FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-06-03 13:11  [nowość] ORP Burza - MM - kupiłem :)
igor   

Kupiłem dzisiaj nowy numer MM z modelem ORP Burza. Nigdy nie kleiłem jeszcze okrętów i proszę o jakieś porady które mogą mi się przydać w trakcjie klejenia np. na co uważać, z czego wykonać..........itp. Jeśli ktoś też ma zamiar skleić Burzę i jeśli ma jkaieś pomysły które mogą sie przydać niech pisze !!! Na pewno się przydadzą

 
10-06-03 13:41  Re: Kupiłem ORP Burza
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jest doskonały model dla kogoś, kto nie kleił jeszcze okrętów. Robiłem wsześniejsze wydanie. Ma bardzo proste poszycie dna i burt. A to jest zawsze najtrudniejsze.
Zwróć tylko uwagę na symetrię szkieletu Tzn. :
- wszystkie części szkieletu i pokład po podklejeniu i wycięciu pozostaw do wyschnięcia pod obciążeniem
- sklejaj najpierw część nawodą szkieletu z pokładem i wodnicą i pozostaw pod obciążeniem na równej powierzchni na ok. 20 godzin
- doklej dolną wzdłużnicę i podwodną część wręg zwracając uwagę na dokładne pokrywanie się górnych i dolnych części wręg (można wcześniej narysowaćsobie linie na spodzie wodnicy)
Radzę wycinać wręgi i wzdłużnice po wewnetrznej części obrysu i zrobić otwory na reling przed przyklejeniem pokładu.
Zeszta to rybka.
Model klei się b. przyjemnie.
Życzę powodzenia.

 
10-06-03 14:10  Re: Kupiłem ORP Burza
igor   

A co to jest wzdłużnica ?? :P

 
10-06-03 14:17  Re: Kupiłem ORP Burza
igor   

sorka już wiem :) I jeszcze jedno pytanie przy części pokładu nr. 2P pisze aby elementy pokładu podkleić na karton kreślarski. Dlaczego ??

 
10-06-03 14:30  Re: Kupiłem ORP Burza
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Burza w opracowaniu Pana Wasiaka jest prostym, ale ladnie prezentujacym sie modelem. Z tego co zauwazylem nowe opracowanie nie posiaca rozciec na czesci 8D, wiec moga pojawic sie problemy zjej dopasowanim do wreg (starsze wydania mialy rozciecia). brak tez jest szablonu dla steru kierunku ale to zwykly drut zagiety pod katem prostym o dlugosciach ramion ok 15 i 35mm.Nie ufaj bezgranicznie rysunkowi zestawieniowemu, bo czesc el zostala zmieniona a rysunek pozostal stary (np czesc 16). Wg mnie czesc 15 powina byc waskim paskiem, ktory po prosu nakleja sie na burty na zakreskowane pole ponad linia wodna. Srzalki na czesciach poszycia dna raz wskazuja dziob a raz rufe. Sadze ze dla czesci nr 4D strzalka wskazuje dziob. Moze to smieszne, ale autor powinien byc konsekwentny w swoich oznaczeniach.
Opis budowy nalezy traktowac z pewnym przymrużeniem oka, gdyz opisane w nim metody wykonania niektórych elementow odbiegaja od dzisiejszych standardow. Koniecznie wykonaj reling na pokladzie, bez niego okret wiele straci. Tak jak zaproponowal Wlodek otwory najlepiej zrobic przed wklejeniem pokladu na wregi (chyba ze masz zamiar je czyms wiercic) Zmieniony jest tez nieco poklad dziobowy, wydaje mi sie ze zielony jego fragment nalezy zagiac w dol pod katem 90 stopni i przykleic do wregi 5W (w starszym opracowaniu byla to osobna czesc) Jesli model zostal wiernie obrysowany ze starszego wydania to problemow ze spasowaniem czesc byc nie powinno. Kleilem Burze z 84 roku i wygladala przyzwoicie - zreszta sklejony model z 84 roku (nie moj) mozna zobaczyc w relacji z konkursu w Krasnymstawie
http://www.konradus.com/relacje/krasnystaw_2002/index.html 8-ma fotka.

Zycze powodzenia w budowie!

pzdr
Kemot

 
10-06-03 14:34  Re: Kupiłem ORP Burza
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

podkleic aby nieco je usztywnic (nie beda sie wtedy zapadaly miedzy wregami) Jesli masz kartke z bloku wieksza od formatu A4 to naklej czesc 2P i 3P tak aby tworzyly od razu 1 element Jesli takowej nie posiadasz to laczenie kartek na ktore naklejasz poklad zrob koniecznie gdzies w srdkowej czescie 2P (tak, czy inaczej staraj sie aby 2P i 3P stanowily jednosc

pzdr
Kemot

 
10-06-03 16:15  Re: Kupiłem ORP Burza
igor   

Jejku jejku ale mnie chica złapałna na tą "Burze" ale niemam tektury 1 mm :( Trzeba jeszcze kilka dni poczekać :(

 
10-06-03 21:00  Re: Kupiłem ORP Burza
Ygy 

 

a ja już zaczynam- a tekturę wziąłem z pudełka po pizzy z PizzaHut ;-)

Ygy

 
10-06-03 21:10  Re: Kupiłem ORP Burza
igor   

hehe sprytnie ale nieiwem cczy ona będzie odpowiednia...

 
10-06-03 21:11  Re: Kupiłem ORP Burza
igor   

aha i Ygy jak masz gadu gadu to podaj numer powymieniamy doświadczenia

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024