FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-12-12 11:25  [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ponad rok temu założyłem sobie, że skleję modele małego okrętu, średniego i dużego. Mały – ORP Kujawiak, stoi na półce. Średni – ORP Burza, także jest gotowy. No to przyszedł czas na duży.
I tak na warsztat trafiła ,,Komuna Paryska” - ,, Парижская коммуна” wydawnictwa ,,Бумажное Моделирование''. Zadecydowały o tym trzy rzeczy. Po pierwsze ,,Ganguty” zawsze mi się podobały, głównie za sprawą ,,inności” rozmieszczenia artylerii głównej. Po drugie wydaje mi się, że model jest mniej skomplikowany od wielu innych pancerników, które mi się podobają. A po trzecie dostałem go w prezencie :).
Pierwotnie planowałem wykorzystać MM z 87 roku w którym jest ,,Oktiabrskaka Rewolucja”. I model miał być budowany na stan zaraz po wejściu do służby w 1914 roku. Ale im więcej oglądałem materiałów, tym mniej mi się podobał, bo za bardzo przypominał mnie, czyli był ,,za łysy" :) . Więc zapadła decyzja o budowie wg wyglądu tak jak w MM na koniec lat trzydziestych. Wiedziałem, że w wycinance jest trochę błędów i niezgodności z oryginałem (np. kształt wież artylerii głównej), ale po zebraniu pewnej ilości materiałów okazało się, że jest ich tyle (włącznie z kadłubem), że gdybym chciał go skleić tak jak być powinno to chyba bym musiał przerobić całą wycinankę. A na to jestem za cienki. Więc gdy rodzinka słyszała moje szlochy i lamenty, chcąc oszczędzić mi resztki włosów, zlitowała się i przy pewnej okazji kupiła mi prezent - ,,Komunę Paryską” z BM wraz z kompletem laserków i luf.
Model będzie już tradycyjnie malowany i postaram się coś mu tam podokładać. Tradycyjnie liczę na Waszą pomoc bo już mam kilka niewiadomych np. który samolot dodać bo mam ,,trzech chętnych” :) , ale o wątpliwosciach będę pisał w następnych postach. Ot i cała historia i wstęp.
Szkielet sklejało się bez najmniejszego problemu. Jedynie nie wkleiłem przewidzianych przez autora wzmocnień w środkowej części kadłuba, które wykorzystałem do wklejenia częściowego podposzycia.
Na początek okładka



I podstawowy szkielet



--

Post zmieniony (29-08-16 09:47)

 
03-12-12 16:09  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszę się z tak dużej i znakomitej widowni. Postaram się żeby było co oglądać. Trochę materiałów zebrałem, ale za każde kolejne zdjęcie, czy link będę wdzięczny, bo jeśli już ja je mam to może się przydadzą komuś kto w przyszłości będzie sklejał KP.
Wybiegając trochę w przyszłość, tak jak już pisałem zastanawiam się jaki samolot umieścić na wieży nr 3. Jedyny typ uwieczniony na zdjęciu KR-1 - Heinkel HD 55



Czy też może jeden z używanych w tym czasie przez marynarkę radziecką typów samolotów, który przynajmniej teoretycznie mógł sobie odpoczywać na dachu wieży po nużącym locie :)

Be-2


Be-4


Mbr-2


Przyznam bez bicia, ze najbardziej mnie korci ten ostatni.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-12-12 17:28  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Prace nad kadłubem trwają. Szkielet poniżej lini wodnej wypełniłem oazisem (ze względu na profilowanie łuków), a w części nad linią dałem podposzycie z tektury (tu z kolei ze względu na proste odcinki). Pewnych części nie wypełniałem gdyż będą na nich aż trzy warstwy tektury (pasy opancerzenia).



