FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-13 22:00  [czołgi 1 wojny] co najpierw
Klucho98   

Witam!!! Mam na imię Szymon mam 14 lat i interesuje mnie modelarstwo kartonowe. Podobają mi się czołgi z 1 WŚ. Czy mógłby mi ktoś z Panów doradzić jaki model w tej tematyce na poczatek prosze o wydawnictwo i stopień trudności. Z góry dziękuje :D

 
02-01-13 22:19  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Na początek polecam A7V. Proste kształty, duże rozmiary, ciekawe malowania. Możesz sobie go pobrać stąd: http://www.landships.info/landships/models.html#.
A tu: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=215148&t=215045#reply_215148 masz moją relację z budowy tego modelu. Na stronie, którą podałem jest dużo więcej modeli czołgów z I wojny, ale już trochę trudniejszych od A7V.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
06-01-13 16:17  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

No to jest już nas dwóch-wielbicieli pancerki z I wś. :-)
Faktycznie te pojazdy są piękne w swojej prostocie i kostropatych powierzchniach pełnych nitów. Ale w tym, w czym leży ich urok jest równocześnie w ich wykonywaniu duża trudność i ogromna wytrwałość połączona z cierpliwością, aby w miarę ładnie wyglądały.
A wiem coś na ten temat, bo w swojej kolekcji mam ich zrobionych już 5. Są to: francuski R-17, brytyjskie Mark IV i Whippet, Niemieckie A7V i K-Wagen (Kolossal) (zdjęcia są w moich Galeriach).
Aktualnie właśnie kończę drugiego "francuza" Saint Chamonda i w planie mam kilka następnych.
Ja zaczynałem od Renaulta R-17 z Małego Modelarza, czyli modelu takiego czołgu, którego jedyny ocalały oryginalny egzemplarz, jaki brał udział w wojnie 1920 r. udało nam się ściągnąć do Polski z Afganistanu.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-01-13 16:34  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dzieki za linka do Landships- zaraziłem sie i już nasciągałem co sie dało, teraz tylko dokupić kolorowego tuszu do drukarki i jazda :)
Mam akie pytanko do znawców- po co alianckie wozy miały tą rame na grzbiecie i jakąś belke na niej?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
07-01-13 16:59  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Grzebiuszek 

 

Do pokonywania błota dosyć powszechnego na ziemi niczyjej.
Belkę przyczepiało się łańcuchami do gąsiennic ( zwykle robiło się to z tylniej "wieżyczki ) i jechało powoli do przodu. Belka szła po obwodzie.
Czasami na ramie przewoziło się faszynę do pokonywania okopów i rowów przeciwczołgowych ( w 1918 zamiast faszyny stosowano tzw. "cribs" - także transportowane na w/w ramie )

 
07-01-13 20:57  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Klucho98   

Kolighyt dziękuje za link do a7v.Myślę ,że będzie dobry na początek.Mam takie pytanie apropo saint chamod z modelika i k wagen z orlik czy sa to trudne modele??

--

 
07-01-13 21:33  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Klucho98   

Dziękuje wszystkim ktorzy wypowiedzieli się w tym wądku.Problem jest jednak taki ,że nigdy niczego kartonowego nie kleiłem(tylko plastik).Jak myślicie ten a7v bedzie dobry??

 
07-01-13 23:28  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Raczej tak, prosty model, a jak coś nie wyjdzie to dodrukowujesz.
Poczytaj coś o technice (np. http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=210868&t=210868&filtr=0&page=1 ) i do dzieła.
Ja też teraz sklejam darmowe modele bo chcę trochę popróbować z różnymi patentami, lepiej się uczyć na takich bo już dużo wycinanek zmarnowałem :)

powodzenia

Post zmieniony (07-01-13 23:35)

 
07-01-13 23:34  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

St Chamond troche mnie przestraszył układem jezdnym jak go oglądałem w sklepie, a K wagen ma opinie wielkiego, ale nieskomplikowanego.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-01-13 09:02  Odp: [czołgi 1 wojny] co najpierw
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Faktycznie masz rację Korsarzu, układ jezdny Saint Chamonda to horror, który mam już za sobą, a ja ten układ jeszcze dopracowałem :-) na podstawie zdjęć jedynego zachowanego egzemplarza z Muzeum w Saumur.
A Ty Kolego Klucho 98 po prostu wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba i chciałbyś go mieć w swoich zbiorach.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024