FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-03-13 21:06  Odp: Relacja Z budowy Pancernika King George V
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Grzegorz, poczytaj trochę w dziale TESTY o sposobach wstawiania zdjęć na Forum. Jednocześnie możesz poćwiczyć w tamtym dziale.
Gotowe miniaturki i parę zdjęć widocznych w pełnym rozmiarze na pewno podniesie atrakcyjność Twojej relacji.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-03-13 21:15  Odp: Relacja Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

dziękuje spróbuje następnym razem będzie lepiej postaram się. Juz poprawiłem mam nadzieje ze wygląda to o wiele lepiej.

Post zmieniony (10-03-13 21:28)

 
11-03-13 18:16  Odp: Relacja Z budowy Pancernika King George V
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

I teraz Ci się dostanie ))) A więc tak trochę widzę, że jesteś nie konsekwentny ((
I teraz do rzeczy.
Pokład:
Jeśli raczyłeś chociaż raz zajrzeć do mojej relacji zobaczył byś, że za podobny kolor pokładu dostało mi się tak, że jeszcze mnie boli. Więc sądzę, że przesadziłeś z kolorem i wyszedł za ciemny ((
Kadłub:
Fajnie, że zrobiłeś imitację blach, ale jeśli nie nakleisz pasa pancernego tylko zostanie tak jak teraz to zrobisz wielkie bum, które nie miało miejsca. Po prostu nie było czegoś takiego że burty całe były z blach tej wielkości. Zresztą po raz kolejny zapraszam na swoją relację gdzie starałem się uchwycić podział tych blach pancernych. (fakt zrobiłem za duże szpary (()
Wieża:
I tutaj czuję wielki niedosyt ((( Skoro tyle pracy wkładasz w kadłub to czemu ta wieża jest taka zwykła (( Taki plastuś. Przecież mogłeś od drugiej strony wytłoczyć nity lub coś zrobić by było bardziej fajne i pasowało d kadłuba.
Pontony:
Kolejny falstart. Tyle pracy i .... Przecież tutaj masz fajne pontony:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=206342&t=206342&filtr=0&page=20
I znowu urealniasz kadłub a resztę traktujesz po macoszemu ((

To moja opinia i nie wyżywam się na Tobie za swój model )) Po prostu czuję niedosyt i brak konsekwencji oraz pośpiech. Możliwe, że tylko ja jeden tak to widzę, ale jest jeszcze czas na poprawki i zrobienie naprawdę fajnego modelu gdzie kadłub będzie pasował do reszty, a reszta do kadłuba.

 
11-03-13 19:19  Odp: Relacja Z budowy Pancernika King George V
pompa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

no cóż Marek ma rację.Zdjęcia mogły by być ostre (część nie jest). Popraw błędy a przy innych elementach sprawdż je z rzeczewistym wyglądem okrętu.Zerknij do relacji Marka albo Spychacza i wiele rzeczy się wyjaśni. Życzę powodzenia.

 
13-03-13 06:28  Odp: Relacja Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Marku na wstępie powiem ze bardzo dobrze znam twoja relacje, budujesz wspaniały okręt i wychodzi ci to super. Po za tym podziw za skale w jakiej go wykonujesz. A co do mojego modelu to powiem tylko ze jeszcze wszystko jest w proszku. Na kadlub nakleje pancerz juz mam go przygotowany schnie gotowy do przyklejenia, tylko caly czas zastanawia mnie czy blachy pancerne powinny zachodzic na siebie czy tylko dolegac. Jeslli chodzi o dziala to czekam na aerograf z Polski zeby moc zrobic wszsytkie detale (nity, drabinki, relingi i inne elementy ktore wedlug mnie beda lepiej wygladac pomalowane aerografem) wiem ze to byl moj blad i na samym poczatku nie zrobilem nitow teraz musze z tym powalczyc sam. Jesli chodzi o pontony do zastanawialem sie nad nitka czy pomalowac cienkim pedzelkiem robiac imitacje olinowania. niedlugo naniose wszystkie te poprawki i dopieszczenia umieszczajac zdjecia poczym bedziesz mogl sam ocenic. A jesli chodzi o relacje spychacza to znam ja bardzo dobrze rowniez. Prosze o cierpliowsc niedlugo wstawie aktualizacje

 
13-03-13 20:08  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Płyty pancerne były łączone na styk, a konkretnie na zasadzie pióra i wpustu. Jak sobie wyobrażasz zachodzące na siebie płyty o grubości prawie 38 cm? Poza tym, wydaje mi się że w tej skali lepiej łączenia tych płyt nie zaznaczać w ogóle. Nawet w rzeczywistości były one słabo widoczne:

http://www.flickr.com/photos/41311545@N05/5036456968/sizes/o/in/photostream/

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-03-13 03:28  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie dzięki za info i zdjęcie tego mi brakowalo to wyjasnia moje wszystkie pytania dotyczace poszycia kadluba

Post zmieniony (14-03-13 03:31)

 
14-03-13 06:20  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A ja zwróciłem uwagę na bulaje. Ani jednego mosiężnego. Ciekawe ...

--
serwusik

 
14-03-13 06:33  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panowie dajcie chwile dokończę i wtedy ocenicie, bulaje mam przygotowane i będą wklejone na samym końcu, aby dać fajny efekt końcowy. Potrzeba tylko czasu, a jak wiadomo modelarstwo tego wymaga. Koledzy z forum zwrócili mi uwagę na popełnione błędy za co szczerze dziękuje i postaram się to jak najszybciej poprawić żeby wszystko było zbliżone do stanu oryginalnego jak najbardziej w 100%. Dziękuje za krytykę i zwracanie słusznych uwag dotyczących błędów, jak podkreśliłem wcześniej jest to moja pierwsza relacja na forum i błędy będą się jeszcze zdążały mam nadzieje ze w jak najmniejszym stopniu. Wiem ze do stopnia zdolności i umiejętności niektórych jeszcze mi daleko ale będę starał się jak najlepiej

A tak odstępując od tematu Lelum Polelum piękne wykonanie Flakpanzer IV "Kugelblitz" GPM 123 gratuluje bardzo mi się twój model podoba,czysto i dokładnie wszystko sklejone

Post zmieniony (14-03-13 06:50)

 
14-03-13 08:27  Odp: [Relacja] Z budowy Pancernika King George V
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Grzegorzu, chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. To nie był wytyk pod Twoim adresem. Zwróć uwagę, że wszyscy robią mosiężne bulaje, choć w rzeczywistości takich nie było. W każdym razie w tym przypadku.

Miło mi, że podoba Ci się Kugelblitz. Strasznie jestem łasy na pochwały.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024