FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-11-13 09:39  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gdyby nie otoczenie wież, to można by je przyjąć za rendery a nie za rzeczywiste modele wież. Piękna robota, pogratulować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-11-13 12:27  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mi też wydawało się, że to rendery.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-11-13 12:45  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Krótko: i-d-e-a-l-n-e wykonane !

 
10-11-13 12:58  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wieże wyglądają niesamowicie!!!

--
Pozdrawiam!

 
10-11-13 13:38  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Twoja praca przekonuje mnie że wcześniej czy póżniej trzeba będzie się wspiąć w skali oczko lub dwa wyżej :-)
fajne toto ;-) Troche tylko fartuchy luf wydają się "cieżkie"
pzdr

Post zmieniony (10-11-13 13:40)

 
10-11-13 17:03  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wieże jak render -potwierdzam , fartuchy jak z plasteliny ( ewentualnie przepełniony pampers :) ) -potwierdzam.

--

Post zmieniony (10-11-13 17:05)

 
10-11-13 17:31  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
deglock   

Jako badacz historii Floty Czarnomorskiej i autor artykułu o tymże pancerniku w MSiO muszę stwierdzić, że postawienie na 3 wieży łodzi latającej KR-1 jest dużym błędem MERYTORYCZNYM. Ten samolot był na pokładzie do przebudowy, a budujesz PK wg stanu na początek wojny. Jak już musisz jakiś samolot ustawiać to tylko KOR-1. Gdyż był on testowany na tymże pancerniku przez bardzo krótki czas. Zdaje się, że wycinankę tej maszyny można znaleźć dużo łatwiej niż KR-1. Ale poza tym bajka.

 
10-11-13 18:17  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jeśli jestes zainteresowany planami , zdjeciami KOR-1 ( wydanie książkowe rosyjskie w pdf ) daj znac podeślę , będzie Ci łatwiej.

--

Post zmieniony (10-11-13 18:18)

 
11-11-13 09:44  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za miłe komentarze.
deglock - już na początku relacji pisałem, że mam dylemat jaki samolot ustawić na wieży. Brałem pod uwagę KR-1. KOR-1, KOR-2, a nawet teoretycznie mógł tam stać MBR-2. Niestety nie znalazłem żadnych zdjęć czy materiałów z innymi samolotami oprócz KR-1 i dlatego zdecydowałem się na ten samolot. Jeśli dysponujesz, a zapewne tak czytająć Twój poprzedni post, jakimiś materiałami na ten temat będę ogromnie wdzięczny za udostępnienie, czy to w tej relacji, czy na priv.
Alski - jeżeli mam zmienić samolot to oczywiście z radością :) przyjmę takie materiały.
Dla ułatwienia korespondencji mój adres l-gajus1@wp.pl

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-11-13 21:12  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mam nadzieje ze jutro będę mogl ci wyslac ,padl mi net ,wierze ze jutro naprawia,pisze z komorki a plik ma 30 Mb wiec jeśli mozesz poczekaj

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-11-13 21:24  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie ma problemu. Poczekam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-13 18:58  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciąg dalszy wyposażenia wież, czyli skończone (jeszcze mała kosmetyka z jakimiś paprochami) działa 45 mm. Zastanawiałem się czy nie dać wokół tych dział mat antypoślizgowych, ale na zdjęciach są tylko w poprzedniej wersji uzbrojenia przy działach 75mm. Muszę podumać nad tym. Tak jak pisałem w poprzednim poście oprócz toczonych luf i podstaw dział z wycinanki zrobiłem je w całości sam.



Dalmierze, także własnej produkcji.



I dzwigi do wież z artylerią 45 mm. Nie ma ich w wycinance, ale są na kilku planach i zdjęciach znalezionych na rosyjskich stronach. Więc je wykonałem, trochę improwizująć co prawda :). Trochę uplastycznią wieże.



I na koniec samolot na wieżę C. Zrobiłem tak jak podpowiadał deglock i robię KOR-1 czyli B-2. Nawet jak nie był na stałe na wyposażeniu okrętu to z tego co sam się dowiedziałem w necie, był testowany. I tu podziękowania dla Alskiego za przesłanie materiałów, które wykorzystuję do budowy, a w zasadzie do dporacowania samolotu, bo skromne podstawy do jego budowy mam ze zmniejszonego MM z B-2 do kumpla (niestety tylko kolekcjonera MM, a nie ,,sklejacza") KOR-a zostawię sobie na później na Novika (jak go ,,wyłowił") :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-13 19:53  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, lubię kleić działa, ładne sztuki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-11-13 19:54  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale drobiazgi, podziwiam. Maty antypoślizgowe - może papier ścierny rzędu 600 i wyżej pomazany czarnym tuszem ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-11-13 20:25  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Działo tylko podziwiać !!!

