FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-06-02 14:59  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

....w ogole zauwazylem ze Pan Mistewicz do minimum ogranicza wykorzystywanie innych materialow niz papier :)

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 
29-06-02 16:28  Re: KATE z MM już jest !!!
____________________       

no no

 
03-07-02 19:02  Re: KATE z MM już jest !!!
tygrys       

W końcu go mam . Trochę późno ale lepiej to niż wcale . I co... ??? Jest piękny . Chyba zostawie na jakiś czas Ju 87 . Mam czas . A za Kate wezmę się od zaraz . Już nie mogę się doczekać... Swoją drogą to muszę przyznać , że Mały Modelarz z numeru na numer pnie się coraz wyżej . I dobrze bo trzeba zatrzeć niemiłe wrażenie i opinię jaką miał jeszcze tak niedawno...

 
04-07-02 13:15  Re: KATE z MM już jest !!!
Kris       

Oj piękny ten Kate. W kabinach na pewno zrobię podłużnice, zamiast tych namalowanych, całość pomaluję. A w ogóle to denerwują mnie te wszechobecne cienie. Czy też kogoś to denerwuje?

 
09-07-02 04:41  Re: KATE z MM już jest !!!
Mirek 



 - 2

MAM!!!!!!!!!!!!!
Dzieki uprzejmosci kolegi "brewera" - moja wdziecznosc nie ma granic, dostalem wlasnie Kate i "czytam" sobie ten model po raz juz 10 chyba :-))))))))))))))
Papier wyglada na bardzo dobry, swietny druk, czysciutki, zadnych przesuniec (wiwat MM!!!) i w ogole model pierwsza klasa.
Szkoda tylko ze zapasu koloru tak malo bo przydalo by sie go wiecej zeby ozebrowanie w kabinach zrobic.....
Nasuwaja mi sie jednak drobne uwagi........
Spod samolotu jest szary a powinien byc w kolorze naturalnego metalu bo maszyna Fuchidy byla nowiutka prosto z fabryki i kamuflaz byl nanoszony na pokladzie Akagi w drodze do Pearl Harbor, w dodatku pedzlem wiec sila rzeczy kolor oliwkowo-zielony nie powinien byc taki rowniutenki z rozplywajacymi sie brzegami.
Nie jest rowniez do konaca jasne czy maszyna Fuchidy miala "1" na skrzydlach czy nie. Zadne zdjecie jego maszyny z tego okresu nie istnieje niestety zeby uzyskac definitywna odpowiedz. Panuje jednak przekonanie ze cyframi na skrzydlach oznaczone byly maszyny wykonujace atak torpedowy a maszyna Fuchidy obciazona byla bomba 800kg.
Ale to takie moje marudzenie na swietny model :-))))

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
09-07-02 08:12  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

... w moim przesuniety jest troche kolor czerwony na stateczniku pionowym ...

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 
09-07-02 09:13  Re: KATE z MM już jest !!!
Junior II       

Skusilem sie rowniez na ten samolocik.
Mam teraz troche wolnego czasu to postaram sie go w ciagu tygodnia skleic. Jak dotychczas wszystko pasuje . W oliwkowych wregach musialem wyciac otwory , gdyz bez nich poprawne ustawienie wreg w segmentach na kreske srodkowa okazalo sie dla mnie niemozliwe. Wszystkie arkusze potraktowalem obustronnie Ponalem (Wikolem).
Jesli kogos dziwi czy smieszy to straszydlo na zdjeciu , to wyjasniam , ze od lat jest naszym domownikiem, wkradl sie w serca doroslych znajomych , sasiadow i ich dzieci.

 
09-07-02 19:47  Re: KATE z MM już jest !!!
MARIUSZ       

Hej! Juniorze II ! Wow! Ile części już skleiłeś! A zapamiętałeś w jakiej kolejności je teraz posklejać?Zrobisz to jednoczasowo czy w etapach?Założyłeś czas sklejania ok. 1 tygodnia,no to chyba jednoczasowo (?) Gorąco życzę powodzenia i aby model trzymał symetrię! Pomimo ok. 25 - letniego doświadczenia nie zdecydowałbym się skleić wszystkich poszczególnych segmentów,usterzenia etc zaraz na początku.Ale może jestem starym marudnym zgredem.Sorry.Zatem szczerze gratuluję i oby Ci się udało.JAk skończysz,to pokaż fotki.Pozdrawiam. MARIUSZ

 
09-07-02 20:18  Re: KATE z MM już jest !!!
Junior II       

Ja rowniez jestem zgredem , w 2006 roku bede mogl swietowac , jesli oczywisxcie Opatrznosc pozwoli 40 rocznice kartonowania . Ten nick Junior II to oczywiscie zart ;)), nick Junior uzywa moj syn.
Sklejam w kolejnosci dowolnej , jesli oczywiscie pozwala na to konstrukcja modelu.
Dzisiaj ida na tapete skrzydla.

 
13-07-02 10:14  Re: KATE z MM już jest !!!
FiliP 

 

Junior II... Czy po nasmarowaniu Ponal'em karton nadal zachowuje swoja elastycznisc czy zesztywnial troszke ?

FiliP

____________________
My Fate - My Curse

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024