Przy oklejaniu kadłuba poniżej LW wszystko pasowało w 99%. Na całej długości oklejki mają w sumie około 4 mm za dużo. Natomiast powyżej LW przyklejenie oklejek dziobu to już wyższa technika. Gdybym sklejał model w standarcie to:
- bardzo trudno wygiąć te oklejki w dwóch płaszczyznach jednocześnie, no chyba że jakoś na mokro
- oklejki są za krótkie w stosunku do pokładu i to o 3-4 mm każda.
Ale dzięki temu, że model maluję to ,,szpachel i kit, zrobi git" :)



W wycinance wały śrób są do sklejenia z papieru ( złotego koloru !), a chcę zrobić metalowe. Zastanawiam się czy mają mieć 2 mm, czy 3 mm. Nigdzie nie moge znaleźć jaka powinna być w tej skali ich średnica. Za podpowiedź oczywiście będę wdzięczny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-12-12 13:37  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Prace nad kadłubem z przerwą na choróbsko i święta trwają. Zaczynam ,,dopieszczać" kadłub w rytm piosenki Maanamu - ,,Falowanie i spadanie" zastępujęc te słowa swoimi tzn. - szpachlowanie, szlifowanie .... Kolory oczywiście jeszcze nie docelowe bo wykorzystuję do podkładu wszelkie ,,zbędne" w tej chwili Humbrole.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-01-13 15:23  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kadłub już po ostatnim malowaniu podkładami. Burtowy pas pancerza pogrubiłem w porównaniu z wycinanką do 1 mm i teraz bardziej przypomina oryginał.Teraz szlifowanko papierem 2000 i przechodzę do bulajów, kluz kotwicznych, dodatkowych pasów pancerza (nie ujęte w wycinance) przy pierwszej i ostatniej parze dział w kazamatach, pasów łączenia poszycia poniżej LW, śrób, sterów itd. Kazamaty zrobiłem zamknęte, gdyż będę robił pokrowce na działach i to mi ułatwi robotę.



Śruby i komplet kotwic już wykonałem.



Na pokładzie rozpoczęta najmniejsza z nadbudówek, czyli drugi komin. Podstawę musiałem lekko podocinać, gdyż narożnikowe części wyszły mi ,,letko" za duże.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-01-13 16:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
OSTOJA - w opracowaniu ,,Rosyjskie pancerniki typu Sewastopol" na rysunku przekroju kadłuba zaznaczona jest grubość tego ,,nałożonego" pancerza" na 225 mm.
marek1 - śruby ze zdjęcia, które jest też w ww. opracowaniu (oraz w necie).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-01-13 09:53  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Poszczególne części komina są juz sklejone i przygotowane do sklejenia ,,do kupy". Kombinowałem z różnymi czyli trzema :) wariantami zawiasów i zamknięć na klapach, ale w końcu wybrałem tą najprostrzą. Niektóre kominy ,,rurowe" trochę poprzerabiałem wg posiadanych zdjęć.







Zastanawiam się nad jedną rzeczą. A mianowicie czy we flocie ZSRR były używane przed nazwami okrętów jakieś skróty tak jak np. ORP, USS, HMS. Nigdzie nie mogę znaleźć (może źle szukam) żadnych wiadomości na ten temat. Jeżeli ktoś coś o tym wie będę wdzięczny za informacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-02-13 11:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki wszystkim za wyjaśnienia dotyczące skrótów przed nazwami we flocie ZSRR.
marek1 - najprostrza metoda to tak jak zrobiłem, czyli pocięcie drucika na bardzo krótkie odcinki i przyklejenie , nic więcej. Ja kombinowałem z wyginaniem, wklejaniem w nakłute igłą klapy, itd. itp ale przekraczało to moje umiejętności i możliwosci. Efekty były marne :(.
vansen - wycinanka ,,zacaponowana", po sklejeniu papier ścierny 600 do zeszlifowania ,,grubszych" rzeczy, potem 1200 i na koniec 2000 do wygładzenia. Malowanie aerografem, Humbrolami. Najpierw warstwa ,,próbna", na drugi dzień szlifowanie papierem 2000 i potem dwie, trzy baaardzo cienkie warstwy dość mocno rozcieńczoną farbą w odstępach minimum 12-to godzinnych.
Pierwsza nazwijmy to nadbudówką, sklejona.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-02-13 16:14  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
vansen - zawstydzasz mnie ;).

