FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
20-12-12 10:47  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tak to, tak wiec ok.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-12-12 18:38  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Wczoraj przy oglądaniu jakiejś świątecznej komedii w tv wziąłem się za dwa ostatnie segmenty, mianowicie dysze silnika. Pasowanie części jest idealne nie miałem żadnych problemów.
Jedynie co to na ostatniej stronie wycinanki "płetwy" dyszy są ułożone odwrotnie, poszukałem na internecie i przykleiłem je tak jak na zdjęciu:



Na forum znalazłem że ktoś przykleiłem odwrotnie ( z innej strony nachodzą na siebie)



Teraz został mi dziób samolotu, postanowiłem nie robić otwartej osłony radaru oraz radaru wiec będzie standardowo.

--

 
22-12-12 19:31  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Fajnie że skleiłeś "poprawnie", ale w tej chwili jest wrażenie jakbyś zrobił "babola". To jest tylko model i to ponad 10-letni. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-12-12 20:18  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Jakiego "babola" bo nie bardzo rozumiem?

 
23-12-12 01:01  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja zrobiłem "poprawnie", ale w lustrzanym odbiciu to wychodzi i osobiście uważam to za lepszy efekt. ;-)



--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
27-12-12 17:28  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Kolej przyszła na wlot powietrza. Wszystko w tym segmencie idealnie pasuje, no może poza małym błędem ale o tym później. Krawędzie szklieletu wlotu powietrza wyretuszowałem przed oklejeniem.
Wlot powietrza podzielony jest na dwa segmenty:


Tutaj szkielet pierwszego segmentu, a na następnym już oklejony.




Oklejony pierwszy segment oraz części drugiego segmentu. W drugim segmencie trzeba wkleić wewnętrzne poszycie, trochę trudno wchodziło ale weszło.



Tutaj sklejony cały segment , zostały do przyklejenia lampy pozycyjne po bokach oraz wewnątrz wlotu powietrza trzeba dokleić pionową przegrodę.
Błąd jaki wspomniałem na początku polega na tym że wewnętrzne poszycie jest za długie o ok 1 mm w stosunku do zewnętrznego poszycia co widać doskonale jako biały pasek na początku, zastanawiam się czy nie zostawić tego tak z białym paskiem bo nawet ciekawie wygląda takie białe obramowanie na zewnątrz:)





A tutaj sklejony cały kadłub, pozostały drobne elementy do przyklejenia ale zrobię to na końcu żeby nie uszkodzić ich podczas dalszego sklejania oraz potrzebny mu jest jeszcze retusz krawędzi.:)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024