FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
16-12-12 20:44  Odp: [r] SSys 1/25
klint   

Witam.
Widzę że poczynasz sobie całkiem ,całkiem. No i efekt jest git.
Pozdrawiam.

 
16-12-12 21:34  [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć Klint.
Staram się, ucząc się od najlepszych:) Dzięki raz jeszcze za rady...

 
17-12-12 08:43  Odp: [r] SSys 1/25
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładny sprzęg.

--


 
25-12-12 16:39  Odp: [r] SSys 1/25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Witam ponownie, jeżeli pozwolisz, mam do Ciebie kilka pytań:

1) na tym zdjęciu: http://i1233.photobucket.com/albums/ff381/Lilhardal/demo/P1310416.jpg widać otwory w deskach na kłonice. W jakich odległościach powinny być rozmieszczone? Widzę, że umieściłeś je nieco inaczej, niż np. było to w tym modelu: http://mymodelplace.wbs.cz/ssys/ssys0176_original.jpg (tam są nieco oddalone od krawędzi wagonu).

2) Śruby z nakrętkami na czołownicach - wykonywałeś sam, czy to kupione gotowce?

3) Zderzaki na czołownicach - czy zmieniałeś ich wymiary? Jak grube zderzaki zastosowałeś (w szczególności "płaski")?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
29-12-13 01:30  Odp: [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Witajcie po rocznym niebycie...spowodowanym obowiązkami, czyli brakiem czasu na przyjemności. Nie wydarzało się nic w tempie, w którym można by coś na bieżąco relacjonować. Jednakoż coś się przy SSaku działo, ślimakiem bo, ślimakiem, ale kilka, kilkanaście minut dziennie, coś tam zawsze było. Sami wiecie, że na zabicie "stresa" modelowanie najlepsze...

Zmieniłem w wagonie podłogę.
Nie byłem do końca zadowolony z tej pooranej zmarszczkami a 'la gąsienice, poza tym wiele czasu spędziłem na analizie starych zdjęć, czy aż tak były podłogi w platformach wyeksploatowane.. więc zrobiłem nową, a sugerując się rzutami z oryginalnych niemieckich rysunków, przyprawiłem w czterech miejscach mocowania na ograniczniki (mocowało się tam belki, które przeciwdziałały przesuwaniem się na boki, pojazdów podczas ich transportowania)
Technika wykonania nie uległa zmianie. Listewki 3X10 mm podstarzone..


Przy okazji, jak już takie zdjęcia zamieściłem, to powiedzcie mi czy nie przesadzam z kurzeniem/brudzeniem? (kalki jeszcze nie potraktowane matowym lakierem, dlatego tak świecą) dopiero zacząłem, więc krytyka jak najbardziej... ogólnie stosuję się do własnej intuicji popartej zdjęciami w naturze np. taki Eaos



Powstały też wózki. Wzmocniłem ich ramy sklejając zdwojone elementy główne. mają teraz 2mm, a nie jak zamierzał projektant modelu- 1mm



Są też i zestawy kołowe. Finalnie jeden z nich.



W temacie kół mógłbym chyba osobny wątek założyć, gdyż zrobiłem ich 5 kompletów, dopiero ten jako tako spełnia moje oczekiwania tak na 3+ i zostawiam je już tak, pomimo, iż wiem ,że są krzywe i daleko im do doskonałości ( nie będzie widać pod platformą) ( A były by takie płaskie od wewnątrz,ale Mariusz "Mario" zmotywował mnie kiedyś dawno : ) aby je jednak poprawić, za co MU w tej chwili dziękuję, bo niby nic, a jednak lepiej) Jeszcze ze dwadzieścia kompletów zrobię i będę mógł nawiązać do najlepszych w tej kolejarskiej, modelarskiej branży. Hehe..

Na koniec. Do czego służą wagony platformy-


Do zaś...

 
29-12-13 10:16  Odp: [r] SSys 1/25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A właśnie się zastanawiałem, dlaczego relacja umarła... Piękna robota. Martwią mnie tylko kalkomanie... Mimo wszystko trochę za bardzo się świecą. Kładłeś na błyszczący lakier? Używałeś jakiegoś środka pod kalkomanie? Jeżeli nie, obawiam się że lakierowanie może niewiele pomóc.
A tak w ogóle, to jak robiłeś kalkomanie?

EDIT:

Acha, brudzeniem się nie przejmuj, pod tym względem w kolejach moim zdaniem nie ma żadnych ograniczeń. Ja na przykład lubię pojazdy mocno przechodzone.
--

Post zmieniony (29-12-13 10:18)

 
29-12-13 12:16  Odp: [r] SSys 1/25
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wózki tego typu miały ostojnice z blachy płaskiej 12mm lub były tłoczone z blachy 9mm(grubość wytłoczki 50mm)-jeśli zrobiłeś grubość 2mm to powinieneś zaokrąglić wszystkie krawędzie zewnętrzne o promień wartości 1mm.
Oprócz krawędzi pod i nad maźnicami.
Tutaj trochę info na temat wózków wagonowych :
http://www.drehgestelle.de/home.html

edit:
jeśli to z czech ten projekt to zapewne zastosowali wózki takie:

DRB Ssys 42 716 Köln

<[>


foto z podanej wyżej strony.

Post zmieniony (29-12-13 12:23)

 
29-12-13 13:21  Odp: [r] SSys 1/25
klint   

Witam.
Mnie akurat podobają się wózki w takowym wykonaniu. Każdy z nas przecież od czegoś zaczyna i nabiera doświadczenia. Niestety tu nie ma drogi na skróty , ale jest git. Jestem za.
Jedyne co razi to kalki , ale po położeniu lakieru bezbarwnego będą ok.

Pozdrawiam.

 
29-12-13 19:56  Odp: [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.

Dzięki..
Kalki są zrobione po znajomości od kolegi. Mam je już z rok, ale teraz, podczas ich naklejania zauważyłem, że Chochliki zamieniły literki. W oznaczeniu typu platformy powinno być SSys, a tu mam Ssys. Mam zapasowy egzemplarz, więc go pociachałem i z dwóch kompletów będzie na jeden wagon.



Przed nałożeniem kalek, oczywiście powierzchnię potraktowałem- że jest to niejako doświadczalny mój model- w jednym przypadku lakierem połysk, a w innych miejscach sidoluksem. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Obywatelu Darecki, dzięki za opinię. Widziałem personalnie, osobiście w muzeum w Jaworzynie Śląskiej, że takowa konstrukcja była tłoczona i spawana. Przymierzałem się do tego, aby zaokrąglić krawędzie ostoi. Nie wszystko stracone, chyba tak zrobię jak mówisz. Stronę podaną, oczywiście już przewalcowałem na zimno.
Klint, no mam taką nadzieję, że wyblakną. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej w takich przypadkach zamiast kalkomani, zastosować szablon i aeorografem nanieść napisy..
kilku kolegów tak poczyniło...

Pozdrawiam.

--

 
29-12-13 22:38  Odp: [r] SSys 1/25
klint   

Jeśli mogę poradzić , to ja najpierw z 2x maluje sidem a na drugi dzień psiknę lakierem bezbarwnym Dupli Color i jest oki.

Pozdro :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024