FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-01-13 09:34  PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
wujek91   

Witam serdecznie wszystkich kartonowych zapaleńców :)
Jestem nowy na forum, myślę, że dział odpowiedni do mojego problemu.
Krótko mówiąc a wręcz pisząc:
Jakiś czas temu w moje ręce wpadł PHANTOM F-4B z wydawnictwa "Współczesne Bojowe Samoloty Świata" w barwach U.S. AIR FORCE.
Miał ktoś z was styczność z tym wydawnictwem? Wiadomo coś na jego temat.
PHANTOM jest nr.1 w/w wydawnictwa, w nr.2 reklamują SAAB AJ 37 VIGGEN niestety próżno go gdziekolwiek szukać.
Jedyne co znalazłem na temat F-4B (WBSŚ):

http://archiwumallegro.pl/wspolczesne_bojowe_samoloty_swiata_phantom_f4b-2001589079.html

Dziękuję. Liczę na szybką odpowiedz i wyrozumiałość w razie złego działu.
Pozdrawiam!
wujek91

--
Samoloty myśliwskie są głównym środkiem zdobywania przez siły zbrojne przewagi powietrznej. Od czasu II wojny światowej panowanie w powietrzu stało się jednym z najważniejszych elementów prowadzenia zwycięskich kampanii we współczesnych działaniach wojennych, co znajduje odzwierciedlenie w nakładach finansowych na rozwój i utrzymanie sił powietrznych, a zwłaszcza nowoczesnych myśliwców.

 
22-01-13 09:47  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

O ile się nie mylę i dobrze pamiętam, model o którym piszesz był zaprojektowany przez p. Michała Grabowskiego i był pierwszym numerem wydawnictwa, które potem przekształciło się w Hobby Model. Natomiast nigdy nie miałem tego modelu w rękach.

--

Post zmieniony (22-01-13 09:48)

 
22-01-13 10:04  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mam ten model w archiwum.
Teraz to już jakość raczej typu "vintage".
Koszmarne przesunięcia kolorów,ręczna.gruba kreska.
Inna epoka.
Moim zdaniem do sklejenia tylko w celach "laboratoryjnych"-celem analizy przypadku... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-01-13 10:09  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
Adas' 

 

"Vintage" - podoba mi się :) Choć mój egzemplarz nie miał przesunięć kolorów.
Kleiłem ten model przed kilkoma wojnami i generalnie wszystko pasowało. Tylko po co dziś się w TO bawić?

PS: pamietam, że był wydrukowany na dziwnym kartonie, który bardzo fajnie sie obrabiał i w ogóle nie strzępił.

--
__________________________
od kiedy pamietam, to kleję... :)

 
22-01-13 10:27  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
wujek91   

MARIUSZ
Masz rację, przesunięcia kolorów są tragiczne, właśnie to zwróciło moją uwagę.
Szukałem wszędzie zdjęć z ukończonym F-4B z tego wydania ale na próżno było szukać.
Mimo wszystko z ciekawości podejmę wyzwanie i się za niego zabiorę. Głównie ze względu ciekawej historii tej powietrznej kobyły która miała gdzieś pilota i najchętniej leciała by tylko w jednym kierunku :)
A wiesz może w którym roku wypuścili ten model. Samo wydanie wygląda jak relikt zimnej wojny choć papier mam w naprawdę w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam!
wujek91

--
Samoloty myśliwskie są głównym środkiem zdobywania przez siły zbrojne przewagi powietrznej. Od czasu II wojny światowej panowanie w powietrzu stało się jednym z najważniejszych elementów prowadzenia zwycięskich kampanii we współczesnych działaniach wojennych, co znajduje odzwierciedlenie w nakładach finansowych na rozwój i utrzymanie sił powietrznych, a zwłaszcza nowoczesnych myśliwców.

 
22-01-13 10:36  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Stealth niestety mylisz się, ten model nie ma nic wspólnego z HM oprócz autora projektu. Mam 2 szt tego fajnego modeliku bez żadnych przesunięć oraz zapewnienie Berpa o bardzo dobrej sklejalności tego modelu co zaznaczył kolega Adas'. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-01-13 10:42  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wujek 91.
No to już więcej sie nie dowiemy.Dedukcję należy przekuć w sklejanie.
Czekam na relację ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-01-13 22:59  Odp: PHANTOM F-4B (WBSŚ?) - proszę o informację
stazi 

 

Witam
Kleiłem w podstawówce kserówkę tego modelu,bo oryginału szkoda było pociąć. Jeśli chodzi o bryłę główną tj. kadłub, skrzydła to spasowanie było bardzo dobre.
Przesunięć kolorów nie odnotowałem.
Jeśli chodzi o rok wydania to kupowałem go jeszcze w Składnicy Harcerskiej około 1990 roku. W MM był wtedy za chwilę Mirage 2000 i też miał na tylnej okładce logo współczesne bojowe samoloty świata.
powodzenia, ładny samolot będzie.
pozdrawiam
Stasiek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024