FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-01-13 18:19  [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam.

Jakiś czas temu udało mi się ukończyć ten model. Potraktowałem go trochę jak rozgrzewkę po dłuższej przerwie w klejeniu i przyznam, że ta wycinanka znakomicie się nadaje do rozruszania paców, jak i dla zupełnie początkujących, a przy okazji po sklejeniu prezentuje się całkiem ciekawie, pomimo tego, że to zwykłe cygaro :) Model sklejałem w dość polowych warunkach (w pracy) i zajął mi jakieś 2-3 dni. Oryginalny szkielet na 2 wręgi przerobiłem na wręgi pojedyncze ze sklejką, natomiast najdłuższy segment kadłuba podkleiłem brystolem bo wycinankowy karton był dosyć wiotki. Spasowanie elementów jest bardzo dobre, ale kilka rzeczy mi nie wyszło, np ten dziób sklejany z listków (próbowałem skleić go SG). I to w zasadzie tyle. Kilka fotek:




Pozdrawiam ;)

 
22-01-13 19:03  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia w tak błyskawicznym tempie. Te peryskopy z daleka wygladają jak wykonane z nieokorowanej brzozy :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-13 11:03  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Piękny model i czysto zrobiony. Tęż podobają mi się podwodniaki też mam ten w swojej kolekcji ale wydany z modelika ( z Modelika posiada o wiele więcej szczegółów niż z Answera)

 
23-01-13 11:27  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Adrian, ale z Modelika to chyba nie bylo Los Angeles...

Luke - fajne cygaro :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-01-13 17:19  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny okręcik zbudowałeś ... Ja też mam go w planie kiedyś skleic ale wydanie z modlika......

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
23-01-13 17:45  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Rafaelu Modelik wydał USS Dallas typu Los Angeles. Mam go na swoim koncie relację z budowy.

 
23-01-13 19:33  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A to przepraszam, zwracam honor... Mea culpa... tez go mam :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-01-13 23:12  Odp: [Galeria] Atomowy okręt podwodny USS Los Angeles, Answer, 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dziękuję za dobre słowo ;) Zapomniałem dopisać, że to pierwszy od dawna model, który skleiłem niemal w całości butaprenem. Tylko dziobowy segment i peryskopy były zlepione SG.

Borowy - ten model podobno da się zbudować w kilka godzin, więc mój wynik to nic nadzwyczajnego ;) Co do malowania peryskopów to nie wiem z czego to wynika, ale z tego co widziałem to chyba wszystkie amerykańskie podwodniaki tak mają ;-)

Adrian, Rafael, Cysiek - bliźniaka wydanego przez Modelik też niedawno poskładałem, jak się uda to jutro pstryknę więcej zdjęć:-)



Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024