FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-12 21:19  [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam wszystkich!
W zasadzie w tej galerii miał być prezentowany inny model, ale jak to zwykle u mnie bywa zaczynam coś, w międzyczasie spodoba mi się coś innego i w efekcie kończę nie ten, który pierwszy zacząłem.
Ale do rzeczy. Bardzo lubię te pierwsze konstrukcje wozów bojowych, więc by wzbogacić swoją kolekcje o nowe egzemplarze z tego okresu, wykonując rodzinkę Valentine’a miałem już rozpoczęty model francuskiego czołgu z I wś. Saint Chamond (widoczny jako czwarty kadłub na jednym ze zdjęć prezentujących kadłuby Bishopa, Valentine’a i A9 w jedynej dotychczas mojej relacji z budowy Valentine’a).
Ale zakupiłem wycinankę z Orlika K-Wagena i tak mi się spodobała ta wielka, brzydka bryła tego lądowego pancernika, że zabrałem się nad nią do pracy.
Olbrzymi problem jak to zwykle z tego typu unikalnymi konstrukcjami był ze zdobyciem dokumentacji, bo znalazłem tylko 4 oryginalne zdjęcia prototypów, z czego 3 z hal montażowych oraz jedną kserokopię planów rozmieszczenia załogi i przedziałów w skali, 1:20. Niestety, kłopotem było to, że jedyne 2 konstrukcje tego czołgu, które powstały, zostały zniszczone w 1918 r. przez samych Niemców na mocy Traktatu Wersalskiego.
Pewne elementy zewnętrzne dodałem, więc od siebie na podstawie już znanych konstrukcji tego okresu, techniki wojennej i strategii działań wojsk pancernych końca I wś. oraz własnego, inżynierskiego doświadczenia w dziedzinie konstrukcji metalowych. Czyli trochę uzasadnionej technicznie fantazji 
Kończę ten przydługi wstęp, ale jako usprawiedliwienie dodam, że nie mam czasu prowadzić normalnej relacji z budowy, więc zanim zaprezentuję galerię modelu, to parę słów na temat jego budowy. Istotnym problemem było to, że wszystkie zdjęcia, modele plastikowe, malunki i inne dostępne w necie materiały na temat tej konstrukcji(a bardzo ich mało) bardzo różnią się od siebie i w dużej mierze oparte są na dość dowolnej interpretacji w połączeniu z bujną fantazją projektantów, którzy czasem niewiele wiedzą z dziedziny techniki. Porównując to wszystko i biorąc pod uwagę to, o czym pisałem wyżej stworzyłem tą przeróbkę modelu Orlika.

Co zmieniłem w stosunku do oryginału wycinanki na podstawie oryginalnych zdjęć?

1. Wygląd gąsienic- ich „wafelki” miały taki jak wykonałem kształt (2 rodzaje ogniw)
2. Powiększyłem średnicę wieżyczki obserwacyjnej-tam patrzył d-ca czołgu jak i oficer dowodzący artylerią
3. Położenie otworów tylnych wentylatorów- 4 są na jednej linii
4. Zmiana linii podziału elementów czołgu do demontażu w czasie transportu
5. Dodanie przedniego km-u, który jest uwzględniony na kserokopii rzutu czołgu jako siódmy
6. Ułożenie czopów łożysk rolek wprowadzających(napinających?) gąsienice tam, gdzie wchodziły w głąb kadłuba
7. Umiejscowienie 6 bocznych stanowisk km-ów
8. Zmiana położenia 2 górnych otworów pomiędzy wieżyczką dowódcy a tłumikami rur wydechowych z położenia prostopadłego do osi symetrii pojazdu po obu jej stronach na położenie poosiowe wzdłuż osi symetrii. Ten bliżej tłumików był włazem dla sygnalisty umożliwiającym przekazywanie rozkazów(chorągiewki jak w marynarce). Ten za wieżyczką obserwacyjną zrobiłem 5 wentylatorem, gdyż w momencie strzału z dział gorące gazy prochowe zgodnie z prawami fizyki zrobiłyby z wieżyczki wędzarnię i dym wychodziłby przez szczeliny obserwacyjne dusząc dowódcę i oficera artylerii oraz uniemożliwiając obserwacje.
Umieszczenie za wieżyczką wentylatora spowodowałoby, że wyrzucając powietrze i gazy prochowe na zewnątrz i w przeciwną stronę niż wieżyczka (tak skierowane są żaluzje) tworzyłby niewielkie podciśnienie w najbliższym otoczeniu pod pancerzem, czyli zasysał powietrze przez szczeliny obserwacyjne do wieżyczki niwelując ten efekt wędzarni. Tak właśnie usytuowane są te 2 otwory na oryginalnym zdjęciu czołgu.