 
20-11-13 20:51  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Działa super!
Czekam na samolot.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-11-13 21:33  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. OSTOJA - fajny pomysł. Papier szarego koloru, dokładnie 600 :) pomalowany prawie samym rozpuszczalnikiem z odrobiną czarnego. W realu fajnie widać fakturę, na zdjęciu mniej. Nie wiem jak Wam, ale mi się to podoba.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-11-13 21:51  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No to się cieszę. :-))) ja tak robiłem czasami chodniczki na skrzydłach.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-11-13 22:04  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Można też tak wykonać powierzchnie antypoślizgowe na pojazdach np Rosomaku - wersja dla malujących modele kartonowe.

 
21-11-13 07:12  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Detale świetne! "Haczyki na ryby" rewelacyjne :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
21-11-13 09:14  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Będzie fajny okręcik :-) Az miło sobie popatrzeć na pracę kolegi przy kawie porannej.
Pzdr

 
23-11-13 11:15  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wieże już praktycznie skończone i osadzone na barbetach. A i D z działkami 45 mm. OSTOJA - jeszzcze raz dzięki za pomysł na maty antypoślizgowe, bo nie wiem jak innym, ale mi się podobają. Wieża B z działkami małego kalibru (nie doszukałem się nigdzie jakiego) do nauki strzelania/celowania. Wieża C czeka na samolot i będzie miała osobną sesję fotograficzną :).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-11-13 11:25  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cała przyjemność po MOJEJ stronie, cieszę się, że pomogłem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-11-13 13:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Artyleria główna prezentuje się fantastycznie:-) Aż łezka się kreci, jak pomyślę o zamierzchłych czasach, gdy sklejało się "Oktiabrskają Rewolucję":>

Maty antypoślizgowe fajnie faktycznie wyszły:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-11-13 14:19  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetne wieże! Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
23-11-13 15:00  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,czy nie powinno być tam jakiś skrzyń z amunicją dla dział 45mm,?pozdrawiam MareK

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-11-13 11:19  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. marek1 - faktycznie na jednym zdjęciu z wersji uzbrojenia z wymi działami widać jakieś skrzynki. Dotychczas jakoś nie zwróciłem na nie uwagi. Dzięki za podpowiedź. Napewno je dorobię. Im więcej ,,dupereli" na pokładzie tym bardziej model mi się podoba.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-11-13 21:36  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W empiku można obecnie kupić wydanie specjalne Okrętów Wojennych o pancernikach Sewastopol.http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/ksiazki/ksiazki-militarne?product_id=2054

UWAGA - link całkowicie przypadkowy jeżeli chodzi o księgarnię, żeby nie było : )

 
01-12-13 19:22  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Halogen - dzięki, ale mam już dostęp do tego materiału w nr 15 Okrętów Świata. Skoro autor jest ten sam to podejrzewam, że materiał też :).
A teraz ,,walka" z samolotem. Mimo, że w MM był trochę wiekszy to i tak trochę się różnił od oryginału. Korzystając z materiałów, które przysłał mi Alski narazie mam coś takiego.



NIgdzie nie mogłem znaleźć zdjęć na czym stawiali samolot na wieży artylerii głównej, bo nie chce mi się wierzyć, że jednopływakowy samolot stał sobie ot tak na dachu wieży. Po rozmowiach na spotkaniu z kolegami z WLKP ( dzięki z miłe przyjęcie ) postnowiłem ,,adoptować" jako stojak wózek z katapulty do tych samolotów jedynie pozbawiając go kółek. Starałem się, aby wyszedł w miarę podobnie i wersja robocza prototypu wyszła ot tak.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-12-13 22:50  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Wiem, że to inny samolot, ale rzekomo okręt ten sam:
http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?p=111320

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
02-12-13 07:34  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Dawno nie zaglądałem do tej relacji i przeglądając ją teraz jestem pełen podziwu.
Piękna robota, pozdrawiam.

 
03-12-13 18:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Wieże rewelacyjne, wodnopłat też pretenduje do dzieła sztuki ;-)

 
05-12-13 00:12  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
KOLINS   

Piękne rzeźbiarstwo, podobają mi się szczególnie te działa 75 mm.
A taka anegdota związana z "Komuną Paryską" nasuwa mi się kiedy oglądam ten okręt, miałem praktykę miesieczną w techikum ,na takiej samej kopalni o tej nazwie "KP" ( aktualnie KWK "Jan Kanty" w Jaworznie) , przebywając na jednym z warsztatów kilkasst metrów pod ziemią tej kopalni, a był to 89 rok, jeden z górników zabłysnął pytaniem/wątpliwością ( a były to czasy ustawicznych starjków i protestów) cyt. " Jo nie wiem, co ci strajkujący chcą od naszej kopalni, ciągle krzyczą " Precz zKomuną, przecz z komuną!"
My z kolegami polewaliśmy do końca dnia, a to pozostało w mej pamięci ... Tyle lat !

