FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-06-12 12:21  [R/G] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Jako że zakończyłem A7 postanowiłem od razu zabrać się za coś co bardzo lubię a mianowicie współczesne okręty podwodne :)
Jest to model okrętu amerykańskiego USS Dallas typ jednostki 688. wydany przez wydawnictwo Modelik, autor projektu:Łukasz Fuczek. Model jest w skali 1:200 i jego długość po sklejeniu to 55cm.



Są dwa sposoby na łączenie segmentów: metoda na dwie wręgi lub na sklejkę (ja wybrałem na "sklejkę" gdyż jest mniej wręg do wycięcia i myślę że będzie to lepszy efekt od dwóch wręg). Cieszę się że nie ma czarnych lini obrysu kadłuba gdyż da to lepszy końcowy efekt.

Jak na razie nie zrobiłem za dużo gdyż muszę kupić odpowiednią szarą farbkę, ponieważ kadłub nie jest czarny jakby mogło to się wydawać ( może ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy kolor?)



Znalazłem też 2 błędy na rysunku, mianowicie: o jedną wręgę jest za dużo, chodzi o tą początkową tuż przed wręgą "A" oraz nie jest podpisana wręga "H"



pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-12-12 18:08)

 
07-06-12 12:28  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podowdny - Modelik
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Z chęcią popatrzę. Miałbym ochotę na coś takiego na półce, tylko ilość segmentów mnie przeraża; toć to prawie samolot :-)
Pzdr

 
07-06-12 12:37  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podowdny - Modelik
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Ja wybrałem metodę na dwie wręgi - dzięciolę te kółeczka prawie od tygodnia.

Pozwolisz, że będę podglądał Twoją robotę.

 
07-06-12 12:39  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podowdny - Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Adrian trzymam kciuki i zasiadam tuż pod filarem;-)
pozdrawiam,
Łukasz

--

 
07-06-12 13:07  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Lubię cygara, więc też chętnie popatrzę. Dobrze, że wybrałeś łączenie na sklejkę. Na pewno efekt będzie dużo lepszy niż na dwie wręgi.

--
Pozdrawiam!

 
07-06-12 13:21  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Do retuszu weź akwarelke, dodaj do czarnego troche białego...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
07-06-12 13:38  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Korsarz napisał:

> Do retuszu weź akwarelke, dodaj do czarnego troche białego...
>
> --
Jak ja nie nienawidzę mieszać kolorów, może ze względu na brak doświadczenia lepiej by było jakiś konkretny kolor :) ale poeksperymentujemy zobaczymy co wyjdzie.

 
07-06-12 18:16  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Albo kropelkę tuszu kreślarskiego trochę rozwodnić. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-06-12 21:07  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oo!! Przegapiłem zapowiedzi takiej smakowitej łajby??

 
10-06-12 11:46  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Prace powoli idą do przodu, kupiłem do retuszu farbkę PACTRA A92 Grauviolett RLM 75.



Teraz można przystąpić powoli do pracy, robię wszystko na sklejki idealnie pasuje jak zarazie. Wręgi szlifuje pod ukosem.



Może nie jest aż tak dużo ale zawsze już coś:)



Sklejone trzy pierwsze segmenty.

Pozdrawiam

--

 
10-06-12 13:52  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

O, jest linia cięcia uwzględniająca sklejki. Bardzo mi sie to podoba! Już nie moge sie doczekać, aż przyjdą do mnie dotychczas zamówione modele Autora i czekam na kolejne! :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-06-12 19:37  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Pracę w stoczni idą cały czas do przodu, A oto rezultaty



oraz kolejne elementy segmentów i sklejone pierwsze dziesięć segmentów



Niestety segmentach 7 i 8 powstały szpary,




może brak moich umiejętności ale przed sklejeniem pasowałem na sucho i pasowały może to wina kleju bo kleję wikolem i mógł rozmiękczyć papier po wyschnięciu całości jakoś muszę się z tym uporać . Postanowiłem przerzucić się jak naradzie na klej szewski - poliuretanowy ale okropnie śmierdzi :/

Pozdrawiam

 
11-06-12 20:23  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wikol do modeli kartonowych zupełnie sie nie nadaje. Cytując, "to tak jakbyś pizze chrzanem wysmarował" ;) Ani do poszycia, ani do detali. To jest klej do drewna, i niech tak zostanie...
Kleje polimerowy, czy szewski wcale tak okropnie nie śmierdzą, a na pewno nie tak, jak butapren. Poza tym, bawiąc sie w majsterkowanie musisz liczy sie z niedogodnościami, czyli np z zapachem chemii modelarskiej...

A tak ogólnie, to wcale źle nie wychodzi.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-06-12 20:31  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Używałem wikolu głownie na jego brak zapachu ale też kleiło mi się nim dobrze ale chyba czas na zmiany.

 
11-06-12 21:38  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Korsarz :
Nie zgodzę się z Tobą... Ja od kilku lat kleję modele tylko i wyłącznie wikolem, ba... nawet kilka razy elementy na tekturę podklejałem wikolem ;-) I nie zamierzam go zmieniać na nic innego... Mój znajomy ( budujący modele od ponad 40 lat ) także klei wikolem. I także nie zamierza go zmieniać... Używanie tego kleju wymaga wprawy ( jak każdego zresztą ), ale jak najbardziej do modeli się nadaje ;-)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-06-12 09:30  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja też odezwę się w obronie wikolu, a ściślej Patexu - kleję tym (wersja express) prawie wszystko, pomijając duże płaskie powierzchnie. Klej jest rewelacyjny.

