FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-06-03 20:59  Re: relingi 1:300
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podstawa glownej nadbudowki. Spedzilem nad nia chyba z 3 godziny zeby wszystko dokladnie dopasowac. Na szczescie czesci byly za duze a nie za krotkie.

 
25-06-03 01:34  Re: relingi 1:300
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ostatnio w sklepie na Dzielnej w Warszawie widzialem asortyment relingow do zastosowania w modelach roznej skali - byly nawet do 1:700. :-o

Nie pamietam, czy byly do 1:300, ale wydaje mi sie, ze na bank byly do plastikowych 1:350, wiec zawsze mozesz sie takimi 'pozywic'. ;-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-07-03 12:29  Re: relingi 1:300
androot   

Cześć zbovid.
Mam ten sam problem z Richelieu w tej skali i szukałem relingów w Łodzi i w Katowicach i doszedłem do wniosku, że ich po prostu nie produkują. Natomiast gotowe kleją plastikowcy, a tym co nas - kortonowców odróżnia od nich to wyżej zawieszona poprzeczka. Dlatego czy nie uważasz, że prawdziwą satysfakcję daje element wykonany "od podstaw"? Osobiście polecam Ci wykonanie relingów z cienkiego drutu nawojowego i drutów ze szczotki drucianej (słupki). Jeśli chodzi o łączenie tych elementów to można kleić "cyjanoakrylem" lub lutownicą precyzyjną.
Powodzenia.

 
08-07-03 12:36  Re: relingi 1:300
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

androot, drut nawojowy (w przypadku lutowania) ma jedną wadę: jest emaliowany. Jeśli jest bardzo cienki, a w 1:300 będzie b. cienki, to ciężko się jej pozbyć. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest pojedyncze "włókno" z przewodu (linki) nabytego w sklepie elektronicznym. Natomiast w przypadku słupków dobra jest tzw srebrzanka (drut z naniesioną warstwą srebra do wykonywania mostków w układach elektronicznych) bo w szczotce drucianej są "włosy" z drutu stalowego i też ciężko się je lutuje.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
11-07-03 12:31  Re: relingi 1:300
androot   

Witaj Irek. Muszę przyznać, że jesteś wielki. Wielkie dzięki za skrócenie czasu zdobywania doświadczeń. Jednak nie wiem o jakich włosach mówisz, bo ja z takowymi się nie spoktałem, a jak sam wiesz wolny rynek spowodował obecną różnorodność szczotek (szczotka szczotce nie równa).....;-).
Jeśli chodzi o tą srebrzankę wydaje mi się, że masz na myśli "nóżki" np. rezystorów, bo z nich również wykonuję wiele elementów.

Karton "lata" wyżej niż plastik.

 
11-07-03 12:55  Re: relingi 1:300
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli chodzi o te rezystory, to owszem, jest to drut miedziany srebrzony. A srebrzanka różni się tym, że po prostu jest nawinięte ileśtam metrów drutu na szpulkę. Tak na marginesie, to srebrzanka jest chyba nieco twardsza (sztywniejsza).
Jeśli chodzi o ten "włos" to miałem na myśli pojedynczy drut w szczotce drucianej.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024