła i dno będzie pomalowane.

C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
24-02-13 18:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kadłub jest ok.
Co do tych różnych odcieni poszycia, no cóż podjąłeś już decyzje o malowaniu, ale musisz to wykonać bardzo ostrożnie aby nie pochlapać reszty.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-02-13 18:25  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Daję radę w 1/700, to tu też chyba dam radę. Chociaż prawa Murphy'ego czuwają... :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-03-13 14:01  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Kadłub czeka aż listonosz przyniesie mi nowe farbki, bo tej, którą miałem starczyło tylko na jedną warstwę. Ale żeby nie marnować czasu popracowałem troszkę nad nadbudówką :



Poszczególne poziomy posklejam razem jak już zrobię relingi i część wyposażenia. Kolejny etap budowy to sterówka:



Wycięcie okien dało mi troszkę po oczach :) Między ściany wkleiłem cieniutką folię. Poniżej gotowa sterówka:



Dopiero oglądając zdjęcia zauważyłem brak retuszu przy oknach. Melduję grzecznie że już poprawiłem temat :) , chociaż zrobiłem to tylko po to by swoje sumienie uspokoić, bo z zewnątrz wszystko jest OK a środka i tak prawie nie będzie widać.
C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-03-13 14:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak Ty możesz pisać o ślimaczym tempie . Tego retuszu to także na nadbudówce by się troszkę więcej przydało .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
02-03-13 15:05  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A tak, tak retusz już jest, niestety a może i stety , ale fotki robione w opcji makro są bezlitosne ;)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-03-13 15:49  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Extra Model   

U wydawcy jest errata do tego modelu. Już ponad rok czeka na wydrukowanie.

 
04-03-13 19:26  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dzisiaj listonosz przyniósł mi paczuszkę z farbą i kadłub już ostatecznie juz pomalowany. Myślę że jutro zamieszczę fotki gotowego, no prawie gotowego, kadłuba. Tym czasem moi stoczniowcy mocno " dają po robocie " przy nadbudówce:



Trapy i drabinki to laserki z GPM-u. Poza błędem o którym dokładnie pisał Jorzik w swojej relacji, żadnych większych problemów nie miałem. Teraz kolejny krok to relingi i całe drobne wyposażenie nadbudówki.
C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (04-03-13 19:26)

 
04-03-13 19:56  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No bardzo dobrze sobie radzisz.
Jeśli mogę zasugerować tylko jedną sprawe, Zanim podoklejasz wszystkie poziomy do siebie, wykonaj otwory na nogi masztu, bo pózniej możesz sobie przy wierceniu uszkodzić całą strukturę.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-03-13 20:11  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A tak, tak. Zaplanowałem sobie mniej, więcej taką kolejność budowy: poszczególne poziomy, trapy i drabinki, wszelkiej maści otwory, relingi, wyposażenie pokładów poszczególnych poziomów i na koniec złożenie wszystkiego razem.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
06-03-13 08:09  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Kadłub już pomalowany i polakierowany satynowym lakierem:



Zrobiłem też drabinki na dziobie :



Tego typu klamry, drabinki wykonuję w ten sposób:
mam przygotowany szablon, sklejone ze sobą " superglutem " trzy blaszki:



Szerokość szczeliny to szerokość klamry plus 2x średnica drutu użytego do jej wykonania. Jak widać na powyższym zdjęciu układam kilka odcinków drutu, mniej więcej tak by szczelina przechodziła przez środek drutu. Kolejną blaszkę wciskam w szczelinę zaginając drucik:



I na koniec otrzymujemy gotowe klamry :


Może już to gdzieś było opisane, nie wiem, mam nadzieję, że komuś się to przyda.
I na koniec zdjęcie grupowe ze stoczni:



C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (06-03-13 08:10)

 
07-03-13 19:59  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dzisiaj popracowałem troszkę nad relingami górnych poziomów nadbudówki. Zdjęcia po kolei ukazują jak ja robię relingi :



Na drugiej fotce widać dystans umożliwiający równe ucięcie słupków relingu. Zrobiłem go z tulejki zaciskowej , którą się zakłada na końcówki przewodów. No i już po pomalowaniu :



Dziwię się że prace nad modelem idą do przodu skoro moi stoczniowcy tak pracują :) :



C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
07-03-13 20:42  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ja bym mu po premii poleciał :). A poważnie to z jakiej grubości drutów robisz relingi ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-03-13 20:43  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Bardziej ten "stoczniowiec" pasuje do naszych kochanych drogowców. ;p A modele jak się patrzy. :D

 
07-03-13 20:51  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Średnica pionowych słupków to 0,4 mm a poziome to 0,2 mm. A co do stoczniowca to jakoś nie mogę go zmotywować do pracy. Z drugiej strony wolę żeby tak " pracował " niż żeby biegał po półkach z modelami :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
09-03-13 19:34  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Górne poziomy nadbudówki praktycznie ukończone, pozostało tylko zrobić dwa male reflektorki umocowane na ścianie sterówki. Wyposażenie - jak to wyposażenie sterówki i pomostu obserwacyjnego, głównie wszelkiej maści lornetki. Ciekawe są te trzy ustrojstwa:

[

Poniżej widok na to co do tej pory wykonałem :



Jak widać, najniższy poziom ma już przygotowane słupki relingu. Teraz tylko wyprostować, przyciąć i dać poziome druciki.
C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (09-03-13 19:37)

 
10-03-13 14:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Ta rupieciarnia na tej nadbudówce zdecydowanie dodaje uroku całości.
Masz dobre tempo pracy, zważywszy iż kleisz dwa projekty równocześnie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-03-13 15:51  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Główny front robót stoczniowych to ten model, Shiratsuyu robi się w chwili gdy muszę odpocząć od Nisshin-a. A co do tej rupieciarni, to masz rację im jej więcej tym ciekawiej to wszystko wygląda :)

--

Post zmieniony (10-03-13 16:28)

 
11-03-13 20:23  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Można powiedzieć, że nadbudówka już zrobiona. Brakuje jeszcze tylko masztu i schodni z pierwszego poziomu na pokład. To będzie zrobione po przyklejeniu nadbudówki do pokładu. :



No i na koniec moja ulubiona przymiarka :



No to tyle na dzisiaj.
C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
11-03-13 20:25  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Rakoth   

Witam,
wygląda bardzo przyzwoicie. Mógłbyś zdradzić jak robisz schodnie?

 
11-03-13 20:41  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Schodnie i drabinki to laserki GPM-u :
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2919

Drogie nie są, a troszkę życie ułatwiają i wyglądają calkiem, całkiem. Poręcze to już zwykła drutologia.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
15-03-13 12:00  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Powstał kolejny element tego "zajefajnego" stateczku. Poznęcałem się troszkę nad platformą wodnosamolotów:



Jak widać samą platformę zrobiłem z zestawu "laserków" a dzięki relacji Jorzika od razu poprawiłem jedną z pochylni. A tak swoją drogą, modelarstwo to dziwne hobby. Narobiłem się tych słupków i innych podpórek, naretuszowałem się tego cholerstwa a i tak nic nie będzie widać, ale cóż take hobby :). Na koniec już całość zamontowana na pokładzie :


No, na dzisiaj tyle.
C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (15-03-13 15:10)

 
15-03-13 12:28  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obserwuję postępy :-) pięknie

--
Pozdrawiam!
Michał

 
15-03-13 15:15  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To jest ból jak się człowiek namęczy, a potem to ,,ukryje" w reszcie modelu. Pomost wykonałeś świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-03-13 10:20  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Piękna robota ale osobiście nie preferuję takiego podejścia. Jeśli coś jest nie widoczne to wg. mnie lepiej ten czas wykorzystać na inne elementy. Ale każdy robi tak jak lubi. Pozdrawiam

 
16-03-13 10:27  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No niby tak, mam podobne podejście do tematu, ale w tym konkretnym przypadku uznałem, że podpórki powinny być. Platforma to dość duży element, nie robiąc podpórek pewno by się zapadła w środkowej części. Czegoś w stylu szkieletu też nie można było zrobić, bo jednak coś tam widać. Nie za dużo, ale jednak.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
19-03-13 14:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Kolejny malutki etap budowy za mną . Padło na nadbudówkę z zapasowymi pływakami do wodnosamolotów :



Prawdopodobnie w tym miejscu popełniłem błąd, chyba źle zmontowałem główne kolumny nadbudówki i kątowe wsporniki nie zeszły mi się z nadrukowanym miejscem przyklejenia. Do budowy użyłem laserowo wycinanych detali i powiem Wam, że nieźle się napociłem przy zaginaniu kratownic. Niby mogłem je rozciąć i posklejać, ale są one tak delikatne, że obawiałem się czy dam radę prosto je poskładać. Nie jest to może mistrzostwo, ale ja jestem zadowolony ;) :



Już wstawiając fotki zauważyłem, że jeden fragment kratownicy jest wykrzywiony . Na szczęście nie przykleiłem tego i już jest poprawione. Zdjęcia makro są bezlitosne ;).

