FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-07-03 22:10  Czerwony Październik-opinia
Marcin   

Model atomowego okrętu podwodnego klasy typhoon "Czerwony Październik" wydawnictwa Adore Model, o ile mi wiadomo jest swoistym ewenementem w tej klasie (atomowy okręt podwodny z kartonu wydał jeszcze Modelik). Jest też ewenementem jeżli chodzi o opracowanie, nie przypuszczałem że można zrobić tyle błędów na tak małej ilości arkuszy. Model ten nadaje się wyłącznie dla modelarzy, którzy potrafią korygować dość poważne błędy typu za krótkie poszycie (zwłaszcza z tyłu), przesunięcie poszycia względem otworów w szkielecie (kiosk) itd, do rzeczy utrudniających sklejanie trzeba dodać kiepską instrukcję, z której wiele trzeba się domyślać. Szkoda, bo model w pełnej wersji mógłby wyglądać ciekawie (prawie 90 cm dł, otwarte silosy z rakietami, ruchome stery, itp).
Jednak żeby go skleić dobrze, trzeba by kupić co najmniej 2 modele, co niestety jest kosztowne.
Nawiasem mówiąc nie powinien się nawet nazywać "Czerwony Październik", każdy kto czytał powieść T. Clancy-ego "Polowanie na Czerwony Październik" wie o co chodzi, kto nie czytał polecam.
BARAN

 
08-07-03 11:02  Re: Czerwony Październik-opinia
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Ale jak juz się zaweźmiesz to skleić da się. Widziałem pięknie sklejonego Typhoona na wystawach, z otwartymi wszystkimi silosami. Co do reszty fakt. Dziadowski druk, bylejaka instrukcja, nietechnologiczna konstrukcja. W kazdym razie Slawek przetarł szlak i za to mu dzięki.

 
08-07-03 11:03  Re: Czerwony Październik-opinia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

uh az takie bledy, a ja go chcialem kiedys skleic

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
08-07-03 11:05  Re: Czerwony Październik-opinia
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Aha, gdzieś w czeluściach forum powinno być zdjęcie kadłuba tego modelu.
Już znalazłem ;-)
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=1210&t=1210

 
08-07-03 11:27  Re: Czerwony Październik-opinia
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Sorki, ale ze zdjęć nie widać żeby były z nim jakiekolwiek problemy : )

 
08-07-03 11:41  Re: Czerwony Październik-opinia
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Problemy były i to jak diabli (demony jak kto woli), zdjęcia wstawiłem oddając co należy Sławkowi, że model da się jednak skleić.

 
08-07-03 11:41  Re: Czerwony Październik-opinia
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no bo przecież lepi go "miszczu"

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
08-07-03 11:45  Re: Czerwony Październik-opinia
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

to nawet nie mam co sie za niego brac :(

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
08-07-03 13:28  Re: Czerwony Październik-opinia
Stefanek   

Czy on jest troche "plamisty" ? Rozne odcienie szarosci ? Czy moze to tylko zdjecia przeklamuja ?

Pozdr.
Stefanek

 
08-07-03 13:29  Re: Czerwony Październik-opinia
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Plamisty jak sto demonów. Trzy odcienie szarości udają jeden kolor. Dlatego pisałem o badziewnym druku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024