FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-01-13 22:06  Lufy do Burzy z okresu 1939
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam,

Nie bardzo wiem gdzie umieścić ten wątek więc wrzucam tu.

Otóż stałem się posiadaczem modelu ORP Burza (skala 1:200) z okresu przedwojennego. Zachciało mi się zakupu luf do tego modelu, od razu więc uderzyłem do sklepu online GPM'u tym bardziej, że dodatkowo dokupiłem również lufy do ORP Grom (1:200) także z okresu przedwojennego. Dziś dostałem przesyłkę. Jakież było moje zdziwienie gdy zacząłem się przyglądać otrzymanemu asortymentowi gdzie lufy 130 mm (Burza) jakimś cudem u producenta mają mniejszą średnicę niż lufy 120 mm (Grom). O profilu rzeczonego bubla nie wspomnę.
Generalnie to co otrzymałem nadaje się na reklamację ale jakoś nie chce mi się boksować z producentem o 10,00 PLN. Jakkolwiek postanowiłem sprawy nie zostawiać i choć ostrzec innych nieświadomych przed podobną wpadką.

Do tej pory generalnie starałem się raczej nie szufladkować w żaden sposób wydawców ale życie do takiej pobłażliwości dopisuje własne epilogi.

Poniżej porównanie obu produktów. Nie ulegajcie temu co podpowiada Wam rozum i wiedza. Te z lewej to właśnie Burza a z prawej to Grom. Uprzedzam pytania - na opakowaniu stoi czarno na białym: Wicher, Burza 1939 - to nie są działa z okresu powojennego!!!



A teraz rzeczony profil:



Pozwoliłem sobie jeszcze podeprzeć się zdjęciem z wiki:



Jednym słowem science fiction w wykonaniu producenta. Srogo się zawiodłem.

Pozdrowienia.

 
28-01-13 22:43  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bo widzisz Wiesiu, jest taka zasada:
Jak chcesz mieć coś dobrze zrobione to zrób sobie sam ;)
Ja się ( przynajmniej w kwestii modelarstwa) trzymam tego od lat i nie muszę już na nikogo narzekać ani mieć pretensji ;) Zresztą lufy to nie jest nic na tyle skomplikowanego żeby tego samemu nie dało się zrobić ;p
Z drugiej jednak strony, dobrze, że poruszyłeś ten temat bo nie każdy ma czas i tyle samozaparcia by się szarpać z rękodziełem a skoro się za towar płaci to należy wymagać rzetelności.
Miejmy nadzieję, że producent nie ma już natoczonego większego zapasu i po przeczytaniu Twoich uwag choć spróbuje sprawę wyprostować i pomimo, że nie jest to powszechną praktyką, zabierze tu głos w swojej obronie.
Czego wszystkim zainteresowanym życzę ;)
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
28-01-13 23:42  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
belmi   

Witam .Jeśli to jest Burza z firmy Answer to model okrętu jest z przed remontu w 1935 czyli taka jak przypłyneła z Francji.

 
29-01-13 07:03  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jarek znam tę zasadę i generalnie jestem jej zwolennikiem ale niestety czasem człowiek chce iść na skróty i wtedy zalicza faila :) Głównie chodzi jednak o rzetelność producenta. Jeśli coś oferuje w swoim asortymencie to powinno to się zgadzać z opisem.
belmi - dział nie wymieniano w okresie międzywojnia więc nie ma znaczenia czy to Burza z okresu 1935 czy 1939.

 
29-01-13 19:29  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wiesław, lufy metalowe czy drewniane i tak je trzeba malować a zatem proponuję zrobić je tak jak w moim Wichrze. Co prawda to 1:100 ale zwinięcie cienkiego papieru w lufę na jakimś odpowiednim rdzeniu jest jak proste jak przysłowiowa budowa cepa.



--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-01-13 20:02  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jarek. Tak na wesoło, na marginesie tej sprawy. Wbrew pozorom budowa cepa nie jest taka prosta jak się mówi, gdyż ten kij tzw. bijak musi mieć odpowiednią długość, kształt, a co najważniejsze wykonany z odpowiedniego drzewa, gdyż musi być on być cięzki i kształt coś w rodzaju bejsbola.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
29-01-13 21:05  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
Paweł63   

Witam.
Kiedyś zamówiłem laserki do BR 52 [ koła ] niby to samo co
TY 2 , ale koła do tendra już są inne , szprychowe.
Mało tego większość kół felernie wycięta [ nieprzepalona na
wylot ] zły zestaw i wadliwy. Na mejle raz odpowiedziała Szanowna
Pani z GPM że aktualnie wszyscy są na urlopach i odpowiedz otrzymam
po powrocie do pracy .Szczerze mówiąc byłem zawiedziony postawą mojego
ulubionego wydawnictwa, do dziś czekam [ 2 lata ]. No cóż prawa rynku ?
Pozdrawiam.

 
29-01-13 21:32  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@ jhradca - oczywiście masz rację, zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie jest to takie trudne i pewnie tak się skończy moja przygoda z lufami. Chodzi jednak o rzetelność sprzedawcy jak już wspominałem wcześniej. Nie można sprzedawać "kaszla" i twierdzić, że to Mercedes :)

 
29-01-13 22:45  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
JoBox   

Tytuł obrazka przedstawiającego rzeczony bubel to Canonde_138mm, niewielka (ale jednak) różnica w porównaniu z kal. dział Burzy ;)

--

 
29-01-13 23:24  Odp: Lufy do Burzy z okresu 1939
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

JoBox - moja wina choć to niewiele zmienia. Widzę, że bawimy się dalej:

to jest z wiki


i jeszcze to


Jeszcze link do strony:
http://www.dws-xip.pl/wojna/bron/polska/p44.html

Może być? Według mnie cały czas profil jest z nieba.

Post zmieniony (29-01-13 23:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024