FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-12-12 07:20  Krótkie pyranie o farbki Humbrola
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam , chciałem sie tylko zapytać czy mogę retuszować model farbą emaliowaną Humbrola?? czy nie zaszkodzi późniejszemu klejeniu ?? pozdrawiam

 
28-12-12 08:58  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Możesz, ale ja osobiście odradzam, bo są niewygodne do retuszu. Polecam akryle vallejo.

 
28-12-12 10:27  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ja polecam bo tylko takimi retuszuje. Co modelarz to inna technika więc nie dowiesz się jak sam nie spróbujesz:). Farbki humbrola potrzebują ok 6 godzin by wyschnąć.

pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
28-12-12 10:32  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Używa pactry, ponieważ akryle szybko schną

 
28-12-12 13:57  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Partyzant wspomnieć należy jeszcze o przykrej konieczności używania terpentyny lub rozpuszczalnika do mycia pędzelków i rozcieńczania emali.

 
28-12-12 15:11  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

"Używa pactry, ponieważ akryle szybko schną" - a PACTRA to nie jest farba akrylowa???

--

Post zmieniony (28-12-12 15:14)

 
28-12-12 19:14  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jest. Pewnie miało być "używam".
Zresztą tak jak napisał wcale tego nie wyklucza.

Post zmieniony (28-12-12 19:15)

 
28-12-12 19:48  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
bpz2   

Retuszuję humbrolami- bo je mam, a zamierzam spróbować Pactry bo chcę je wypróbować. Jeśli retuszujesz humbrolami, to raczej na klej klejami na bazie wody typu BCG bo klej ten nie sklei w miejscu retuszu.

Post zmieniony (29-12-12 11:03)

 
28-12-12 20:21  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja retuszuję Pactrą - ale tylko wtedy, gdy nie mam farby Agama. Agama świetnie kryją ale kiepsko z dostepnością. moim zdaniem Humbrol kiepsko sprawdza się przy retuszowaniu. Dlaczego? Bo są rzadkie, bo jak uświnisz więcej niż chcesz pomalować to trudno będzie to usunąć (o ile w ogóle będzie to mozliwe), bo śmierdzą, bo trzeba po nich myć pędzle specjalną substancja a i tak często zasychają na kamień. Raczej dobrze sprawdzają się do malowania, szczególnie kolory metaliczne.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-12-12 20:44  Odp: Krótkie pyranie o farbki Humbrola
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Mówiłem co modelarz to inna technika. Trzeba sobie ją wyrobić. Tak używam olejku terpentynowego do mycia pędzelków. Nie mam problemów z ich zmyciem z modelu bo modele przed klejeniem impregnuje caponem. Humbrole nie wchodzą mi w reakcje z klejem poliuretanowym który stosuje. Pactra mi się rozpuszcza przy kontakcie z tym klejem. To jest mój sposób na klejenie, wyrobiony i testowany przez lata. Dlatego samemu wszystko najlepiej sprawdzić.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024