Co dodałem od siebie do modelu, uważając to jako niezbędne?

1. Zwiększyłem liczbę nitów i miejsc nitowania, gdyż wszędzie pokazane są one tylko tam, gdzie jest brzeg bryły, a przy tych wymiarach niemożliwe byłoby takie łączenie konstrukcji, bo blacha wpadłaby w wibracje i rezonans spowodowałby zniszczenie nitów. Wystarczy popatrzeć na inne, nie tylko niemieckie konstrukcje czołgów z I wś.
2. Imitacje śrub zamiast nitów tam, gdzie bryła czołgu była rozkładana na mniejsze elementy do transportu, bo trzeba było to rozkręcić a nie zrywać nity
3. Drzwi wejściowe, stopnie i uchwyty dla załogi z obu stron pojazdu, bo te 27 osób musiało jakoś włazić do czołgu
4. Klapę na wieżyczce obserwacyjnej dowódcy wraz z mniejszą dla oficera artylerii z podłużnymi otworami umożliwiającymi po zablokowaniu klapy w pozycji pionowej jak zza tarczy obserwacje pola walki
5. Uchwyty do podnoszenia przez dźwig każdej rozkręconej części czołgu do transportu kolejowego
6. Zaczepy (haczyki) na górze i dole pojazdu z każdej strony do zawieszania siatek maskujących
7. Zapasowe elementy gąsienic i uchwyty do ich mocowania
8. Zasieki do ochrony góry pojazdu przed wtargnięciem wrogiej piechoty wraz z mocowaniem ich na typowym dla tego okresu zaostrzonych prętach-można to zdjąć gdyż pręty ostrzowe tkwią wsuwane w gniazdach
9. Ósmy karabin maszynowy MG08 jako przeciwlotniczy zamontowany na włazie sygnalisty na typowej obrotnicy stosowanej w lotnictwie- zdejmowany. Już wtedy strony walczące doceniały groźbę lotnictwa i wyposażały sprzęt w środki obrony p-lot.
10. Wentylację i odpowietrzanie skrzyń przekładniowych-z tyłu pod spodem wystającej części górnej pancerza
11. Tylny właz rewizyjny umożliwiający dostęp do przedziału napędowego, skrzyni biegów, sprzęgieł itp.
12. Zaczepy holownicze z tyłu-choć sam nie wiem właściwie, co on miałby ciągnąć, a jego wyciągnąć by się nie dało
13. Włazy ewakuacyjne dla załogi pod każdym ze sponsonów otwierane tak, że klapa po otwarciu chroniła opuszczających wóz przed ostrzałem z przodu oraz rewizyjne otwory techniczne pod kadłubem przedziału silnikowego i napędowego
14. Klapy na fartuchach bocznych osłaniających układ jezdny podnoszone tak jak w A7V i przywieszane do uszek znajdujących się pod sponsorami, gdyby trzeba było dokonać jakiś napraw kół jezdnych-dostęp w inny sposób niemożliwy
15. Kamuflaż typu japońskiego w wersji geometrycznej, oznakowanie i wizerunek Thora na przedniej płycie pancernej
16. Siatkę maskującą w dwóch wersjach-1 przeciwlotnicza i marszowa(tylko góra pojazdu), 2-całkowita(stacjonarna) dla całego czołgu na pozycji bojowej jako punkt ogniowy(bunkier).
Pojazd ma ruchome w pionie i poziomie wszystkie km-y wykonane tak, jak w czołgu A7V oraz tak samo ruchome działa, które wykonałem również wg oryginalnych zdjęć das 7,7 cm Sockel-Panzerwagengeschutz. Posiada zdejmowane maskowanie z siatki również pomalowanej w kamuflaż i osłonę przeciwpiechotną(zasieki z koncentriny).