Art - dobrze się domyślasz :))). To komin. I przyznam się, że klejąc go nawet nie pomyślałem, żeby zrobić ,,mu dziurę". Kleiłem go tak jak był w wycinance. Faktycznie mój błąd. Teoretycznie jest to do naprawienia, ale musiałbym ciąć 2 x 1 mm kartonu i powiem szczerze, że mam srtach, żeby nie narobić sobie gn..... Muszę to sobie przemysleć. A że od dzisiaj nie biorę antybiotyku to będę miał też przy czym mysleć :).

jhradca - bo maluję aerografem. Wszystkie moje modele nim ,,traktowałem" :). Czy to duże powierzchnie, czy małe duperele bo wtedy nie ,,zalewam ich " farbą (jak często, choć nie zawsze, to bywa przy malowaniu pędzlem) i nie tracą szczególików.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-02-13 12:01  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj tylko dwa zdjecia z budowy pierwszego komina i nadbudówki. Narazie złożone ,,na sucho" w celu dopasowania. Komin jak wyszedł tak wyszedł, ale gdybym miał go kleić jeszcze raz to pociłąbym go na poszczególne segmenty, a nie kleił w jednym kawałku i dodałbym trochę więcej wręg (na kazdym załamaniu). Byłoby o wiele prościej nadać mu ten ,,fajkowaty" kształt.

Głównym powodem napisania tego postu jest pytanie do Was. Chodzi mi o gretingi na pomostach nadbudówek. Jakiego mogły być koloru ? Czy naturalnego drewna, czy jak podaje autor ksiązki o,,Sewastopolach" , że wszystkie pomosty bojowe (nie wspomina osobno o gretingach) były ciemnoszare. Ze zdjęć, które posiadam niestety nic nie można wywnioskować.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-02-13 21:21  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Edekyogi - dzięki, ale już mam tą relację w zakładkach. BigLynx z podpisem ,, Конструктор" - konstruktor :) zamieścił tą relację w dziale Проектирование - projektowanie i myślę, że to autor modelu, który sklejam. W wycinance nie ma nic o autorze, no chyba że przeoczyłem czytając opis modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-02-13 16:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po otrzymaniu wycinanki zauważyłem, różne kolory na dwóch głównych częściach pokładu.



Trochę mnie to denerwowało i dlatego wszystkie paski imitujące metalowe płaskowniki pokolorowałem ołówkiem na stalowy kolor (w oryginale nie były dzielone na takie krótkie odcinki, tylko szły przez cały pokład, albo aż do nadbudówek).


Wg mnie wygląda trochę lepiej.

Pokłady przyklejone.



W czasie gdy sobie schły rozpoczęte zostały prace nad malowaniem przedniej nadbudówki. Greting oczywiście laserek. Oszklenie wykonałem z Micro Kristal Klear ( w jednym z bulajów jeszcze jako biały płyn, a w reszcie już przezroczysty. Nie patrzcie na piony i poziomy na zdjęciach bo coś mi z nimi fiksuje aparat, robiąc jakąś dziwna perspektywę. Chociaż drzwi to ja przykleiłem krzywo i muszę poprawić :(.



Wykonałem też za pomocą szpachli kluzy kowticzne.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-02-13 19:03  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żadna musztarda :). Ja robię Komunę z okresu przed zamontowaniem bąbli torpedowych.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-03-13 17:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak to pisze ZbiG - nygustwo jest rękojmią zdrowie (mam nadzieję, że nie pokręciłem powiedzenia) więc postanowiłem podreperować zdrowie i prawie nic nie robiłem. Prawie, bo walczę z relingami na pokładach przedniej nadbudówki. Robię je już trzeci ! raz, a i tak nie jestem jeszcze z nich zadowolony :(
Jak na razie mam skończoną w 99% część podwodną. Imitacje łączenia blach starałem się wykonać wg posiadanych zdjęć, ale częściowo musiałem improwizować. Wykonałem ją z 1 mm taśmy maskującej.



