FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-11-12 20:27  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
NEPTUNIA   

No to teraz ja coś niecoś napiszę ponieważ Adrian zapewne pracuje nad kolejnym projektem ;-)

Przede wszystkim dziękuję za miłe słowa i życzenia, postaramy się zawodzić jak najmniej ;-) - żarcik taki.........

Panowie to nie do końca jest tak że tylko 200-tka a "drobnoustroje" w 100-tce.
Na pewno będziemy "eksperymentować" także z innymi skalami, może jakaś 50-tka może i coś innego. To zależy od wielu czynników. Owszem 200-tka będzie przewodzić bo jednak jest to najbardziej popularna skala kartonowa.
Także nie będę się upierał przy zdaniu że pójdziemy tylko w "duże sztuki".
Generalnie interesują nas okręty wojenne o napędzie mechanicznym a czy to będą duże czy małe to już będzie bardziej zależało od ilości materiałów dostępnych na daną jednostkę a także "atrakcyjność" tematu. Ktoś napisze oho to pewnie puścicie "Bismarcka" albo "Yamato" bo się łapią w takich widełkach. Tak łapią się i z pewnością za jakiś czas może za lat naście wypuścimy "Bismarcka" ;-) lub "Yamato". W tej chwili nie.
Adrian się nieco pomylił pisząc że się nam nazbierało trochę materiałów przez ostatnie 8 lat..... ja pierwsze zagraniczne książki kupiłem w 1991 roku ........;-)
Chyba więc nadszedł czas aby to wykorzystać nie tylko budując modele dla siebie.

Cena - no cóż, to zależy od wielu czynników. Po prostu porównajcie modele ostatnio wydane na rynku a okaże się że nie jest aż tak kosmiczna.

To tyle, pozdrawiam serdecznie

Janisz

PS. Laserowo wycięte wręgi odbieram jutro, w sklepie u Homika będą za kilka dni. Zastosowaliśmy inny rodzaj kartonu - nie jest to typ "podstawek do piwa" a introligatorska tektura modelarska więc z pewnością sztywność szkieletu będzie odpowiednia.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
21-11-12 21:39  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam,

To może ja też coś skrobnę. Mam nadzieję na bardzo udane modele (macie świetny poziom). Dla nas modelarzy im więcej wydawnictw tym lepiej. Jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosiki to tak jak wcześniej pisał rykrol. Fajnie by było dostać w końcu kilka polskich okrętów okresu 1939-44. Trochę po macoszemu traktowane są do tej pory takie jednostki jak właśnie "Dragon" i "Conrad" (wydany w MM już chyba nie trzyma dzisiejszych standardów), nie wspomnę już o Gryfie. Błagam o "Gryfa" na Waszym Panowie poziomie. Jeszcze raz pozdrawiam i życzę powodzenia.

Post zmieniony (21-11-12 21:39)

 
21-11-12 21:56  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
NEPTUNIA   

Koledzy, absolutnie nie wykluczamy okrętów spod biało-czerwonej.
Jak wyżej pisałem dla nas najważniejszy jest czynnik dostępności jak najlepszych materiałów z których mogłyby powstać modele. Plus kilka innych czynników.....jak czas itp.
Nie wykluczamy wspomnianych przez Was tematów ale j.w. .....kiedyś na pewno......to mogę obiecać. ;-)

Pozdrawiam serdecznie,

Janisz

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
21-11-12 22:24  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wszyscy tu "gadu gadu" o nowym wydawnictwie, skali i wydanym Kanadyjczyku,
a pokątnie nam Adrian z Janiszem szykują całkiem fajną niespodziankę na przyszły rok w kolejnym numerze.....

w całym zalewie destroyerów, battleshipów i innego (raczej dużego ustrojstwa) ta zapowiadana na stronie korweta brzmi baaaardzo zachęcająco.

Pozdrawiam

Piotr

 
21-11-12 22:47  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
Navigator 

 

Właśnie - może parę słów o tej korwecie? I czy długo przyjdzie na nią czekać w 2013 r.?

--

 
22-11-12 12:28  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
NEPTUNIA   

Co do korwety to na dzis dzien powiedziec mozna tylko tyle ze bedzie.......Zeby ograniczyc koszty numer 2 i numer 3 wyjda w tym samym czasie najprawdopodobnie "po" kwietniu ale jak wiadomo wiele czynnikow wplywa zawsze na date ukazania sie niekoniecznie zaleznych od samego wydawcy.Korweta jako opracowanie bedzie zakonczone w tym lub przyszlym tygodniu a potem zacznie sie klejenie surowki i poprawianie ewentualnych bledow.Numer 3 poki co nie polozyl sobie stepki pod siebie.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
22-11-12 23:48  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
Barbarossa 

 

Powodzenia i samozaparcia Panowie!

Może wybitnym okrętowcem nie jestem, ale mam wszystkie wydane drukiem okręty które wyszły spod ręki P. Adriana i pewnie będę też miał te, które wydacie, bo samo przeglądanie ich w 2d sprawia mi przyjemność. Gderaniem o cenie się nie przejmujcie, zawsze będzie za wysoka, choć mam nadzieję, że będzie za nią szło jak najwierniejsze oddanie kolorów kamuflażu i merytorka.

W ramach próśb/błagań o polskie okręty poddaję pod rozwagę np. ORP „Burza” 1943 i ORP „Wicher” 1939, oczywiście w jakiejś perspektywie czasowej, bo wydane już modele tych konfiguracji raczej nie spełniają oczekiwań (na pewno moich) i do zgodności historycznej wymagają przeróbek. Te modele na poziomie Kersainta czy Jaguara (wyposażenie podobne, pewnie czas opracowywania skróciłby się) powinny się dobrze sprzedać. No i czekam na ORP „Orkan”, o którym już wróble ćwierkały...

Zresztą jak do tej pory zawodu nie było i mam nadzieję, że tak będzie nadal.

--
per aspera ad astra...

 
23-11-12 15:33  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
Thunder909 

 

Hallo !
Mam pytanie: bedziecie wspolpracowac z GreMir Models ?
Tzn, czy Wasze modele beda tez tam do nabycia w elektronicznej postaci ?

 
23-11-12 20:02  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
NEPTUNIA   

Nie wykluczamy wspolpracy w przyszlosci z Gremirmodels ale akurat Haida nie ukaze sie w formie elektronicznej....wynika to z czystego technicznego przygotowania opracowania....po prostu trzebaby przygotowac dwa osobne opracowania gdzie nawet numeracja rowniez by musiala sie zmienic ze wzgledu na inny rozmiar arkuszy.....

Cierpliwi modelarze na pewno doczekaja sie polskich okretow tak jak pisalismy o tym wczesniej.Jak beda materialy w naszym zasiegu to beda i modele.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
23-11-12 20:52  Odp: [Nowość] Card Fleet No.1-Canadian destroyer HMCS "Haida"
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Planujecie dołączać erraty ... - żarcik taki : ) No to czekamy na te delicje. Richelieu i Rodneya tanio kupię : )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024