FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-06-03 23:33  [Technika] relingi 1:300
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wlasnie skonczylem oklejanie kadluba Rodneya z MM. )Eh byla to prawdziwa droga przez meke ;-(.) I tak sobie pomyslalem jak to tego cuda dorobic relingi. Nie wiecie czy mozna kupic takie elementy fototrawione w skali 1:300?? A moze znacie jakis inny sposob? Pozdrawiam

 
22-06-03 00:05  Re: relingi 1:300
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Niestety, wątpię, czy ktokolwiek produkuje relingi w skali 1:300. Ja przynajmniej do tej pory na nic takiego nie trafiłem :(

Pozdrawiam,
Wakamij

 
22-06-03 00:13  Re: relingi 1:300
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

modelik ladnie zaczyna sie prezentowac .... szpachlowany tak ?

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
22-06-03 08:15  Re: relingi 1:300
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie.. nie jest szpachlowany... na tych tzw. fotkach nic nie widac, niedokladnosci szczegolnie ;-) To jest moj pierwszy model po dluuuuugiej przerwie wiec specjanie piekny nie jest. Poza tym mialem klopoty z burtami. Te nad linia wodna w zasadzie graly co do mm. Natomiast te pod.... eh..... byly za dlugie o ok 5 mm i wogole jakos nie specjalnie pasowaly. ??!!????
Szkielet staralem sie robic dokladnie, wg Waszych wskazowek, i uwazam ze wyszedl mi dosc dobrze, bez skrzywien itp.

P.S. Trudno Rodney bedzie bez relingow :-(

 
22-06-03 10:33  Re: relingi 1:300
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Na fotkach kadłub wygląda bardzo ładnie!

Natomiast co do relingów to spróbuj zrobić je sam. Trochę drutu, super glue i w kilka godzin, nawet bez żadnych specjalnych przyrządów można zrobić relingi na cały okręt.

Pozdrawiam

 
22-06-03 13:05  Re: relingi 1:300
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No tak tylko cholercia nie jestem zegarmistrzem ani jubilerem ;-)

 
22-06-03 13:29  Re: relingi 1:300
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

W podhalaninie relingi zrobilem z cienkiego drutu i nitki nasaczonej wikolem .Po raz pierwszy robilem relngi i wygladaja dosc przyzwoicie :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
22-06-03 14:17  Re: relingi 1:300
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pamietam ze kiedys robilem relingi z nitek nasaczonych tuszem ale do skali 1-300 bylyby zdecydowanie zbyt grube :-(

 
22-06-03 20:36  Re: relingi 1:300
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czemu błędów??? Kleiłem tego Rodneya i nawet do dziś stoi na półce i nie pamietam żebym miał z nim jakiekolwiek problemy, czy żeby były jakieś dyskwalifikujace go błędy. Z czym masz problemy może mi się przypomni jak popatrze na model : )

 
22-06-03 20:52  Re: relingi 1:300
Legionista   

Hmm tez nie mialem zadnych problemow (wyjatkowo) z Rodneyem, chociaz pomniejszalem go do 1:400. W czym dokladnie problem?

Better Dead Than Red

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024