Po pomalowaniu



,,przejechałem" całość papierem 1500 dzięki czemu trochę wyraźniej widać imitacje łączenia blach. 1 % który pozostał to wyrównanie tego delikatnego połysku (aparat trochę go zwiększa).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-03-13 14:11  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - taśmę kupiłem na Allegro (mają swoją stronę - www.jammydog.com). Bardzo dobrze trzyma się farby i jest bardzo elastyczna. Nie ma gładkiej i ,,śliskiej" powierzni, tak że nic nie musiałem robić z szorstkowaniem.
OSTOJA - pamietam, że w Stegnie w kościele laaaaata temu wisiał pod sufitem model żaglowca. To może żeby było widać dno to Komunę też zawieszę w powietrzu :).
A co postępów w budowie to relingi dały mi w kość i to porządnie. Robiłem je trzy razy i mimo, że nie jestem z nich zadowolony to już koniec. Czwartego razu już nie będzie. Najwyżej założę na nie brezent choć tego nie planowałem.




I złożona ,,na sucho" nadbudówka.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-13 16:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dobra, będą żyć :). Słupki przyklejałem jak w oryginale. Też tak były mocowane z tym, że nie przez całą grubość pomostu, tylko tak 1/3, a tak już bym nie był w stanie zrobić.
Słupki robiłem z mosiężnego drutu 0.25 mm, a poręcze z miedzianego 0,20 mm. Poręcze wyginałem na szablonie, ale przy klejeniu mimo podkładek zawsze coś spierniczyłem :(.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-05-13 20:58  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po dość długiej przerwie pokażę niewielkie postępy. Zanim zamieściłem zdjęcia kombinowałem jak je wklejać żeby nie wchodzić do albumu tylko żeby pokazywały się same zdjęcia. Niestety z porad w dziale testów niewiele zrozumiałem i klapa. Z miniaturki wejdziecie do albumu :(
Górne części nadbudówki dziobowej. Szyby wykonane z Mictro Kristal Klear. Te małe ,,farfocle" na środku są już zeszlifowane.



I trzy kolejne kondygnacje. Kolor czerwony w realu jest bardziej ceglasty, a nie taki ,,strażacki" :)



Złożone ,, do kupy " jeszcze bez kleju.



I całość nadbudówki. Także jeszcze nie posklejana górna część..



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-05-13 12:17  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
OSTOJA - nie wychodzi mi ta drutologia tak jak bym chciał, ale brezentów nie będę zakładał po pocieszających :) wpisach w poprzedniej aktualizacji. Chociaż miałem taki zamiar, a potem jak to przemyślałem to stwierdziłem, że zbyt wiele potu wylewam przy ich wykonaniu, żeby je teraz schować.
Gromek - zaznaczyłem tą opcję i nic, d...pa, zero poprawy.
vansen - mistrzów mamy sporo na forum, a mi dużo do nich brakuje. Ale dzięki :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-05-13 15:09  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj cztery dalmierze jednego z trzech typów jakie miał okręt. Trochę szczególików przerobiłem zgodnie ze zdjęciami.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-09-13 16:51  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po długiej przerwie w klejeniu z powodu prac murarsko-ciesielsko-malarsko-tapeciarsko-ogrodniczych, uf, powoli ruszają prace stoczniowe. Na początek najwyższa część nadbudówki dziobowej, czyli pomost z dalmierzem.



Początki nadbudówki rufowej.



I na koniec drutologia na pierwszym kominie. Oczywiście resztki zębów pościerałem przy jej wykonaniu. A na dodatek po zrobieniu zdjęcia komin spadł mi na podłogę i drutologia trochę ucierpiała.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-09-13 13:57  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Komin praktycznie ukończony. Jeszcze jakieś minimalne poprawki, które wyszły na zdjęciach i wejściówki, które zamontuję dopiero po przymocowaniu komina do pokładu
.
Przed malowaniem.



I po malowaniu z ,,beretem" i gretingirm, który musiałem przerobić bo był o około 6 mm za szeroki. Zmniejszyłem środkową ,,czerwoną" część..



Dalmierze zamontowane na ..półce".



Konstrukcja antenowa też już przyklejona.



