FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-12 23:44  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK, ale sklep GPM zmierza w dobrym kierunku - już przy coraz większej ilości nowości są zdjęcia modelu. Wciąz brakuje lepszego opisu, czyli co model zaweira, co oferuje. Zakupy online to nie osobiste zmacanie papieru - nie wiem co kupuję, nie widze tego a przy rosnących cenach modeli chcę to wiedzieć. Po raz kolejny podam na przykłąd sklep wydawnictwa Modelik - w miarę dobry opis produktu, zdjęcia itd.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-12-12 23:50  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Raziel_3 - masz rację, ale zmierzać a zrobić coś dobrze to dwie różne, odległe sprawy. Mam niejakie pojęcie o sklepach internetowych i zarówno jeden jak i drugi wspomniane są dalekie od ideału. Przy obecnie dostępnych technologiach nie jest problemem stworzenie możliwości "prawie pomacania" tego co chcesz kupić. :-)
Żeby nie "bić już piany" - proponuję poczekać, co powie brać (rynek) modelarska na pomysł "przymusowej" dopłaty do "antypirackiej" polityki podniesienia rentowności. No i na relację z nowym Ferdynandem oczywiście :-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
08-12-12 23:56  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokładnie - nie ma co bić piany. Dla mnie ten model to spełnienie pewnych marzeń modelarskich. Wieki temu, jako smarkacz jeszcze sklejałem Ferdinanda z żółtego GPM. Bardzo lubie ten pojazd i miałęm nadzieję na jakąs nową wersję modelu. A w opracowaniu Pana Mariusza i po tym co zobaczyłem w galerii "surówkowej" to jest to dla mnie numer jeden.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-12-12 23:59  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ja jednak jako modelarz, ale i prowadzący sklep będę tym razem stawał po stronie tych drugich.
Dlaczego? Po pierwsze by dać tamę polskiemu narzekaniu.
GPM jest obecny na większości modelarskich wystaw, nikt nie broni dostępu do nowych jak i starych modeli, ba ponoszą ryzyko uszkodzenia egzemplarzy przez rzekę oglądających.
Na forach macie zdjęcia testowych modeli lub/i relację z budowy autorskiej, jak w przypadku Ferdka wykonanego przez Mariusza.
Teraz sklep, jaką opcję wybrać, goły model, model z laserowym szkieletem, model z laserowymi gąsienicami, model ze wszystkimi możliwymi dodatkami ( tu pewnie cena może dojechać do 200PLN) .
Nie wiem czy macie świadomość, że wprowadzenie tych wszystkich opcji do sklepu, tak aby wszyscy byli zadowoleni to n! możliwości. Nie wytrzyma tego żaden sklep, magazynier dostanie "szmyrgla", a na koniec i tak znajdzie się Smerf Maruda z Kolegą, którym to nie będzie pasowała cena wysyłki.
Pozdrawiam i bądzcie dobrej myśli, że jednak kity to tańszy zakup.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-12-12 00:49  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patrząc na tego Ferdinanda..... odnoszę wrażenie, że jest to jeden z najlepszych modeli broni pancernej na rynku. Model, rysunki, poligrafia... wszystko na najwyższym poziomie.

Jeżeli ktoś marudzi, że mu się szkielet nie podoba..... to zawsze pozostaje Modelik.

--
Pozdrawiam!
Michał

 
09-12-12 01:05  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam widziałem ten model sklejony na żywo i powiem wam że jest wart ceny i na pewno go kupię .

 
09-12-12 01:13  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
rysiu62   

Pamiętajcie koledzy iż są również modelarze , którzy poprostu lubią podklejać, wycinać i dopasowywać wręgi. Także mogą kupić co innego , dając zarobić innym jeśli niektóre firmy tych modelarzy pomijają.

 
09-12-12 02:23  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A mi tam taka opcja pasuje.
Jakoś "za dzieciaka" dało radę latać z butelkami do skupu albo sąsiadom trawnik skosić żeby na model odłożyć to tym bardziej teraz jak sam zarabiam na siebię i rodzinę to mogę sobie na taki wydatek raz kiedyś pozwolić. Tak naprawdę to większość z nas może sobie pozwolić ale jeszcze większa większość woli ponarzekać...Dziwne tylko że plastikowcy tak nie narzekają a potrafią na model wydać 2-3 stówki na dzień dobry już nie wspominając o blachach, żywicach, kalkach etc... Jak kogoś temat zainteresuje to odłoży siano i go kupi, poprostu.
Ja nie kupię bo gebels, ale jak GPM wyda coś ciekawego z naszego podwórka w takim zestawieniu to zamiast narzekać, wezmę się za odkładanie kasy i tyle. Stękaniem i tak niczyjej polityki wydawniczej nie zmienię więc po co stękać?

--
GG 6801515

 
09-12-12 08:47  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Stachu 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Głupi jestem, ale pewnie przez to iż sklejam tylko w standardzie, nawet mi do głowy nie przyszło, że ktoś może sam sobie drukować model. Nie chciałbym "stracić" roku (taką mam zdumiewającą średnią) na sklejanie gorszego jakościowo modelu.
Przed zakupem naprawdę nie mam możliwości pojechać do sklepu i sobie go oglądnąć. Chciałbym mieć możliwość oglądnięcia go w całości na stronie producenta a nie szukać w internecie.
Przyznaję że wolałbym mieć możliwość wyboru. Gdybym miał wybór to nigdy bym nie kupił żadnych laserów. Większą przyjemność sprawia mi męczenie się z gąsienicami i szkieletem niż kupno gotowca. Kwestia finansowa jest również nie bez znaczenia!

Swoją drogą ciekawe czy model ten będzie się sprzedawał lepiej (bo "piraci" go nie wydrukują i kupią oryginał) czy gorzej (bo cena odstraszy kupujących).

 
09-12-12 08:55  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

A co Modelik ma do jakości szkieletu?? Jak uważasz Ferdinanda za najlepszy model to mało w życiu widziałeś.

--

Post zmieniony (09-12-12 09:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024