FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-01-13 14:24  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Moja gablota z pleksi do wraku Bismarcka w 1:400 kosztowała aż 160 złotych... i tam też śmiali się, gdy powiedziałem, że najpierw spróbuję sam ją skleić. Zrozumiałem z czego się śmiali, gdy zobaczyłem efekty moich prób na ścinkach pleksi :-)

I juz wpadam w panikę, gdy pomyślę o gablocie na Ol49 + dwa wagony, całość ok. półtora metra długie!

 
14-01-13 14:47  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
gargo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

@Akara Nic strasznego.

Osobiście zrobiłem taką "gablotę" na 3m pod model EN57.



Patent polega na osłonięciu półek plexą, przy czym mam możliwość bezproblemowego otwierania.



Koszt plexy 2mm to około 50 zł, łatwo się tnie nożykiem 9mm,

 
14-01-13 15:05  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@gargo - fajne i proste rozwiązanie, podoba mi się.

--


 
14-01-13 15:06  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzieki gargo, chyba zrobię tak, jak Ty. Tym bardziej że mam cały pokój wyłącznie na moje książki, komputer i modele :-)

 
14-01-13 16:18  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

świetny pomysł gargo, idealne rozwiązanie dla wiszących gablot. Mały problem może być dla kogoś kto chce mieć gablotę przejrzystą również "od góry", w miarę mobilną.

--

 
14-01-13 22:44  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
lajkonik 

 

Jeśli mogę dożucić parę słów ,to ja do swoich parowozów skala 1:25 (wykonałem już 3 szt.łatwe w demontażu)stosuję tzw. folię PET.Można ją kupić za niewielkie pieniądze w rozmiarach 1.5m-1.0m .koszt 50 zł.Może coś takiego cię zainteresuje ,przy wykonaniu gablotek o niedużych rozmiarach można ich zrobić kilka z jednego arkusza.

 
15-01-13 16:58  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Czytam Wasze pomysły Koledzy z dużym zainteresowaniem, bo sam również stoję przed tym problemem, aby wykonać gablotkę na model K-Wagena (Kolossala) który ze względu na swoje wymiary nie mieści już mi się na półkach z innymi czołgami.
Gablota ma mieć wymiary poziome 60cm x34cm i wysokość 20 cm. Z podstawą nie ma problemu, bo będzie nią sklejka wzmocniona podłużnicami natomiast pozostałe powierzchnie to pleksi, gdyż szkło jest za ciężkie. Spróbuję sam to skleić tylko muszę kupić pleksi. Mam do tego materiału zaufanie ponieważ z niego mam zrobione szyby to tych gablot z modelami, które widać za mną w trakcie prób wytrzymałościowych z Galerii Kolossala :-). Mają już ponad 10 lat, są w pewnych miesiącach wystawione na działanie Słońca i nie żółkną, ani nie tracą przejrzystości.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024