FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-01-13 10:04  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Hood to całkiem nowe opracowanie, nie ma nic wspólnego z pierwszym po za nazwa ;-). Jednak najnowsze na pewną wadę. Poszycia różnią się kolorem.
Oba wydania tj Bismarck i Hood są wydane na zwykłym papierze.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-01-13 10:22  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki za informacje.

Mam jeszcze jedno pytanie o szczegółowość modeli Pana Halińskiego a wydawnictwa GPM. W którym jest wiecej elementów?

 
03-01-13 11:17  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sorry, ale Twoje pytania stają się coraz dziwniejsze. Po pierwsze pytałeś które opracowanie Bi-smarka epsze, to Ci powiedzieli. Ilośc elementów ma większe znaczenie jeżeli jednoznacznie napisali które lepsze? Poza tym wszystkie modele o które pytasz są na forum (tym i innych) klejone, lub sklejone. Hood też. Więc może przejżyj najpierw te relacje zanim zaczniesz zadawac kolejne pytania.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-01-13 12:28  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Łosiu, nie mogę się z Tobą zgodzić, wczoraj w ramach lektury wziąłem w łapki Tirpitza i Bisa. Śmiem twierdzić iż ukończonej relacji z budowy GPMowskiego modelu brak, przynajmniej tak mówi wujek G. Po mojej analizie doszedłem do wniosku, że Tirpitz jest na moje oko nieforemny. Ogólna bryła nadbudówek jakaś taka mała i niska względem kadłuba, a przynajmniej jego wysokości, w porównaniu z Bisem, burty Tirpitza są wyższe o jakieś 4mm, a wystarczy spojrzeć na foto gotowego modelu i oryginału obok w wycinance. Tym samym stwierdzam, ze jeśli uprę się na Tirpitza w kamuflażu to wolę przerobić BIsa niż marnować czas na coś co po ustawieniu nadbudówek na kadłubie sprawi że okno się otworzy....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-01-13 13:07  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziekuje bardzo za sugestie i rady, nawet Twoją Łosiu... tak jak Adam napisał GPM nie widziałem... ale za radą Waszą dzisiaj zamówiłem Bismarcka od Halińskiego, na HOOD'a przyjdzie czas bo skonczeniu Bismarcka...

Jak odbiorę już model, prawdopodobnie rozpocznę relacje, pewnie jakość wykonania nie bedzie taka jak u Arta ale bede sie starał.

Jeszcze raz dzieki.

 
03-01-13 13:16  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Była kiedyś galeria sklejonego Bismarcka z GPM autorstwa Syjka, ale wylądowała w śmietniku, a nast. została skasowana z powodu zaniku zdjęć "wessanych" przez hosting zdjęciowy. Model widziałem też kiedyś we Wrocławiu postawiony obok modelu z AH Saburo. Wydanie z AH do dziś zdecydowanie bierze górę.

--

Post zmieniony (03-01-13 13:18)

 
03-01-13 13:25  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

A ja radził bym Ci kupić jakiś model z 1 Wojny Światowej typu Andriej Pierwozwannyj lub Hindenburg.

Zakładam że zaczynasz dopiero przygodę z klejeniem.

Właśnie kończę Zuikaku, który jest moim drugim okrętem, a i tak zrobiłem kilka kardynalnych błędów. Ciężko jest się zmobilizować do dalszej pracy jeśli Np. wyjdzie Ci krzywy kadłub.

A w modelach z IWW mniejsza ilości części wyposażenia i tp , mimo błędów będzie można pociągnąć budowę do końca i wtedy pomyśleć o większym projekcie.

 
03-01-13 13:30  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W mojej karierze modelarstwa skleiłem wcześniej dwa okręty:
Enterprise i USS ESSEX.

Do tego kilka dioram w czasach szkolnych.

Nie boję się wyzwania - po raz pierwszy kupuje wręgi laserowe - wczesniej sam wycinałem i zauważyłem ile może znaczyć źle wycięty wręg o 1-2 mm... po złożeniu tak dużego statku wychodzi spora różnica

 
04-01-13 23:47  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Daniel1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.
Może nie za wielka ale jest.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=221967&t=221967&filtr=0&page=1

Sklejało się dobrze.
Po porównaniu z relacjami Bisa AH widac różnicę w detalach.
Myślę,że po lotniskowcach to fajna odmiana.
Powodzenia.

 
06-01-13 19:26  Odp: [Dyskusja] Bismarck lub Tirpitz - które wydawnictwo wybrać?
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podejrzałem Twoją relację - fajny wyszedł ten Bismarck - gratuluje - mój Bis z AH juz zamówiony i pewnie jutro zostanie wysłany.

Zanim założe relację mam pytanie odnośnie lakierowania modelu. Wczesniejsze moje modele nie były lakierowane, w tej chwili próbuje sposoby lakierowania na elementach (od Daru Młodzieży z MM), które dostałem od kolegi aby własnie spróbować lakierowania - na początek CAPON kładziony pędzlem - po schnięciu wygląda super - potem położyłem lakier mat bezbarwny w sprayu - i pojawił się babol - na arkuszu widać kropki - czyżbym położył zamało tego lakieru czy jest jakiś inny błąd?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024