To na tyle mojej twórczości literackiej, czas przejść do zdjęć.

Tak powstawał model K-Wagena i takim był poddawany technicznym próbom wytrzymałościowym :-)

, , , , ,

Dalszy etap tworzenia modelu i już po malowaniu wstępnym bez oznaczeń taktycznych.


, , , , ,



Po pomalowaniu oznaczeń, ale jeszcze bez drutu kolczastego na górze kadłuba jako osłony przeciwpiechotnej.


, , , , , ,

, , , , , ,




Kompletny model wyposażony w osłonę przeciwpiechotną z drutu kolczastego i wizerunkiem Thora, jako nazwy własnej pojazdu, jeszcze bez jakiegokolwiek maskowania.

, , , , , ,

, , , , , ,



Kompletny model w tzw. maskowaniu marszowym (przeciwlotniczym)-tylko górnej powierzchni czołgu umożliwiającym jego przemieszczanie się w terenie.

, , , , , ,



Model w całkowitym maskowaniu pozycyjnym (stacjonarnym)-jako nieruchomy punkt ogniowy, także z werandą dla obsługi :-).A na ostatnim zdjęciu w porównaniu z modelem PzKpfw I.

, , , , ,,,

,



W plenerze w pełnym maskowaniu i już z dymami pola walki (jesienne suche liście na działce). :-)

, , , , , ,

, , , , , ,

, , , , , ,



A to już model Kolossala w modelowym plenerze bojowym (na przekopanej wcześniej grządce z wyrytymi łopatką wnuczka i oszalowanymi połamanymi patyczkami z jesiennej przycinki drzewek okopami). ;-)

, , , , , ,

, , , , , ,

, , ,


I na zakończenie jeszcze kilka fotek czołgu w jesiennym plenerze krajobrazu w okolicach Krosna.

, , , , ,

, , , ,



I to już koniec tej Galerii. Przepraszam wszystkich, których nieco znużyło oglądanie tych zdjęć, ale to największy spośród moich modeli czołgów, więc musiałem mu poświęcić więcej czasu i miejsca. Poza tym nie mieści się na półce z modelami i muszę zbudować dla niego osobną „skrzyneczkę”.
Ale, że natura nie znosi próżni więc czas brać się za następny model& :-)

--

Post zmieniony (14-02-15 21:38)

 
09-11-12 21:47  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pełny odjazd!!!

--
Pozdrawiam!
Michał

 
09-11-12 21:56  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Bardzo efektowny model i ciekawa galeria . Dobra robota .

--

 
09-11-12 22:04  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Moje Gratulacje ! Model wspaniale wykonany , a skrót historyczny i opis wykonania godny
do naśladowania. Bardzo ładnie to wszystko pokazałeś Sławku , no i trzymasz słuszną
linię wagową ; )

Pozdrawiam Cię - Staszek : )

ps. a co masz następne w planach ?

--

 
09-11-12 22:08  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

AAAAAAAAAAAle grzmot ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-11-12 22:19  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Model, zdjęcia - jestem pod wrażeniem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-11-12 22:33  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gratuluję niesztampowego podejścia do tego modelu. Czapki z głów przed tym, że ze stosunkowo prostackiej bryły tego czołgu, uczyniłeś naprawdę efektowną miniaturę. Gdyby jeszcze tylko model otrzymał ślady eksploatacji, to już w ogóle byłby pełen odlot :)

 
09-11-12 22:36  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Kolossalnie odjechane! Takie dziwolągi są niesamowite. Piękna robota, gratulacje!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
09-11-12 22:46  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czarodziej. Super to wyglada.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
09-11-12 22:47  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Galeria jak to lala

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
09-11-12 23:12  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model i zdjęcia - rewelacja! :-)

--


 
09-11-12 23:25  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
greg   

Końcowy efekt, po stokroć wynagradza Ci Sławku włożony trud w model !
Rewelka na maksa, zresztą jak zwykle u Ciebie.
Gratuluję kunsztu i pomysłowości.
Myślę, że zawojujesz nim niejeden konkurs, czego Ci z całego serca życzę !
Pozdrawiam.

