FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-01-13 22:41  [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam serdecznie. :)
Jest to mój pierwszy model i proszę o dużą dozę wyrozumiałości. :)

Na start zabrałem się za działo Pak 40 od znanego wszystkim modelarzom GPM-u.
Numer 260 (Niemieckie działo przeciwpancerne PaK 40)



Waloryzacja farbką w kolorze popularnej 'minii', ponieważ spotkałem się już z zielonymi i piaskowymi tymi działami a chcę aby moje czymś się wyróżniało... :)
Oto kilka zdjęć z budowy. Jak na razie wszystko idzie w miarę dobrze, tylko męcząca jest minimalistyczna forma niektórych elementów. Coś strasznego! :D Prace aktualnie pochłonęły około 20 godzin i oto efekty.











Każdą krytykę biorę na klatę a także liczę na jakieś cenne porady na start... :)
Pozdrawiam wszystkich kartonowych rzeźbiarzy! :D

--
Dopiero się uczę... :(

 
16-01-13 03:15  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Stwierdzam fakt, iż opracowanie bardzo miło się skleja... Poziom trudności średnio-trudny a jakoś sobie dałem z nim radę... Zostały mi tylko jeszcze koła, łopata na przedniej osłonie a potem kosmetyka.. :)

Po przemyśleniu jednak chyba pójdę w jakąś zieleń militarną... Psikne całość aerografem a 'miniowy' podkład wykorzystam wyciągając go spod zielonego w miejscach gdzie często lakier bywał przetarty i uszkodzony na prawdę..
Stąd pytanie do Was..mam dostęp do baz z palety RAL..który numerowy kod lakieru będzie odpowiedni.???

Druga kwestia, to chciałbym postawić obok działa coś jeszcze i stworzyć mini makietkę.. Proszę doradźcie mi jakiś Niemiecki czołg, bądz transporter (najlepiej od GPM-u, bo spodobała mi się ich forma instrukcji) żeby był tamtego okresu wojennego, oraz pasował skalą...aaa no i żebym sobie z nim poradził... ;)

Szkoda, że wątek nie wzbudził zainteresowania.. :(

Oto kilka zdjęć moich wypocin...
Może tym razem ktoś napisze choć kilka słów.. Pozdrawiam. :)






Piasty kół... :/ Jak dla mnie to najtrudniejszy element tego opracowania... :/ Koła są duże i efekt końcowy bardzo będzie od nich zależał, dlatego chciałbym żeby wyszły jak najładniej...







--
Dopiero się uczę... :(

 
16-01-13 06:48  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Do Paka 40 w pustynnym malowaniu bardzo fajnie pasuje transporter z serii sdkfz 250, 251 itp maja to samo malowanie

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-01-13 07:38  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wzbudził zainteresowania? Kolego, już masz prawie 400 odwiedzin więc chyba jednak twoja praca ludzi interesuje ;) a że nie piszą to cóż poradzić? w moich relacjach też nie piszą a jednak nadal czasem coś tam pokazuję, bo może komu się coś przyda ;)
Może pokaż trochę detali? opisz co jak robisz, może jakiś mały poradnik wmontować w relację?
Przede wszystkim nie wspominasz byś miał gdzieś z czymś problem a modelarze lubią się dzielić doświadczeniem i na pewno ktoś by Ci co sensownego napisał ;)
Pozdr.

--
GG 6801515

 
16-01-13 11:11  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bizon, tylko kurcze pisałem, że chciałbym malowanie w zieleń a nie pustynne, ale obejrze ten transporter. :) Sdkfz 250 wygląda na model do ogarnięcia na moje umiejętności. Po zdjęciach w internecie widzę, że malowanie w zieleń tego transportera też wchodzi w gre.. Ładnie będzie wyglądał. :)

Jaroslav , z tym poradnikiem fajny pomysł.. :) Następnym razem postaram się częściej robić zdjęcia. W moim przypadku jest to uciążliwe, bo nie mam małego aparatu kompaktowego tylko lustrzankę i jej gabaryty zniechęcają mnie do częstej zabawy w robienie zdjęć. A co do problemów no to akurat z tym modelem poradziłem sobie w miarę sprawnie.. Jeszcze tylko te koła... -.-

Jeżeli chodzi o pustynne malowanie i zieleń militarną to jaki kolor z palety RAL, będzie odpowiedni, żeby pasował do pojazdów z tamtego okresu? Co byście doradzili?

--

Post zmieniony (16-01-13 11:26)

 
16-01-13 17:52  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witaj.
Ja Ci powiem,że wszystkie moje modele,które maluję mają farbę wybraną niezawodną metodą "na oko" :-) Bardzo przydatne są modele plastikowe i ich kamuflaż,często właśnie z ich pomocą dobieram kolorystykę modelu.Lustrzanka nie sprawia problemu przy robieniu zdjęć.Też mam takową i jakoś nie narzekam.Fajnym dodatkiem do armaty będzie sdkfz 250 w pustynnym malowaniu.Tutaj jednak jest bardzo trudne i pracochłonne podwozie oraz układ jezdny.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
16-01-13 18:18  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

http://klub.chip.pl/krzemek/index_mal.htm

Tutaj znalazłem fajny opis dot. tamtego okresu wraz z kodami lakieru z RAL-ownika. :)
Działo prawdopodobnie na całości dostanie "Olive Grün" (RAL 6003) bez kamuflażu innymi barwami..

Udało mi się uporać z kołami i dodam kilka zdjęć całości jeszcze przed nowym malowaniem. :)


mrówka to jaki niemiecki pojazd z II W.Ś. od GPM-u byś polecił co bym na nim nie polegnął? :D

--
Dopiero się uczę... :(

 
16-01-13 22:39  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja tylko w kwestii wyjaśnienia :-)
Po narodzinach określono mnie jako płeć żeńską,a na imię mi dali Beata :-),ale hobby mam nietypowe......hihihi.
Jak zawsze będę polecać "dwójkę" od Hala,to jest dość stare opracowanie,ale dzięki temu nie zamęczy Cię szczegółami i prezentuje się naprawdę wyśmienicie.Armata jest OK.
P.S.Gdyby interesował Cię sprzęt rosyjski,to w WAK jest fajne opracowanie armaty i ciągnika z przodkiem.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
16-01-13 23:56  Odp: [R] PaK 40 - Niemieckie działo przeciwpancerne (GPM nr 260)
Szkieło 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Przepraszam za podmianę płci... Nie spodziewałem się... Podziwiam! :)
Szukam właśnie..przeglądam sobie strony internetowe GPM-u i WAK-u..jak tylko na coś się zdecyduję zakładam nowy wątek.. :)

Wracając do działa przedstawiam kilka zdjęć z finału...

Aż nie wierzę, że mi się udało..nawet z kołami jakoś sobie poradziłem. Z malowaniem się chyba na razie wstrzymam, bo szczerze mówiąc podoba mi się w tym kolorze! :) Jak będę montował dioramę na nie to może wtedy poleci jakiś kolor i trochę błota..
Od razu się pochwalę nowymi ujęciami. :)










To zdjęcie to taka wisienka na torcie. :) Nie mam niestety szkła makro i ciężko jest robić zdjęcia z bliska.

--
Dopiero się uczę... :(

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024