FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-12-12 22:56  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kari wydaje mi się że masz racje - też oglądałem te zdjęcia i coś mi nie pasowało :D

 
18-12-12 23:11  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Macie rację jest odwrotnie sklejona teraz zwróciłem uwagę, po prostu pamiętałem gdzie jakie poszycie i kleiłem z pamięci...fatalny błąd ://////

. Jest jakiś sposób żeby delikatnie odkleić tą część ? Chciałbym ją wykorzystać a jak się nie da to mam drugi egzemplarz i z niego wytnę potrzebną część.

 
18-12-12 23:19  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A czym klejone? Lepiej drugi egzemplarz zostaw sobie na ponowne sklejenie tego modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-12-12 23:23  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Klejony jest klejem szewskim poliuretanowym.

Nie wiem jak to się stało, jeszcze przed wycięciem wiedziałem że to miejsce na statecznik pionowy a tu taki zonk.

 
18-12-12 23:37  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Udało mi się odkleić delikatnie skalpelem i na szczęście nie było tak trudno bo powierzchnia łącząca szkielet z poszyciem to ok 1mm. Mam nadzieję że takiej pomyłki nie zrobię więcej teraz tylko retusz farbką i klejenie

 
19-12-12 01:37  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tutaj możesz sobie podglądnąć do woli fotek tego modelu, a jakby co to zawsze mogę jeszcze "coś" pstryknąć. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
19-12-12 13:46  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki BeBe, jakby coś to się zgłoszę:)

 
19-12-12 23:51  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

I o to koleje postępy w pracy:). Zacząłem sklejać dolne poszycie, wszystko idealnie pasuje, jedynie co na razie musiałem podkleić wręgi kawałkiem papieru przy poszyciu cz. 10a gdyż za bardzo zeszlifowałem wręgi i poszycie miało lekki luz:



Tutaj kolejne kroki przy pracy:



Będę musiał też zeszlifować jedna wręgę ponieważ wystaje poza poszycie górne a też i dolne:

Proszę nie sugerować się że poszycie nadal jest odwrócone, po prostu dałem stare zdjęcie jeszcze ze złym poszyciem, chciałem pokazać tylko o jaką wręgę mi chodzi przy zeszlifowaniu:)

Też będę musiał obkleić wręgę łączącą poszycie 12a i 13a kawałkiem paska papieru bo zabraknie mi wręgi na poszycie nr 13a (ostatnie poszycie na szkielecie)

Przez nieuwagę podczas retuszu ubrudziłem ostatnią wręgę farbą, ale na szczęście mam drugi egzemplarz skąd zapożyczę nowe poszycie nr 13a-pechowa 13stka:)



Zastanawiam się też na przyszłość czy zrobić otwartą kabinę i otwartą osłonę radaru z przodu. Części radaru jest u Halińskiego z jego F-16tki. Mam nadzieję że nie było by to piractwo gdybym "pożyczył" daną część z innej wycinanki.

--

Post zmieniony (20-12-12 10:08)

 
20-12-12 08:49  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem czy dobrze widze. Ale zdaje sie masz jeszcze jeden element zle przyklejony, a mianowicie czesc ze znakami przynależności państwowej. Na tej części masz białe pole, to czubek tego białego pola powinien byc zwrócony w kierunku kabiny pilota.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-12-12 10:14  Odp: [R] F-16C MM 4-5/1999
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Bizon mówisz o tym białym trójkącie na poszyciu?:



Jeśli tak,to zdjęcie było robione jak źle przykleiłem poszycie, teraz już jest poprawnie przyklejone. Wykorzystałem stare zdjęcie żeby pokazać co muszę zeszlifować:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024