 
09-11-12 23:28  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Pięknie zrobiony. Nie spodziewałem się że można z niego tyle wydusić. Robi wrażenie

 
10-11-12 00:15  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny pancernik i to lądowy, ilość załogi wszystko największe ,zdjęcia galeria,miodzio , to Twój 80 ty , na forum,gratulacje, jedno małe pytanko, drut kolczasty to samoróbka?,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (10-11-12 00:22)

 
10-11-12 01:20  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Model piękny. Bardzo podobają mi się dodatki do modelu. Gratuluje kolosa!

 
10-11-12 04:52  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Patrzcie Państwo, to jednak w okresie IWŚ wykonywano kolorowe zdjęcia! Podziwiam, gratuluję!

 
10-11-12 08:05  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Bardzo ładny kolejny model do kolekcji. Najfajniejsze są zdjęcia z prób wytrzymałościowych ;-) o plenerowych szkoda pisać brawo za kolejną fajną aranżację.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
10-11-12 08:06  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Greg77   

Model zajefajny i robi wielkie wrażenie.
Ale ja będę drugi po PiterATS - przy takim wkładzie w dodatki typu drut kolczasty, osłony przeciwlotnicze , do tego galeria "w okopach" aż się prosi o ślady eksploatacyjne- krzyczy, woła....
Powiesiłeś sobie wysoko poprzeczkę , potem jeszcze podniosłeś- tylko dlatego ta uwaga.
Gąsienice się błyszczą na kilometry- eskadra samolotów już leci;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
10-11-12 08:47  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Woow! Jestem pod wrażeniem. Naprawdę ekstra! Supermodel superciężkiego czołgu ;-)

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
10-11-12 08:56  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Nie lubię osobiście "pancerki", ale jesteś jedynym modelarzem klejącym modele czołgów, którego galerie modeli zawsze chętnie i z przyjemnością oglądam. Gratulacje !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
10-11-12 09:05  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny model i piękna prezentacja.
Gratuluję :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-11-12 10:41  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czego się człowiek nie tknie w tej galerii jest świetne. I model i pomysł na plenerową galerię i jej wykonanie. Szczerze gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-12 11:40  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Piękne wykonanie i świetna prezentacja w terenie a dym dodaje tylko klimatu.

 
10-11-12 11:54  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
bajkal22   

Pelna perfekcja!

 
10-11-12 18:37  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję Wam wszystkim za bardzo miłe przyjęcie prezentacji mojego kolejnego modelu.
Kolekcja tych kostropatych, czyli nitowanych pudeł z okresu I wś. liczy u mnie jak widać na poniższych zdjęciach 5 wozów. Dwa niemieckie, dwa brytyjskie i na razie tylko jednego francuskiego. Wkrótce uzupełnię ją (tu odpowiadam na Twoje pytanie Staszku) o kolejnego „francuza”, którego jak pisałem zacząłem równolegle z „rodzinką, Valentynka” czyli Char Saint Chamond z Modelika.
Na razie przebijam się przez koszmarny układ jezdny tego dziwoląga.

Marku, a’propos drutu kolczastego, to faktycznie próbowałem samoróbki -nawet celowo poszedłem na złomowisko i zabrałem kawałeczek starego, zardzewiałego, aby przeliczyć na skalę odległości między kolcami, ale dałem sobie spokój.
Gra była nie warta świeczki, przynajmniej dla mnie. Owszem zacząłem to robić z cieniutkiego druciku miedzianego, skręcanego z dwóch i z wplataniem 2 króciutkich, co parę mm na te 4 kolce, ale po zrobieniu około 10 cm rzuciłem to w diabły, tym bardziej, że te 10 cm starczyłoby na około 2,5 do 3 zwojów koncentriny, a robiło się bardzo długo. Szok!
Zamówiłem, więc przez Internet 2 zestawy fototrawione Eduarda, każdy po 8 m i choć problem był ze zwijaniem tych płaskich elementów w spirale koncentriny to jednak, mimo, że zestaw jest w 1:35 chyba nie robi w tym wypadku różnicy. Na te zasieki na czołgu zużyłem około 12 m z 16, jakie miałem do dyspozycji.
Zaś, co do brudzenia to macie rację, ale jak kilka razy już tłumaczyłem, zawiodłem się raz, dawno temu na efekcie i to mi chyba jako trauma pozostało na zawsze.
A może jestem zbyt dużym estetą i pedantem, by brudzić to, co z takim nakładem pracy stworzyłem. ;-)
Na razie pobrudziłem tylko troszkę suchymi pastelami (jako kurz nie błoto) L6/40 i Whippeta, co może jest widoczne w przypadku tego ostatniego na poniższych zdjęciach a modelu L6/40 w jego Galerii.

