FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-09-13 13:57  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Komin praktycznie ukończony. Jeszcze jakieś minimalne poprawki, które wyszły na zdjęciach i wejściówki, które zamontuję dopiero po przymocowaniu komina do pokładu
.
Przed malowaniem.



I po malowaniu z ,,beretem" i gretingirm, który musiałem przerobić bo był o około 6 mm za szeroki. Zmniejszyłem środkową ,,czerwoną" część..



Dalmierze zamontowane na ..półce".



Konstrukcja antenowa też już przyklejona.



I przymierzone wszystko ,,do kupy" ale jeszcze bez kleju.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-09-13 09:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj tylko reflektory. Wykonałem je praktycznie w całości od nowa bo te z wycinanki ,,trochę" się różniły od oryginalnych, których zdjęcia można znaleźć w internecie.



Kombinowałem ze zdjęciami, ale niestety z mojego aparatu nic więcej nie wycisnę :(.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 15:57  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj wg tekstu piosenki -,,niech sie mury pną do góry" , pnąca się nadbudówka rufowa (okrągła część wieży jeszcze nie przyklejona).



Oraz początki wież artylerii głównej. Gdybym kleił je jeszcze raz to górę wież nakleiłbym na karton 0,5 mm, żeby je usztywnić.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 16:13  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie może niezbyt precyzyjnie to napisałem. Przy malowaniu modelu nie ma problemu. ale myślałem o sklejaniu w standarcie. ,, Zawiązałem" się w pisaniu :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 19:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czerwony pasek maluję po naklejeniu na element taśmy maskujecej albo Tamiya, albo Jammydog. Przy podstawie przedniego komina z powodu klap, które utrudniałyby naklejenie taśmy najpierw pomalowałem dół na czerwono i po zamaskowaniu taśmą malowałem resztę na szaro.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-13 15:00  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czasami używam hips i wtedy najczęściej kleję go SG ewentualnie Hermolem. I kolejny mały kroczek w budowie. Kombinowałem z pokrowcami z ,,papiuru" czyli chusteczek, ale coś mi nie wychodziły tak jak bym chciał, wię użyłem modeliny. Narazie jest to ,,forma wyjściowa" , jeszcze ciepła :) Teraz czeka ją jeszcze ,,dopieszczanie" :)



--

Post zmieniony (12-10-13 21:49)

 
23-10-13 15:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Prace trwają na dwóch frontach, czyli artyleria główna



I nadbudówka rufowa. W realu ta czerwień nie jest taka ,,strażacka" :). Maszt toczony z pędzla :). Ten z wycinanki skopałem do tego stopnia, że nie nadawał się do montażu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-11-13 13:20  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciąg dalszy artylerii głównej. Trochę dodałem dupereli wg posiadanych zdjęć, tj. żurawiki do trałów, jakieś ,,trójnogi" na bokach i przodzie wież oraz na dwóch lufach wieży B mocowania do jak do gdziś czytałem, działek małego kalibru służących to nauki strzelania z dział artylerii głównej. Zastanawia mnie też, bo nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia, czy samolot na wieży C miał jakąś podstawę do stawiania, bo wątpię że stał ot tak na ,,gołej" wieży.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-13 20:24  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ryszard - co prawda mam już te zdjęcia, ale dzięki za dobre chęci :). Komunę buduję wg stanu po remoncie w 1937 roku i niestety nie było już wtedy na niej katapulty, czego żałuję bo podobają mi się takie ustrojstwa i napewno wzbogaciłaby trochę model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-13 09:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żeby odpocząć trochę od relingów na nadbudówce chcę skończyć wieże artylerii głównej. Właśnie wróciły z lakierni :) i zostało tylko pomalować pokrowce.



Rozpoczęta jest już także drobnica do zamontowania na wieżach.
Trały, które wykonałem od podstaw ( te z wycinanki trochę mi nie pasowały) z patyczków od szszłyków (korpus), wykałaczek (boczne pływaki), kartonu i drutu.




Rozpoczęte działa 45 mm, które oprócz toczonych luf i podstaw też zrobę sam, a nie z wycinanki.



Oraz samolot KR - 1. Już na początku relacji rozważałem jaki typ samolotu postawić na wieży, bo teoretycznie mogło być ich kilka , ale w związku z tym, że na zdjęciach jest tylko Kr - 1 to taki będzie. Ale muszę go wykonać sam bo nie znalazłem żednej wycinanki na której mógłbym się wzorować. Zobaczymy jak wyjdzie. Narazie szkielet.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024