I przymierzone wszystko ,,do kupy" ale jeszcze bez kleju.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-09-13 09:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj tylko reflektory. Wykonałem je praktycznie w całości od nowa bo te z wycinanki ,,trochę" się różniły od oryginalnych, których zdjęcia można znaleźć w internecie.



Kombinowałem ze zdjęciami, ale niestety z mojego aparatu nic więcej nie wycisnę :(.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 15:57  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj wg tekstu piosenki -,,niech sie mury pną do góry" , pnąca się nadbudówka rufowa (okrągła część wieży jeszcze nie przyklejona).



Oraz początki wież artylerii głównej. Gdybym kleił je jeszcze raz to górę wież nakleiłbym na karton 0,5 mm, żeby je usztywnić.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 16:13  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie może niezbyt precyzyjnie to napisałem. Przy malowaniu modelu nie ma problemu. ale myślałem o sklejaniu w standarcie. ,, Zawiązałem" się w pisaniu :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 19:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czerwony pasek maluję po naklejeniu na element taśmy maskujecej albo Tamiya, albo Jammydog. Przy podstawie przedniego komina z powodu klap, które utrudniałyby naklejenie taśmy najpierw pomalowałem dół na czerwono i po zamaskowaniu taśmą malowałem resztę na szaro.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-13 15:00  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czasami używam hips i wtedy najczęściej kleję go SG ewentualnie Hermolem. I kolejny mały kroczek w budowie. Kombinowałem z pokrowcami z ,,papiuru" czyli chusteczek, ale coś mi nie wychodziły tak jak bym chciał, wię użyłem modeliny. Narazie jest to ,,forma wyjściowa" , jeszcze ciepła :) Teraz czeka ją jeszcze ,,dopieszczanie" :)



--

Post zmieniony (12-10-13 21:49)

 
23-10-13 15:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Prace trwają na dwóch frontach, czyli artyleria główna



I nadbudówka rufowa. W realu ta czerwień nie jest taka ,,strażacka" :). Maszt toczony z pędzla :). Ten z wycinanki skopałem do tego stopnia, że nie nadawał się do montażu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-11-13 13:20  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciąg dalszy artylerii głównej. Trochę dodałem dupereli wg posiadanych zdjęć, tj. żurawiki do trałów, jakieś ,,trójnogi" na bokach i przodzie wież oraz na dwóch lufach wieży B mocowania do jak do gdziś czytałem, działek małego kalibru służących to nauki strzelania z dział artylerii głównej. Zastanawia mnie też, bo nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia, czy samolot na wieży C miał jakąś podstawę do stawiania, bo wątpię że stał ot tak na ,,gołej" wieży.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-13 20:24  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ryszard - co prawda mam już te zdjęcia, ale dzięki za dobre chęci :). Komunę buduję wg stanu po remoncie w 1937 roku i niestety nie było już wtedy na niej katapulty, czego żałuję bo podobają mi się takie ustrojstwa i napewno wzbogaciłaby trochę model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-13 09:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żeby odpocząć trochę od relingów na nadbudówce chcę skończyć wieże artylerii głównej. Właśnie wróciły z lakierni :) i zostało tylko pomalować pokrowce.



Rozpoczęta jest już także drobnica do zamontowania na wieżach.
Trały, które wykonałem od podstaw ( te z wycinanki trochę mi nie pasowały) z patyczków od szszłyków (korpus), wykałaczek (boczne pływaki), kartonu i drutu.




Rozpoczęte działa 45 mm, które oprócz toczonych luf i podstaw też zrobę sam, a nie z wycinanki.



