FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-12-12 21:45  [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zastanawiam się ostatnio w jaki sposó GPM osiagnął taki efekt. Nie jest to chyba grawerowanie laserowe. Czy może jednak jest?

Przypomnę, że do modelu oryginalnie dokładany był arkusz z zimmeritem już pomalowanym na barwy wycinanki. Szkoda, że w innych modelach nie ma takiego patentu.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-12-12 22:15  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

To nic innego jak wydrukowany arkusz z częściami, na papierze tłoczonym. Wiem, bo mam sklejony ten model ;-)

 
12-12-12 22:26  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK, ale czy da się wytłoczyć papier w taki sam sposób we własnym zakresie? Co jest do tego potrzebne?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-12-12 22:35  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Raziel-nie trzeba tłoczyć.Wystarczy się udać do hurtowni papierniczej,i kupisz sobie zimmerit jaki tylko zechcesz.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-12-12 22:41  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK, tylko że ten zimmerit będzie pusty. A gdyby tak z tego co dostajemy w modelu, czyli gotowe poszycie modelu tak wytłoczyć? W tę stronę podążam :)

--

Post zmieniony (12-12-12 22:41)

 
12-12-12 22:47  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
daruś 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 17
 

Witam
Mrówka ma rację można kupić ale można też przetłoczyć karton np.Dziadkiem do orzechów,lub czymś podobnym z ząbkami.Tłoczyć należy na mokro.Po wysuszeniu drukować.Trzeba jednak mieć co wydrukować,ja dość długo malowałem ten zimmerit na Brumbarze żeby wyglądał jak wygląda a był malowany od podstaw.

 
12-12-12 23:12  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no właśnie, a chodzi mi o to, by już gotowy arkusz modelu przeorać jakimś cudacznym wynalazkiem który spowoduje, że - tadaaa - będzie zimmerit :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-12-12 23:21  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
daruś 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 17
 

Możesz gotowy arkusz przemalować od wewnętrznej strony wikolem i jak przeschnie to też po wewnętrznej stronie wytłoczyć ( np. wkrętakiem ) wzór.Wikol uplastycznia karton i efekt powinien być dobry.

 
13-12-12 00:17  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
barakuda   

Wydaje mi sie ze kiedyś ktoś w relacji Tygrysa z GPM-u robił własnie w taki sposób zimer na modelu. Niestety nie wiem na jakim forum. Jest jeden problem poszycie poddane temu zabiegowi może ulec "skórczeniu" wiec nie zalecam od razu brać sie za gotowe elementy modelu tylko ćwiczyć

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
13-12-12 00:21  Odp: [P] W jaki sposób wykonać zimmerit taki, jak w modelu Brummbar z GPM?
daruś 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 17
 

Masz rację ,może się zdeformować .Dlatego najlepiej wykonać sobie aplę i pasować elementy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024