FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
30-11-12 12:06  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

I ja dzisiaj odebrałem Kaczkę, moim zdaniem reling to dodatkowy bajer- kto chce użyje, kto nie to nie, pewnie taki drobiazg nie ma wiekszego wplywu na cene- a dobrze że jest -tak "w razie czego". Generalnie model wygląda bardzo dobrze, mocna detalizacja i stosunkowo skomplikowana konstrukcja, mimo, że to "tylko łódź podwodna" (celowo napisałem "łódź" ;))
Mi akurat szkielet dla leniwych sie podoba, sklejałem u-boota waltera na takim i było bez problemów.

Troche mi sie nie podoba rozwiązanie konstrukci kadłuba- ja bym to zrobił inaczej- podzieliłbym na kadłub sztywny i lekki- tak jak próbowałem w U-4, a zbiorniki siodłowe mogły by być jako oddzielny podzespół a nie "wpisane" w przekrój. A tak to będzie troche gimnastyki z kształtowaniem oklejek, ale może nie potrzebnie tragizuję na zapas.... No nic, wyjdzie w praniu ;)
W każdym razie- jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem dobrego modelu ulubionego u-boota ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-12-12 13:30  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mimo odpychającej konieczności nabycia modelu z laserowym szkieletem z szajskartonu stałem się posiadaczem P.1. Chciałbym napisać, że szczęśliwym ale chyba nie mam ku temu podstaw.
Dlaczego? Poniższe zdjęcia powinny to wyjaśnić.

Takie tam drobne przesunięcie druku. W sumie niewielkie bo tylko ~0,5 mm.
Mam egzemplarz z częściami na offsecie i kredzie więc mam teoretycznie wybór co potnę ale to chyba nie o to chodzi. Podobna sytuacja była ze Zlinem i wieloma modelami wydanymi przez GPM w ciągu paru lat.
Co do jakości laserowych wręg na razie się nie wypowiem, bo żeby je przetestować trzeba zacząć budowę modelu.

ps. Czy PZL P.1 była w końcu srebrno-czerwona czy biało-czerwona bo informacje do których można dotrzeć są w tej kwestii niejednoznaczne.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-12-12 13:56  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Masakra jakaś i co ciekawe takie akcje dzieją tylko w tym wydawnictwie od wielu lat, tak jak to zauważyłeś. Wniosek jest jeden. GPM ma jakiś nędznych drukarzy, którzy nie potrafią skalibrować maszyny, bo albo mają zeza, albo przychodzą do roboty podchmieleni xD

 
20-12-12 14:59  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Ceva” to, że wciskają nam wypociny laserowe giętkie jak papier toaletowy to jeszcze musimy zakupić sobie okulary 3D po ich założeniu takie malutkie błędy w przesunięciu znikną hehe… A tak na poważnie to już naprawdę lekka przesada takie przesunięcia nie powinny mieć miejsca przecież mamy taką wypasioną technologię oraz drukarzy hihi(polecam model odesłać i powytykać błędy)… Na widok twojej wycinanki pobiegłem szybko zobaczyć jak to wygląda w moim u-boocie i jak na razie jest ok. żadnych przesunięć jak na dzień dzisiejszy nie widzę, choć może jak trochę poleży to też cos się poprzesuwa…..
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
20-12-12 15:22  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wszystkie prototypy i nieseryjne z serii P - na srebrno /kolor blachy/.
Wprawdzie to nie jest P.1 a P.11/I /druga wersja/ ale widać srebrny kolor pokrycia.

 
20-12-12 20:49  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ryszard, może masz rację jednak z racji, że to akurat malowanie jest malowaniem "okazyjnym" więc może to jednak biało-czerwone jest poprawne.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-12-12 21:55  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
Teledzin   

Gdybym nie wiedział czego dotyczy temat, to zdjęcia kojarzą się z MM-ami z lat 80-tych. Wtopa. Mam nadzieję, że ten sam pracownik nie ustawiał plotera lasera...
Ceva dzięki za fotki!!!
Pozdrawiam

--
Sklejam, bo lubię...

 
20-12-12 23:03  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Bo to jest kolejne zabezpieczenie anty-pirackie, przy sklejaniu czerwony kolor wchodzi na miejsce... natomiast przy wersji "pirackiej" jest to niemożliwe.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
21-12-12 09:05  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

CEVA - Ty masz rację odnośnie białego malowania
W Monografii Lotniczej Nr.72 -" PZL P.7" cz.1 autor A.Glass pisze:
" pierwszy prototyp nie był malowany - kolor duralu. Drugi prototyp malowano na kolor biały z czerwonym dołem i bokami przodu kadłuba oraz strzałami na płacie. Póżniej samolot otrzymał czerwone znaki rejestracyjne
Po konkursie w Budapeszcie kołpak śmigła przemalowano na biało-czerwono.
Znak PZL był czarny."

 
21-12-12 11:33  Odp: [Z] PZL P.1, U-141 GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ja natomiast znalazłem dość bolące błędy merytoryczne w u-boocie ale niechce mi sie o tym pisać, kto ma pojęcie to zauważy a kto nie to sklei i bedzie szczesliwy...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024