FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-12-12 19:20  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A ja ciutkę pomarudzę: faktycznie zapowiada się nieźle, też w sumie byłbym zainteresowany. Jednak dwie poprawki: pałąk powinien być grubszy, okropnie wiotko tu wygląda (nadlewki/niedolewki pomijam, bo to pewnie i tak będzie usunięte), oraz zwróć uwagę, że pałąk nie ma sworznia, podkładek i zawleczek przy nakrętce

 
18-12-12 21:48  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Elementy powtarzalne w każdym parowozie na PKP.
-Gwizdawka
-Zawory bezpieczeństwa (również te przy cylindrach)
-Sprężarki, H11a3, H11a4
-reflektory, do stonki (SM42) również świetnie pasują.
-zderzaki
-sprzęgi hamulcowe
-zawory ogrzewania parowego
-zawory zasilające kotła
-smarotłocznie Friedmanna
-inżektory Nathana, Strubego, Metcalfa
-Kadłuby wodowskazów
-turbina parowa
Znalazło by się jeszcze sporo, ale taki zestaw byłby satysfakcjonujący.

--

 
18-12-12 22:05  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czyli...
Roberto czyżby to był list do "mikołaja" typu litania?? :)

 
18-12-12 23:30  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O! to mnie troszkę uprzedziłeś, przy czym u mnie śruba rzymska miała być ruchoma. Teraz sam nie wiem, czy warto mi kończyć temat.

--


 
18-12-12 23:38  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Skończ i przedstaw efekt szerszemu gronu. Lepiej jak człowiek ma wybór... nie? :) Kilka tematów obok rozbrzmiewa o tym dyskusja przy okazji laseraków heh.

 
19-12-12 06:43  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No tak. lista życzeń :) bo za każdym razem robienie tego samego jest irytujące, tym bardziej ze świadomością ile potrzeba na topoświęcic czasu i cierpliwości.
Kiedyś o tym mówiłem już, że zrobiłem te elementy z papieru więc nie muszę nic udowadniać, że ide na łatwiznę.
A tak w ogóle to Dzień dobry, bo prawie zaraz 7 rano!

--

 
19-12-12 18:15  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Iras nikomu nie zaszkodzisz, nie zaszkodzisz także modelarstwu kartonowemu.
Kilka lat temu, gdy rozpoczynałem swoją obecność na Konradusie moje malowane czołgi i żywiczne figurki budziły zainteresowanie .Drażniły . Dziś malowane kartonowe czołgi weszły już do kanonu, coraz więcej dodatków fototrawionych czy żywicznych, ale czy przez to spadła ilość relacji pojazdów w standardzie? Raczej nie, ortodoksi mają się świetnie, i dobrze.
Cieszy mnie także, że nie muszę drażnić i niepokoić producentów swoimi pomysłami, powoli sami szukają wsród dodatków tego co znajdzie nabywcę .
To bardzo mnie cieszy, bo będę mógł zająć się sklejaniem i tylko sklejaniem.
Dodatki do kartonówek kupię, a nie będę sam kombinował czy inwestował.
Niech się tym zajmą ci, którzy z modelarstwa żyją, wtedy do swoich modeli jako opcję zaoferują maksymalnie dużo najlepiej przygotowanych dodatków.Takie mam noworoczne modelarskie życzenie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
20-12-12 10:49  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Sprzęgi już do mnie przyjechały.Cena za kpl./2 sztuki/ to 18 PLN. Chętnych zapraszam na PW.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-12-12 15:41  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
EU07-333   

Nie mogę wysłac PW. Mogę prosić o jakiś inny kontakt, np mail?

 
20-12-12 15:45  Odp: /Z/Sprzęgi do modeli kolejowych (odlewy żywiczne)-prezentacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

W proflu jest adres mojej poczty.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024