--
Mój ulubiony sklep modelarski :
http://www.aeromodel.pl/
Strona klubowa na fejsie :)
Słupski Klub Modelarski -> SKM
https://www.facebook.com/SlupskiKlubModelarski?ref=hl

 
05-12-13 00:35  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

KOLINS - to już zupełnie obok tematu, ale sam zacząłeś: górnicy w tramwaju rozmawiali o jakimś nowym, dopiero co przyjętym. Pytali go - masz szychtę w dzień czy w nocy? - O chopie, nie wiem, nie pytołech, ale chyba w nocy, bo mi lampa dali...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-12-13 11:27  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po trzech tygodniach zmagań z samolotem ukończyłem go. Tak jak już pisałem podstawą do jego budowy był pomniejszony MM, a ,,uszlachetniłem" go dzięki materiałom, które nadesłał mi Alski (jeszcze raz dzieki). Kolor w realu jest trochę ciemniejszy. Taki ,,letko" szary.

Na początek jeszcze w częściach.



I ,,galeria końcowa" :)



Zastanawiam się teraz jak go ustawić na wieży. Przodem czy tyłem do dziobu. Za rady będę wdzięczny.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-12-13 11:34  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Łoo, samolot do gablotki i jako osobny model. :-)

Przy okazji,
W jakim programie obrabiasz zdjęcia?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-12-13 11:41  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Elegancik ten samolot!

 
12-12-13 12:04  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rewelacyjne maleństwo, jestem pod dużym wrażeniem. Wspaniały.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-12-13 12:11  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Patryk.K zdjęcia obrabiam we PhotoScape. A klejąc samolot miałem takie odczucia jakbym robił osobny model :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-12-13 12:12  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,sliczności, do startów w mikro,nawet fotel z pasami o karabinie nie wspomnę,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-12-13 12:28  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z prawdziwą przyjemnością oglądam Twoją relację. Podziwiam perfekcyjne wykonanie detali !

 
12-12-13 14:15  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny samolocik :-) Wszystko zmierza we właściwym kierunku.

--
Pozdrawiam Darek

 
12-12-13 14:28  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rozbroił mnie kolega tym areoplanem zupełnie.... :-)

 
12-12-13 16:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Żebym to ja się znał na malowanych modelach, to bym coś mądrego napisał, ale wydaje mi się, że tu już nic nie trzeba pisać, tylko w razie spotkania z modelem w realu, należy sie mu dłuższa chwila podziwiania. A co mi przypominają pokrowce na działach to już sie nie przyznam :P

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-12-13 18:34  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jako, że jest to ostatni wpis przed świętami, życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, Dużo czasu na sklejanie, żon nie marudzących, że mamy ,,******" na biurku i ,,modelarskich" prezentów od Gwiazdora.

ADAM 12 - jesli myślisz o pampersach :)) to już wcześniej padło takie porównanie i .... zgadzam się z tym. Ale lepiej już nie potrafię i tak musi zostać :(

A teraz mała aktualizacja. Części nadbudówki rufowej. Wszystko narazie poustawiane ,,na sucho".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-14 20:45  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To co mnie najbardziej cieszy na tym etapie sklejania modelu to , to że skończyłem drutologię/relingi na nadbudówkach. Była to dla mnie mordęga i nie jestem z efektu zbyt zadowolony. Czasami żałowałem, że nie wykorzystałem wycinankowych relingów pokrytych brezentem, które po małej ,,obróbce" też mogą wcale nieźle wyglądać. Ale z moimi umiejętnościami i możliwościami już niestety drutologia lepsza nie będzie. Zostały mi jeszcze relingi na pokładzie, ale to już będzie łatwiejsza robota. Dzięki temu, że mam już wykonany maszt na tylniej nadbudówce (najwyższy element okrętu) mogę zmierzyć wysokość modelu i dać szklarzowi podstawkę żeby zrobił gablotkę. A ja biorę się za całe ,,drobne" wyposażenie nadbudówek i dźwigi. Szkoda, że nie są takie jak w Rewolucji.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-14 21:43  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie za sto punktow czy przed malowaniem kolorem kladziesz jakis podklad lub lakier. tez robie waloryzowany okret i pytam z ciekawosci bo efekt powala na kolana.

 
20-01-14 22:26  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Borowy co Ty chcesz od relingów? Samo to, że zrobiłeś je sam to duży plus. Ja mimo,ze młody łebek to nie mam cierpliwości i pakuję gotowce gdzie popadnie. Także duży szacun.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
21-01-14 00:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny .może jak byś dał o 0.1 mm drut cieńszy ,było by piękniej ale taki z kolei jest bardzo delikatny,poza tym jest to reling trzy rzędowy ,całość pięknie się prezentuje,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-01-14 07:32  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Relingi klasa! Całe szczęście, że ich nie ma w samolotach. -:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024