A oto „Rodzinka” modeli moich tanków z I wojny światowej. Zrobiłem te fotki szybko i już przy niezbyt dobrych warunkach oświetlenia, więc przepraszam za jakość zdjęć.

, , , , , ,

--

Post zmieniony (09-02-15 22:52)

 
10-11-12 19:36  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękna kolekcja. Z brudzeniem to masz rację, coś mi się zdaje, że tym zbyt intensywnym brudzeniem po prostu ukrywa się jakieś "niedoróbki i babole". W twoich modelach nie ma czego ukrywać. Perfekcja. :-)

--

Post zmieniony (11-11-12 08:03)

 
10-11-12 19:42  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kolekcja piękna ,sam nawet oglądałem Mark IV,Ostoja chyba przegiąłeś z tym twierdzeniem ,że coś się ukrywa,sa relacje na dowód ,że nie masz racji,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-11-12 19:45  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

W rzeczy samej. Brudzenie jak i malowanie służy tylko i wyłącznie ukrywaniu baboli ;-)
Choć podejrzewam czasami że niektórzy chcą dodać modelom odrobinę realizmu.
Trudno przejść koło takiej galerii jak ta obojętnie. Robi duże wrażenie.
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-11-12 19:59  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Stary ,spójrz,na kadłub czy coś jest na kadłubie do ukrycia?,ale chciałem ,żeby wyglądał bardziej rybacko,poza tym sam budujesz piekny okręt czysto, ślicznie jednak malujesz.,a czołgi kolegów,Sławka również są pięknie wykonane co pokazał na zdjęciach streszczenia,galerii są jednak malowane,pozdrawiam Marek


trzy zdjęcia z góry poprawione



--

Post zmieniony (10-11-12 20:11)

 
10-11-12 20:40  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No Sławku pokazałeś kawał pudła.
Gratuluję wykonania tak niesamowitego modelu, ale też i całej wspaniałej pancernej kolekcji.
Przepiękne ujęcia w plenerze i maskowanie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
11-11-12 07:58  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

marek1, na Twoim modelu nie ma baboli bo je przymalowałeś.

--
serwusik

 
11-11-12 08:01  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mareczku, nie dopisałem "zbyt intensywnym" co niniejszym czynię. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-12 11:27  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fan-ta-stycz-ne!
I jakże trafione w czasie ( dziś 11.11.2012-Święto Niepodległości - i poniekąd zakończenia I WŚ) !
Wstrzeliłeś się w mój nastrój dzisiejszego dnia znakomicie ;-)
Gratulacje!
Wiele z pokazanych zdjęć nadaje się na tapetę ekranu monitora ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-11-12 13:11  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Temat trochę s-f, ale przyznam, że Twoje wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie. Zdjęcia na "świeżym powietrzu" też bardzo ładne. Mając taką rodzinkę pojazdów z I wś może pokusisz się o zdjęcia plenerowe z inscenizacji bitwy?

 
11-11-12 14:46  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ekstra model!

--

 
17-11-12 17:12  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jeszcze raz bardzo dziękuję Kolegom za przemiłe opinie dotyczące modelu jak i jego prezentacji.
Odpowiadając Wam na pozostałe, bardzo słuszne zresztą sugestie dotyczące różnych tematów związanych z modelem, i prezentacją przyznaję, że:

1. Faktycznie zapomniałem w ferworze zdjęć plenerowych po kolorowych fotkach przestawić aparat na czarno-białe i na sepię, jako bardziej pasujące do epoki, ale mam nadzieję, że następnym razem będę pamiętał :-).

