FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-11-12 02:47  [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich fanow modelarstwa kartonowego. Pierwszy raz korzystam z forum a wiec za wszystkie bledy i smieszne pytania z gory przepraszam.
Zaczelem wlasnie klejenie przepieknego brytyjskiego pancernika King George V, wykonalem caly szkilet kadluba i zamierzam wlasnie zaczac klejenie burt i mam kilka pytan
- czy naklejac cienki papier na calasc i dopiero zaczac klejenie, czy wypelnic caly szkielet i wtedy klic
-czy poklad glowny kleic w kawalkach czy zlaczyc calosc i wtedy przykleic na koniec
Chetnie skorzystam z porad osob sklejajacych wczesniej okrety wojenne

--

 
23-11-12 09:38  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

To będzie rada na zasadzie "uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia". Pokład główny lepiej złączyć do kupy i cały przykleić do szkieletu. A co do pierwszego pytania, to za bardzo nie kumam o co ci chodzi?

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
23-11-12 14:41  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Grzegorzu pytania są tak banalne, że zaraz ktoś napiszę " sklej najpierw jakąś łódeczkę" .
Z mojej strony jeśli bardzo chcesz to klej KGV-a jeśli Ci go nie szkoda jak się zmarnuje, bo domyślam się, że to ten Halowski.
Przejrzyj relacje, tam wszystko znajdziesz, ten wątek powinien mieć raczej charakter informacyjny gdzie szukać odpowiedzi niż jak skleić kadłub.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-11-12 20:37  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj.
Pokład najlepiej skleić w całość i potem przykleić do szkieletu.
Burty...jest wiele możliwości. Ja preferuję wykonanie podposzycia z tektury piwnej. Inni wolą inne metody. Jak pisał Adam, najlepiej przejrzeć różne relacje. Jest ich mnóstwo na tym forum.

Celem podposzycia jest wzmocnienie burt, więc naklejenie na całość cienkiego papieru nic nie da. Zwiększysz tylko obwód modelu i potem możesz mieć problemy ze spasowaniem oklejek. Szczególnie w tak dokładnie opracowanych modelach jak AH.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-11-12 00:04  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie dzieki za rady wiem ze pytania moze sa banalne ale czasem lepiej spytac niz zrobic blad i jak kolega mowil zmarnowac model niedlugo wstawie zdjecia kadluba nad ktorym mam zamiar popracowac w wekend serdecznie dzieki

 
24-11-12 12:24  Odp: [Relacje i pytania]Brytyjski pancernik King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam pytanie do spychacza widzialem twoja relacje z tego samego okretu wielki podziw super zrobione naprawde uznanie. Mam pytanie gdzie kupiles wyciete wregi laserowo do pokladu i na jakiej grubosci papieru je miales, a do uzupelnienia pokladu jakiej grubosci papieru uzyles i jakiego kleju z gory wielkie dzieki

 
24-11-12 22:02  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wręgi kupiłem bezpośrednio u wydawcy:

http://www.halinski.com.pl/index.php?link=10

Wręgi grubości 0,5 mm, 1 mm i 2 mm, zgodnie z instrukcją. Przy czym te wycięte laserowo, mają maksymalnie 1 mm i są w dwóch egzemplarzach. Trzeba je ze sobą skleić.

Pokład naklejony jest na karton grubości 1 mm, też zgodnie z instrukcją.

Duże powierzchnie kleję Pattexem Universal Classic. Reszta BCG. Druty SG.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-11-12 00:44  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie dzieki Spychacz jestem wdzieczny za informacje jakimi sie podzieliles juz niedlugo wstawie pierwsze zdjecia tylko o cierpliwosc prosze

 
12-05-13 14:46  Odp: [Pytanie]Brytyjski pancernik King George V
jurek   

Pewnie moje rady będą bardzo spóźnione,ale sam właśnie zacząłem budowę Georga z MM. Zmieniłem zasady budowy szkieletu. Wodnicę dzielę na dwie częsci, wręgi wykonuję jako całość, tak jak to jest w Piorunie z MM. Wręgi wykonuje o grubości 1mm ,pozostała część szkieletu o grubości 2 mm. Pokład oczywiście podklejam tekturą 1 mm i w całosci przyklejam do szkieletu. Zastanawiam się co wykonac wcześniej, dno czy burty. To wyjdzie mi po dokładnych pomiarach częsci. Zyczę powiodzenia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024