FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-02-13 20:24  [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Ostatnimi czasy w tempie iście ekspresowym jak dla mnie, czyli 4 miesięcy udało mi się zlepić coś takiego:

Model powstał na zamówienie mojego taty, któremu przypomniały się początki kariery wojskowej spędzone w Krakowie w jednostce komandosów.
Jakość zdjęć niestety taka sobie wg zasady: jakie atelier, takie zdjęcia ;-)
Miłego oglądania.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
11-02-13 20:35  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Piękna robota. Sam zastanawiam się czy nie zabrać się za to śmigło po ukończeniu UH 1. Widzę że korzystałeś z gotowego zestawu oszklenia, napisz jak pasował do wycinanki, czy nie było z nim problemów, no i jak wrażenia z klejenia modelu. Projekt ma już swoje lata i był kreślony ręcznie, miałeś z czymś kłopoty?

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
11-02-13 20:56  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Dzięki za miłe słowa.
Z gotowego oszklenia użyłem tylko szybki do bocznych drzwi transportowych. Przód wytłoczyłem sam wg lekko zmodyfikowanych receptur, które znalazłem na forum ( jak by co to mam chyba z 5 wytłoczek w zapasie - chętnych proszę o e-mail). Co do samego modelu to niestety jest wiekowy. Mimo, że wydaje się prosty, to prosty nie jest. Brakuje rysunków montażowych, są kłopoty z pasowaniem części. Największy kłopot sprawiła mi piasta śmigła (jednego i drugiego). Rysunki do tych elementów są tak liche, że głowa boli. Na szczęście znalazłem na forum inną relację ze zdjęciami, które bardzo pomogły. ogólnie dopasowywać trzeba praktycznie każdą część, ale jest dużo lepiej niż w przypadku UH-1, gdzie pasować trzeba trzy elementy do przodu.
Do retuszu używałem: Czarny pisak - krawędzie ;-) ; Pactra A42 (FS36375) - idalnie pasuje do szarości łopat śmigieł,; Humbrol 110 matt - ciemniejszy brązowy, pasuje idealnie; reszta to różne mieszanki
Acha i wiem dlaczego na konkursach modele mają otwarte klapy transportowe - po prostu po sklejeniu w opcji "otwierane" nie pasują do reszty. U mnie wnętrze można obejrzeć tylko przez szybki a to dla tego, że model będzie wisiał pod sufitem.

--

Post zmieniony (11-02-13 20:58)

 
11-02-13 21:06  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

W takim razie przekonałeś mnie żeby póki co ominąć ten temat. Tym bardziej gratuluję doskonałej roboty!

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
11-02-13 21:33  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia. Bardzo fajny model. Jedynie trochę rzuca się w oczy retusz czarnym kolorem, bo pogrubia linie, ale ,,każdy ma swój styl" :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-02-13 10:42  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładna sztuka,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-02-13 10:50  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Model pięknie sklejony, tylko te fatalnie rzucające się w oczy grube czarne linie... całkiem nie jak w prawdziwym śmigłowcu...

 
12-02-13 12:31  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pomijając wyżej wspomniane czarne linie, model bardzo mi się podoba. I znowu kusi mnie, żeby jakiś "wiatrak" skleić :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-02-13 12:41  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Piękna robota. U mnie też czeka na sklejenie, gdzieś w dalszej przyszłości ;-) Pozdrowienia dla Taty.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
12-02-13 14:07  Odp: [G] Śmigłowiec Mi-17 GPM 12`2003
szymon   

Gratulacje model ładny i jako prezent dla taty, to musiało mu się zrobić miło:).
Spytaj się taty skoro na nich latał, bądź uczestniczył w locie, jakie były te śmigłowce ciekawe jak on oceni ten sprzęt, czy piloci i komandosi chwalili te maszyny czy raczej przeklinali:)

--
"W piekle wcale nie jest najgorzej" AC DC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024