Oraz samolot KR - 1. Już na początku relacji rozważałem jaki typ samolotu postawić na wieży, bo teoretycznie mogło być ich kilka , ale w związku z tym, że na zdjęciach jest tylko Kr - 1 to taki będzie. Ale muszę go wykonać sam bo nie znalazłem żednej wycinanki na której mógłbym się wzorować. Zobaczymy jak wyjdzie. Narazie szkielet.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-11-13 09:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za miłe komentarze.
deglock - już na początku relacji pisałem, że mam dylemat jaki samolot ustawić na wieży. Brałem pod uwagę KR-1. KOR-1, KOR-2, a nawet teoretycznie mógł tam stać MBR-2. Niestety nie znalazłem żadnych zdjęć czy materiałów z innymi samolotami oprócz KR-1 i dlatego zdecydowałem się na ten samolot. Jeśli dysponujesz, a zapewne tak czytająć Twój poprzedni post, jakimiś materiałami na ten temat będę ogromnie wdzięczny za udostępnienie, czy to w tej relacji, czy na priv.
Alski - jeżeli mam zmienić samolot to oczywiście z radością :) przyjmę takie materiały.
Dla ułatwienia korespondencji mój adres l-gajus1@wp.pl

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-11-13 21:24  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie ma problemu. Poczekam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-13 18:58  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciąg dalszy wyposażenia wież, czyli skończone (jeszcze mała kosmetyka z jakimiś paprochami) działa 45 mm. Zastanawiałem się czy nie dać wokół tych dział mat antypoślizgowych, ale na zdjęciach są tylko w poprzedniej wersji uzbrojenia przy działach 75mm. Muszę podumać nad tym. Tak jak pisałem w poprzednim poście oprócz toczonych luf i podstaw dział z wycinanki zrobiłem je w całości sam.



Dalmierze, także własnej produkcji.



I dzwigi do wież z artylerią 45 mm. Nie ma ich w wycinance, ale są na kilku planach i zdjęciach znalezionych na rosyjskich stronach. Więc je wykonałem, trochę improwizująć co prawda :). Trochę uplastycznią wieże.



I na koniec samolot na wieżę C. Zrobiłem tak jak podpowiadał deglock i robię KOR-1 czyli B-2. Nawet jak nie był na stałe na wyposażeniu okrętu to z tego co sam się dowiedziałem w necie, był testowany. I tu podziękowania dla Alskiego za przesłanie materiałów, które wykorzystuję do budowy, a w zasadzie do dporacowania samolotu, bo skromne podstawy do jego budowy mam ze zmniejszonego MM z B-2 do kumpla (niestety tylko kolekcjonera MM, a nie ,,sklejacza") KOR-a zostawię sobie na później na Novika (jak go ,,wyłowił") :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-13 21:33  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. OSTOJA - fajny pomysł. Papier szarego koloru, dokładnie 600 :) pomalowany prawie samym rozpuszczalnikiem z odrobiną czarnego. W realu fajnie widać fakturę, na zdjęciu mniej. Nie wiem jak Wam, ale mi się to podoba.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-11-13 11:15  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wieże już praktycznie skończone i osadzone na barbetach. A i D z działkami 45 mm. OSTOJA - jeszzcze raz dzięki za pomysł na maty antypoślizgowe, bo nie wiem jak innym, ale mi się podobają. Wieża B z działkami małego kalibru (nie doszukałem się nigdzie jakiego) do nauki strzelania/celowania. Wieża C czeka na samolot i będzie miała osobną sesję fotograficzną :).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-11-13 11:19  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. marek1 - faktycznie na jednym zdjęciu z wersji uzbrojenia z wymi działami widać jakieś skrzynki. Dotychczas jakoś nie zwróciłem na nie uwagi. Dzięki za podpowiedź. Napewno je dorobię. Im więcej ,,dupereli" na pokładzie tym bardziej model mi się podoba.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-12-13 19:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Halogen - dzięki, ale mam już dostęp do tego materiału w nr 15 Okrętów Świata. Skoro autor jest ten sam to podejrzewam, że materiał też :).
A teraz ,,walka" z samolotem. Mimo, że w MM był trochę wiekszy to i tak trochę się różnił od oryginału. Korzystając z materiałów, które przysłał mi Alski narazie mam coś takiego.



