FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-12 22:51  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

GPM od dawna oferuje 2 wersje gąsienic do ferdka.

Edit : Link usunąłem bo prowadził do pocisków błędnie przypisanych Ferdkowi.

Post zmieniony (09-12-12 12:30)

 
08-12-12 22:56  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dzieki Piter :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
08-12-12 23:00  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jeśli wydawca zostanie z 80% nakładu to raczej pomysli, czy jest sens w ogóle wydawać modele. Jakby obiboki i cwaniaczki nie "chomikowały" (w znaczeniu udostępnianie/sciaganie skanów z portali hostingowych) to nie byłoby takich akcji. W założeniu elementy wycinane laserowo powinny być opcją a nie koniecznością, ale jesli ktoś ponosi ogromne straty, np.: wydaje model i tego samego dnia jest on już na chomiku, po roku w magazynie jest 95 ze 100 wydanych sztuk a 40 osób na forach szczyci się sklejonym modelem, to co robić? Może oddawać jeszcze za darmo bo skoro i tak ludzie piracą to niech mają wybór - chcesz to płać, nie to bierz za darmo. Chora sytuacja. Ale piractwo to już temat na inną dyskusję - dodam tylko że z mojego punktu widzenia absolutnie nic nie usprawiedliwia takiego działania. Obawiam się, że coraz więcej modeli będzie wydawanych w ten sposób a tradycyjny sposób wydawania przechodzi do lamusa. Oby tylko ktoś nie wpadł na pomysł, by częśc modelu wydawać w papierze a drugą część w formie elektronicznej lub coś w tym stylu. GPM już kazdy model wydaje z laserami. Answer też już coś dodaje laserowego (ciągnik z przyczepą ma ciete biezniki opon w zestawie, zapowiadany model kolejowy tylkow zestawie z laserami). Rynek zweryfikuje czy jest to działanie słuszne. Jeśli elementy będą słabej jakości to nic to nie zmieni, ale jeśli jakośc elementów laserowych będzie wysoka to jest szansa, że przyjmie się to. I zawsze będzie ktoś, komu się to nie podoba tak samo, jak znajdzie się grono nabywców.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-12-12 23:01  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Co do elementów ciętych laserem , to trzeba je przed rozpoczęciem klejenia pomierzyć :-))). I wszystko jasne ! A tak na marginesie wspaniale wydrukowany jest ten model.

--

Post zmieniony (08-12-12 23:12)

 
08-12-12 23:12  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Raziel tylko pytanie kto klei ze skanów?? Bo mi by się nie chciało, jedyne co można z nich zrobić to przerysować i pomalować....jak komuś to odpowiada ale każdy robi modele na swój sposób. To podobnie jak z muzyką jak jesteś funem jakiegoś zespołu kupujesz oryginał na którym muzyka jest najwyższej jakości i tu podobnie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
08-12-12 23:13  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Raziel_3 masz rację w tym, że to działanie zweryfikuje rynek. Osobiście mam nadzieję, że negatywnie. OK, rozumiem - w dobie wszechobecnego internetu i piractwo ma szerokie pole do popisu, ale... czy Ty i pewnie 95% modelarzy sklei coś ze skanu, z plujki? Może zrobi tak ktoś, kto zaczyna zabawę w modelarstwo (on nie kupi tak czy siak tego Ferdka) ale każdy kto skleił choć kilka modeli wie, jaka jest różnica między piratem a normalną wycinanką i nie zaryzykuje ogromu własnej pracy w sklejenie "skanu" z miernym efektem końcowym ze względu na jakość "nośnika". Więc dlatego osobiście dopatruję się tutaj jakiegoś "drugiego dna" - a jak wiadomo, jeśli nie wiesz o co chodzi - chodzi o kasę. Naszą kasę. :-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
08-12-12 23:23  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mnie też by się nie chciało kleić ze skanów. Ale jeśli wygooglujesz nazwę jakiegoś modelu to zobacz ile tego jestw sieci! Nie tylko na polskich serwerach ale na całym świecie. Ktoś to umieszcza - ktoś też to pobiera (często przy plikach są statystyki). Powiem szczerze - nie wiem jakie są wyniki sprzedaży wydawnictw i jak się one rozkładają. Na forach internetowych wydawcy zapewniają, że jest duzy popyt na lasery. Przyznam, że sam również kupuję, jednak tak jak napisałem - też wolałbym mieć wybór. Jeśli mam zapłacić 100 zł za pojazd+gąski to i tak dorzucę jeszcze ewentualnie 10 zł na cały zestaw cięty laserem (GPM ma takie warianty) i raczej w tym kierunku bym uderzał jeśli chodzi o laserki. Jesli siedzę pół roku nad modelem to chcę mieć wydruk wysokiej jakości i chcę mieć jak najlepszy efekt nawet jesli umiejętności nie zawsze na to pozwalają. Ale widocznie są tacy którym na tym nie zależy. No pozostaje jeszcze opcja taka, że firma kupiła maszynę i nie ma gdzie jej używać więc wciska zestawy ;)

Zresztą moim zdaniem to jest eksperyment

W sumie to i tak nie ma znaczenia bo już czekam na Ferdynanda i dokupię jeszcze do niego gąsienice. :) Liczę na to, że GPM umieści jakiś kompletny zestaw.

--

Post zmieniony (08-12-12 23:37)

 
08-12-12 23:25  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Niedobrze się robi od marudzenia na temat tzw kitów.
Jakbyś negatywnie na nie nie patrzył to pomyśl, że dają kilka procent oszczędności na Vat oraz na opłatach pocztowych w niektórych przypadkach, gdzie jedno kupujesz tu ,a inne tam.
Stara prawda uczy, że taniej wychodzi kupno wypasionego auta, niż golasa do którego potem latasz po sklepach i serwisach i dokupujesz różne duperele. Ile czasu zmarnujesz, ile szkód narobisz, nie mając pewności i gwarancji, że wszystko to dobrze zamontują.

Post zmieniony (08-12-12 23:29)

 
08-12-12 23:27  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@piterpanzer - zgadzam się z Twoją opinią

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-12-12 23:35  Odp: [Z] FERDINAND Sd.Kfz 184 - GPM 39/2012
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Dokładnie - eksperyment. I wydaje mi się, że w naszym interesie jest, żeby się nie powiódł. No chyba, że lubimy jak się nam "narzuca" coś. Choć historycznie patrząc, nie lubimy przymusu :-)
Co do ściągania z sieci - przyznam szczerze, że sam przed zakupem online modelu, którego nie miałem okazji mieć w ręku "w realu", z reguły zassam go z sieci w celu sprawdzenia, co chcę kupić - gdybym to mógł zrobić na stronie sprzedawcy nie było by tematu. Ale w zasadzie nie ma takiej opcji. Więc pozostaje ten wredny "pirat". Jak wredny by nie był - uratował mnie kilka razy przed złym zakupem. To tak w temacie statystyk ściągalności pirackich kopii.
Reasumując - miałem ochotę na GPM'owe P.1 ale nie kupię, bo mam poczucie, że nabijam niepotrzebnie kiesę właścicielom wspomnianej firmy. A nie lubię być... skubany z kasy. Mogło wydawnictwo zarobić mniej, ale nie chce. Ich kłopot. :-) Mam nadzieję, że będzie duży.


PITERPANZER - masz rację, pod warunkiem, że masz możliwość wyboru. Nie dawanie takiej możliwości można by stosownie nazwać... ;-)
--

Post zmieniony (08-12-12 23:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024