--


 
13-06-12 07:35  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

W końcu cały kadłub skończyłem kleił się świetnie, części idealnie spasowane nie było żadnych problemów. Jedyny całkiem mały błąd to za krótkie paski łączące w segmencie 11 ale z zapasu koloru uzupełniłem braki.



Pracę poszły powoli do przodu, zresztą oceńcie sami :)



I w końcu cały kadłub skończony :)



Teraz pozostała taka mniejsza drobnica, myślę że jakoś na początku przyszłego tygodnia uporam się z tym.

pozdrawiam

 
13-06-12 18:05  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i piętknie. Czekamy na c.d.

 
14-06-12 08:08  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

ZbiG napisał:

> ... wcale nie tak znów pięknie. Pierwszy segment dziobowy zamiast wypukłym być - jest wklęsły i
> wyraźnie od kształtu ogólnego odstaje.
> Pomimo to, a może dlatego, na ciąg dalszy oczekujem.

Racja też to zauważyłem ale już po sklejeniu początkowych segmentów :/ ale teraz już raczej za późno. Postaram się to nadrobić lepszym formowaniem pozostałych części.

 
30-11-12 21:29  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Witam po długiej przerwie.

Dostałem weny twórczej żeby dokończyć "cygaro" , prawie już wszystko zrobione zostały małe detale z drutu na mostku oraz kapsuł.
Model zaprojektowany bardzo dobrze a wszystkie błędy to z mojego małego doświadczenia wynikają.

Poniżej parę zdjęć z budowy mostka:


Śrubę pomalowałem złotym kolorem:




a tutaj już całość zamontowana






Pozostało już bardzo niewiele myślę że w przyszłym tygodniu będzie można wodować:)



pozdrawiam

--

 
05-12-12 20:08  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

I stało się, model sklejony w 99,9% :) Została mi do przyklejenia jedna część, ( widać na nią miejsce na początku kadłuba, białe pole) niestety nie wyszła mi ona dobrze z papieru wiec postanowiłem odlać ją z kleju dwuskładnikowego i czekam na wyschnięcie i pomalowanie.
Poniżej przedstawiam przyrząd jaki zrobiłem z igły lekarskiej spiłowanej na osełce i zaostrzonej do robienia otworów, średnica to 1,2 mm. Zrobione są zawiasy do kapsuły na "grzbiecie".


Przedstawiam na szybko zrobione zdjęcie. Całą galerie wstawię może jutro po doklejeniu brakującej część.

 
05-12-12 21:02  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

... Co dach kiosku taki płaski?

W ciekawym momencie z modelem wróciłeś, bo akurat go rozgrzebałem,...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-12-12 21:39  Odp: [R] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Korsarz napisał:

> ... Co dach kiosku taki płaski?
>
Uwypukliłem go ale nie aż tak bardzo jak powinienem, ale lekko zaokrąglony jest.

 
08-12-12 18:06  Odp: [R/G] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Nadszedł czas na galerię i pokazania mojego "pływadła". Model bardzo dobrze opracowany, żadnych błędów poza jednym na rysunku montażowym pokazanym w pierwszym poście relacji, więc wszystkie błędy i niedociągnięcia wynikają z mojego małego doświadczenia.
Na początku do klejenia używałem wikolu, który jest ba bazie wody z tego wynikły szpary przedstawione na jednym zdjęciu, potem zacząłem używać kleju szewskiego i poszło idealnie.
Długość modelu to 55cm
jest to mój drugi ukończony model zaczęty po długiej przerwie :)

Zapraszam do oglądania:)


Poniżej największa moja wpadka z wikolem :/

 
09-12-12 13:05  Odp: [R/G] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Pogratulować ukończenia.
Widać troche niedociagnięć- oprócz dziobu najbardziej rzucają sie w oczy krzywe peryskopy i brak retuszu na kapsule.
Co następne?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-12-12 14:33  Odp: [R/G] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Najbardziej to denerwują mnie te dwie szpary na dziobie. Ale tak czy inaczej jestem zadowolony z modelu:).
Następny klei się a raczej wycinam wręgi do F-16C z MM 1999r. Myslę też o sklejeniu Rosyjskiego okrętu typu Typhoon a dokładnie jego filmową wersję z filmu "polowanie na Czerwony październik", zrobiłem nawet skany bo gdzieś na internecie wyczytałem że jest podobno bardzo źle opracowany.

 
09-12-12 15:33  Odp: [R/G] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Żeby zrobić filmowego Tajfuna, musiałbyś go bardzo mocno przerabiać- właściwie to zaprojekować od nowa cały kadłub, który przecież ma inne wymiary z tymi fikcyjnymi tunelami napędowymi. Jak dla mnie TK-208 z Adore Model nadaje sie tylko do szpachlowania i malowania i tak też z nim .....KIEDYŚ..... zrobię.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-12-12 17:07  Odp: [R/G] USS DALLAS Okręt podwodny - Modelik
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

nie wiem czy cały kadłub przerabiać on, filmowy tajfun był o ok 3m szerszy od zwykłego tajfuna wiec w skali 1:200 to jest 15 mm szerokości.A co do tunelów to były by tylko zamknięte włazy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024