C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (19-03-13 14:48)

 
26-03-13 19:39  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dzisiaj popracowałem troszkę nad nadbudówką wiele nie zrobiłem, ale zajęło mi to prawie cały dzień :


Dzisiaj tylko tyle . Pozdrawiam

C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
26-03-13 20:38  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jak jeden z kolegów napisał kiedyś, te pomosty stanowią o uroku tego modelu, dlatego należy je wykonać jak najlepiej. Tobie to dobrze wychodzi. Czekam na więcej.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
26-03-13 22:51  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No dzięki za dobre słowa, choć model zaczyna mnie nieco drażnić. I nie chodzi o opracowanie, bo to jest jak na razie bardzo dobre, ale te drobne przesunięcia w druku i różne odcienie kolorów... no to naprawdę zaczyna wnerwiać.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
27-03-13 00:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo mi się podoba Twoje wykonanie, zwłaszcza druciarni.
Opisz jak dziergasz te małe otwory - wychodzą Ci rewelacyjnie. Ppewnie to igła, ale ja nie widzę kołnierzy po spodniej stronie.
Może masz jakiś specjalny sposób? :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-03-13 06:15  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No, pochwała od twórcy taaakiego Bismarck-a , to już coś ;) Dzięki za miłe słowa . A co do otworków ,to są to detale z zestawu laserowo wycinanego, dla tego nie ma wspomnianego kołnierza. A jak wykonuję otworki sam to oczywiście za pomocą igły, tyle ,że nasadzam igłę na końcówkę pędzelka i obracam w palcach równocześnie delikatnie naciskając. Otwór zostaje wtedy wycięty a nie wytłoczony i dla tego kołnierz jest naprawdę bardzo delikatny i mały.

--

Post zmieniony (27-03-13 06:16)

 
29-03-13 19:50  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Tak sobie troszkę popracowałem nad nadbudówką i do zrobienia pozostały jeszcze dźwigi. Troszkę się nawalczyłem z zapasowymi pływakami, nie żeby jakoś źle były opracowane, umiejętności trochę brak :



Ostatną część jednej z drabinek dokleję tuż przed przyklejeniem nadbudówki do pokładu. Bo jak znam siebie to pewnie kilka razy bym ją oderwał podczas pracy nad dźwigami.

C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
30-03-13 13:43  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pływaki całkiem OK, widok w makro zawsze przygnębia (zwłaszcza twórcę).
Czy wyloty spalin nie powinny być czarne wewnątrz?Jak jeszcze lekko matowo osmolisz krawędzie na zewnątrz, to już całkiem będzie CZAD ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-03-13 14:53  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Tak, tak wyloty spalin jeszcze będą pomalowane na czarno. A co do okopceń, to chyba nie zrobię. A to dla tego, że dużo też robię modeli plastikowych i boję się, że mnie poniesie i porobię wszelkie washe, preshadingi, shadingi , rdzę i takie tam różne plastikowe wynalazki. No OK, może to i fajnie by wyglądało, tyle, że jak w plastiku coś nie pójdzie lub z czymś przesadzę to po prostu kąpię model w zmywaczu do farb i robię od nowa. Tu raczej nie bardzo. A tego typu śladami bardzo łatwo sknocić cały model

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-04-13 15:49  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam po Świętach ( tylko Sylwestra jakoś tak brakowało ;) )
Nadbudówka już praktycznie ukończona:



W niektórych miejscach trzeba poprawić retusz, ale to zrobię tuż przed przyklejeniem nadbudówki do pokładu. Wiecie jak jest, troszkę odpocznę od tej nadbudówki, popatrzę na świeżo i wtedy poprawię wszystkie niedociągnięcia. A na koniec moja ulubiona przymiarka:



Pozostał jeszcze jeden duży element stały okrętu czyli nadbudówka rufowa a potem to co Ślimaczki " lubieją " najbardziej czyli cała drobnica, uzbrojenie, szalupy czy też inne samoloty i takie tam :) .
Pozdrawiam
C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
18-04-13 22:41  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Troszkę czasu minęło od ostatniego wpisu bo i też prace nad modelami troszkę zwolniły. Powodem spadku wydajności w stoczni jest zbliżająca się kolejna Majówka z ASG i musze raz zająć się tego typu modelami:



Między innymi o te cacka w tym roku chłopaki będą walczyć. Ale teraz na temat: Powstała druga nadbudówka na której są zamontowane kolejne dźwigi :



No fakt dźwigów jeszcze brak, ale to się za jakiś czas poprawi :)
Pozdrawiam
C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
10-05-13 09:38  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Sporo czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji, ale cały długi " łikend" I tydzień go poprzedzający miałem małe urwanie głowy. Musiałem wraz z żoną przygotować ( już ósmy raz ) trzydniową imprezkę dla 400 osób:

https://picasaweb.google.com/108599207371369372846/MajowkaZAirsoftem2013#

Teraz już życie wróciło do normy i prace przy modelach zostały wznowione:



Jak widać wiele nie zrobiłem, al dopiero od dwóch dni tak naprawdę jestem w domu.
Pozdrawiam
C.D.N Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
10-05-13 10:11  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jest bardzo ladnie, jesli sie da to zmien polozenie krzyza sygnalizacyjnego o 180 stopni.U mnie jest tez zle i musze to w koncu poprawic.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-05-13 11:20  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A popatrz, nie wiedziałem, że położenie krzyża jest złe. Dzięki za uwagę, poprawić się da bo to cieniutki plastik .

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024