2. Na konkursy nigdy nie jeździłem i nie jeżdżę, bo robię modele wyłącznie dla własnej satysfakcji i zaspokajania potrzeb artystycznych :-), więc gdyby nie internet i znakomite fora modelarskie, to nie miałbym okazji wyjść ze swoja twórczością na szeroki świat.

3. O moją "słuszną linię wagową" dba także moja wyrozumiała Żona, a poza tym uwielbiam turystykę i łażenie po górkach.
Przy większości innych modeli takie próby skończyłyby się zniszczeniem go-zbyt delikatne podwozia, ale tu wiedząc jak dobrze go skleiłem, mogłem zaryzykować ;-)

4. Też chodzi mi po głowie pomysł z "plenerowym bojem" kilku modeli, tym bardziej, że się kiedyś w to bawiłem, ale dawno, ponad 40 lat temu. Każdy z kilku moich kolegów brał rower, na bagażnik po jednym moim modelu i jechało się w plener. Szykowało się efekty pirotechniczne, aparat Smiena 8M, inscenizację terenu i było ok. A mnie samo zbudowanie "okopów" zajęło około godziny.

,

Teraz synowie już za starzy, wnuczek za mały, a Żonie nie chce się w to bawić :-)

5. A w kwestii tego krótkiego spięcia co do brudzenia, to Marek chyba nie wyczuł żartu co do przymalowywania i tak się obruszył.
Ja wypowiedziałem się co do brudzenia i nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się przełamać ten mój twórczy stereotyp.
Każdy z nas ma swoją technikę i styl, które to elementy są charakterystyczne dla każdego artysty -a Modelarze są nimi także, więc uszanujmy się wzajemnie, syćmy oczy i dusze własnymi oraz cudzymi dokonaniami, radujmy się sami czerpiąc satysfakcję z tego, co tworzymy i tego co tworzą inni, a także cieszmy się ich radością.

A pod tym adresem zamieściłem kiedyś starą inscenizację z przed 40 lat, bez dymów bo zabrakło już środków pirotechnicznych ;-)
http://imageshack.us/photo/my-images/259/czfe2.jpg/

Post zmieniony (17-11-12 17:40)

Post zmieniony (14-02-15 21:39)

 
05-02-23 17:09  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Szanownych Kolegów (Koleżanki) Modelarzy!
Udało mi się w czeluściach Forum odnaleźć swój wątek z Kolossalem, który wreszcie po 11 latach od chwili zamieszczenia doczekał się wreszcie swojej podstawki. Powody jej wykonania były bardzo prozaiczne, bowiem wtedy, gdy model miał swoją sesję plenerową okazało się, że bardzo trudno jest przestawiać z miejsca na miejsce tego faktycznie kolosa, aby czegoś z drobiazgów na nim nie uszkodzić. Także wyjmowanie go z półki, w której stoi za szkłem i zajmuje miejsce dla innych, mniejszych modeli, które po nim powstawały sprawiało kłopoty. Zatem wziąłem się za wykonanie do niego takiej solidnej podstawki w formie dioramki, która nie odkształci sie pod jego ciężarem i wytrzyma jeszcze prostopadłościenną gablotę z pleksi, którą mam także w planie, podobnie jak to zrobiłem z innym "olbrzymem" czyli drezyną pancerną MBW-2 "Striemitielnyj".
Zapraszam do oglądania zdjęć, które w pierwszej części przedstawiają model na podstawce, w drugiej sama podstawkę, a w trzeciej model Kolossala obok podstawki.

, , , ,

, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
05-02-23 19:17  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Fantystyczny model i galeria.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-02-23 19:28  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Z taką podstawką, to już zasługuje na miano dioramy.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
05-02-23 19:38  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Super, ze udało się odświeżyć temat w tak świetnym stylu.

Panie Sławku, jakby brakowało czasem miejsca w domu na wszystkie modele to jest fajna opcja. Można je udostępnić szerszej publiczności w Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, gdzie wraz z właścicielem i kolegą Artem organizujemy wystawę modelarską. Jeśli byłby Pan zainteresowany to proszę o znak :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
06-02-23 08:56  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie świetny pomysł i świetne wykonanie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024