NIgdzie nie mogłem znaleźć zdjęć na czym stawiali samolot na wieży artylerii głównej, bo nie chce mi się wierzyć, że jednopływakowy samolot stał sobie ot tak na dachu wieży. Po rozmowiach na spotkaniu z kolegami z WLKP ( dzięki z miłe przyjęcie ) postnowiłem ,,adoptować" jako stojak wózek z katapulty do tych samolotów jedynie pozbawiając go kółek. Starałem się, aby wyszedł w miarę podobnie i wersja robocza prototypu wyszła ot tak.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-12-13 11:27  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po trzech tygodniach zmagań z samolotem ukończyłem go. Tak jak już pisałem podstawą do jego budowy był pomniejszony MM, a ,,uszlachetniłem" go dzięki materiałom, które nadesłał mi Alski (jeszcze raz dzieki). Kolor w realu jest trochę ciemniejszy. Taki ,,letko" szary.

Na początek jeszcze w częściach.



I ,,galeria końcowa" :)



Zastanawiam się teraz jak go ustawić na wieży. Przodem czy tyłem do dziobu. Za rady będę wdzięczny.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-12-13 12:11  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Patryk.K zdjęcia obrabiam we PhotoScape. A klejąc samolot miałem takie odczucia jakbym robił osobny model :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-12-13 18:34  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jako, że jest to ostatni wpis przed świętami, życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, Dużo czasu na sklejanie, żon nie marudzących, że mamy ,,******" na biurku i ,,modelarskich" prezentów od Gwiazdora.

ADAM 12 - jesli myślisz o pampersach :)) to już wcześniej padło takie porównanie i .... zgadzam się z tym. Ale lepiej już nie potrafię i tak musi zostać :(

A teraz mała aktualizacja. Części nadbudówki rufowej. Wszystko narazie poustawiane ,,na sucho".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-14 20:45  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To co mnie najbardziej cieszy na tym etapie sklejania modelu to , to że skończyłem drutologię/relingi na nadbudówkach. Była to dla mnie mordęga i nie jestem z efektu zbyt zadowolony. Czasami żałowałem, że nie wykorzystałem wycinankowych relingów pokrytych brezentem, które po małej ,,obróbce" też mogą wcale nieźle wyglądać. Ale z moimi umiejętnościami i możliwościami już niestety drutologia lepsza nie będzie. Zostały mi jeszcze relingi na pokładzie, ale to już będzie łatwiejsza robota. Dzięki temu, że mam już wykonany maszt na tylniej nadbudówce (najwyższy element okrętu) mogę zmierzyć wysokość modelu i dać szklarzowi podstawkę żeby zrobił gablotkę. A ja biorę się za całe ,,drobne" wyposażenie nadbudówek i dźwigi. Szkoda, że nie są takie jak w Rewolucji.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-01-14 11:15  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Grzegorz - Poprzednie modele (choć nie wszystkie) gruntowałem Caponem, a ten jakoś nie. Każdą część maluję najpierw bardzo mocno rozcieńczonym Humbroloem (ledwo co kryje kolor, po malowaniu wyraźnie widać wszelkie nadruki), czasami nawet dwa, trzy razy. Oczywiście szlifowanie pomiędzy malowaniami. Kolor dowolny :) bo zużywam przy tym najstarsze farbki. Jak już wszystko jast gładkie, albo przynajmniej takie mi się wydaje :) to wtedy maluję już właściwym kolorem, aerografem. No i jeśli trzeba to potem jeszcze poprawka.
marek1 - słupki są z mosiężnego o średnicy 0.25. a poziome z miedzianego niecałe 0,20. Faktycznie gdyby druty były trochę mniejszych średnic efekt by był lepszy, ale za to stan mojej psychiki gorszy :)) Inaczej by mi się kleiło gdyby słupki nie były przyklejane do boków pomostów tylko wklejane w otwory, ale chciałem zrobić tak jak w oryginale i dostałem za swoje. Na kadłubię będą przyklejane do takiego niskiego nadburcia tak że będą stabilniejsze i będzie mi łatwiej. Chyba :).

