FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-01-13 18:50  [G] Atomowy okręt podwodny USS Dallas, MODELIK 10/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam.

Dzisiaj chciałbym pokazać Wam niedawno ukończony model kolejnego okrętu podwodnego. W porównaniu z Los Angeles, ten jest kierowany wyraźnie do innej grupy modelarzy, choć również nie jest skomplikowany. Z pewnością lepiej odwzorowany jest kształt kadłuba (2x więcej segmentów) i więcej jest detali wyposażenia. Przeglądając w internecie zdjęcia tych jednostek, wydaje mi się, że również model Dallas wierniej odwzorowuje oryginał (np. brak jest dodatkowych powierzchni bocznych na rufowych sterach głębokości, a stery są bardziej "pełne" w przekroju).
Jeśli chodzi o moje wykonanie, to jak zwykle coś musiałem zepsuć, i tym razem "padło" na przenoszoną na kadłubie kapsułę; ostatecznie postanowiłem ją w całości pomalować, co niestety widać :-(
Inne mankamenty widać na załączonych zdjęciach:





I jeszcze kilka zdjęć dla porównania dwóch modeli tego samego typu okrętów:



Pozdrawiam ;)

--

 
24-01-13 19:15  Odp: [G] Atomowy okręt podwodny USS Dallas, MODELIK 10/12, 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Bardzo ładnie wykonany Dallas. Gratuluję. Fajnie prezentują się obie jednostki.

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
25-01-13 10:54  Odp: [G] Atomowy okręt podwodny USS Dallas, MODELIK 10/12, 1:200
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Model bardzo dobrze zrobiony a kapsułą się nie przejmuj w końcu to nie jest integralna część okrętu wiec może w originale też ma inny odcień:)

 
25-01-13 12:40  Odp: [G] Atomowy okręt podwodny USS Dallas, MODELIK 10/12, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

EE tam, fajniutki. :-) Zaintregowałeś mnie tymi podwodniakami. gdzieś tam leżu u mnie Los Angeles ale było duzó krytyki na forum więc sobie leży :-)
A tu taki fajny dodelik z Dallasem.
Coś trzeba pomyśleć w temacie. Czy Ty może sklejałeś Akułe z Modelika ??
Bo współczesne okręty rosyjskie nad i podwodne są obłędne :-)
pzdr

 
25-01-13 17:19  Odp: [G] Atomowy okręt podwodny USS Dallas, MODELIK 10/12, 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dokker- wyhacz sobie tego Los Angelesa z netu, pomniejsz do 1:200 i będzie. Zapewniam- dużo lepsze opracowanie dziobu niż ten z Answerka. Wrzuciłbym fotki mojego, ale nie jest pomalowany i się wstydzi.
Luke- fajnie Ci wyszły. Może poza tymi listkami na dziobie. Reszta oki. Brawo.

Post zmieniony (25-01-13 17:21)

 
25-01-13 19:12  Odp: [G] Atomowy okręt podwodny USS Dallas, MODELIK 10/12, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam, dziękuję za pozytywny odbiór ;-)

Lazarus - dzięki za fajnie opracowany model, mam nadzieję, że uraczysz nas jeszcze w przyszłości jakimś podwodniakiem:) Marzy mi się Victor, Sierra czy inszy Foxtrot... oj długo by wymieniać a i wątek ku temu nieodpowiedni ;)
Adrian - patrząc na zdjęcia to jednak kapsuła była w tym samym kolorze... na szczęście nie przyklejałem jej na stałe ;)
Dokker - jeśli dobrze pamiętam to Akuła ukazała się w którymś z numerów specjalnych MO, szkoda tylko, że w takim szaro-burym malowaniu. W Modeliku ukazała się Alfa, jeszcze jej nie sklejałem, ale wycinankę już zaimpregnowałem Caponem;) Zgadzam się, że współczesne jednostki rosyjskie są ładne i cieszy, że nie którzy projektanci o tym pamiętają;) Model Los Angeles o którym pisze Vansen możesz pobrać stąd
Vansen - co do tych listków to masz rację, ale myślę, że w końcu znajdę na nie sposób ;-)

Pozdrawiam;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024