--

Post zmieniony (21-01-14 11:23)

 
10-02-14 16:26  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Miało być całe ,,drobne" wyposażenie nadbudówek i dźwigi, a są początku kutrów :). Gdybym nie malował modelu to ich kadłuby by mnie rozłożyły na łopatki. Za choinkę nie mogłem ich ukształtować tak jak być powinno.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-14 18:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Szyby będę robił z Micro Kristal Klear.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-07-14 15:03  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Stając dobrowolnie do raportu :) wyjaśniam, że zostały mi jeszcze dosłownie trzy dni do zakończenia remontu mieszkania, potem w sobotę zjazd klasy z technikum, w niedzielę powrót i od poniedziałku ruszam dalej z modelem. Nareszcie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-10-14 18:54  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Remont mieszkania zakończony, a dodatkowo jeszcze piwnicy - jak już ci farba została to może pomalujesz ....., ale przedtem wymień to okno w kotłowni.... no i ta podłoga tak się zniszczyła i jak będzie taka wyglądała przy pomalowanych ścianach ... :) Może znacie takie podpuchy żon ? Ze zjazdu wróciłem grzecznie już następnego dnia.


Klasa,,A" , a w zasadzie jej część, rocznika 1984 Technikum Leśnego w Goraju.

A co do klejenia to jakaś niemoc (czytaj nygustwo w najczystszej postaci) mnie dopadła i dopiero od paru dni dłubię coś przy kutrach. Myślę, że pod koniec tygodnia wstawię już jakieś fotki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-10-14 09:18  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po dłuuugiej przerwie czas pokazać, że coś jednak ruszyło w stoczni czyli ciąg dalszy szalup i kutrów, które są już pomalowane i oszklone. Zostało jeszcze wyposażenie w jakieś tam ,,duperele". I tu pytanie. Nie mogę nigdzie znaleźć w jaki sposób szalupy i kutry były mocowane do stojaków, bo nie chce mi się wierzyć, że ot tak sobie stały (szczególnie szalupy ,,piętrowo"). Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat będę wdzięczny za podpowiedź. I nie musi to być sposób mocowania konkretnie z Komuny.







I na koniec chcę przedstawić dwójkę nowych stoczniowców. Szara kotka przybłąkała się skrajnie wychudzona i ... zaciążona :) do sklepu, w którym pracuje żona. Już po dwóch dniach trafiła do nas do domu (wzystkie koty, które mieliśmy były przybłędami) i po niedługim czasie stadko powiększyło się o pięć młodych. Trzy znalazły nowy dom, jeden niestety trafił na psa sąsiada i zakończył żywot w jego -psa :) oczywiście, zębach (mój terrier nie rusza żadnych innych zwierzątek i tamten biedak pewnie myślał, że wszystkie psy są takie). Ostatni czarny kocurek - Lucek, został już u nas na stałe. Tak że przy tylu nowych łapach do pracy tempo sklejania na pewno wzrośnie :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-10-14 15:53  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W mojej jednostce nie było ,,Kotów" tylko ,,Bolki". Tak, tak jak TEN słynny ,,Bolek" :))
A teraz łodzie i kutry. Tak jak podpowiedział mi Ryszard - dzięki - łodzie ,,oplotłem" stalowymi linami, czyli srebrnym drucikiem lekko pomazanym szarą farbą (na zdjęciach prawie tego nie widać). Nie wiem tylko czy nie jest za cieńki i dlatego przy kutrach jeszcze się z tym poczekam. Zdjęcia nie wyszły zbyt dobrze bo ciemnica jak piorun i robiłem je przy dwóch lampkach. Teraz na tapetę pójdą dwa dźwigi, które są wg mnie zbyt uproszczone. Chodzi o ich ,,olinowanie". I znowu będę musiał coś pokombinować, żeby trochę lepiej wyglądały.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-14 19:20  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj w galerii przygotowywane do pierwszego malowania, trochę wzbogacone o detale wypatrzone na zdjęciach, dźwigi ,,pokładowe"



i osłony dział 75 mm



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-14 22:02  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Będzie wszystko pomalowane, będzie. Tylko aerografem maluję w piwnicy, żeby nie smrodzić w pokoju, a w tej chwili moja ,,lakiernia" jest zawłaszczona przez żonę na suszarnię po praniu :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024