FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-11-12 20:29  Odp: [R] B-17G GPM
SnajperTBG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Niestety nie zaskoczę kadłubem gdyż brakuje czasu na wszystko, nie wspominając o modelarstwie... :( Także nie ma co liczyć na szybką relację. Dzisiaj wieczorkiem poświęciłem chwilkę aby coś podziałać na modelu. Model robię w standardzie. Klej jeszcze nie zdołał wyschnąć;)
Efekty:





EDIT:
Co do czarnego retuszu to tylko kabina od środka. Resztę będę retuszował srebrzanką od Pactry.

Post zmieniony (29-11-12 23:55)

 
29-11-12 21:00  Odp: [R] B-17G GPM
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Allle wieeeelkie zdjęcie ;-)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
29-11-12 21:27  Odp: [R] B-17G GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czarny retusz - raczej takiego retuszu nie stosuj.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-12-12 10:25  Odp: [R] B-17G GPM
SnajperTBG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Otóż zmobilizowałem się do tego B17. Poświęciłem parę godzin nocnych i wyszło co wyszło. Od początku problemy z kabinką bombardiera(wykończenie na dole kadłuba). Odkształcający się papier kredowy woła o pomstę do nieba.Krzywo wyrysowane linie na kadłubie. Prawdziwym horrorem była kabinka obrotowa dolnego strzelca. Starałem się jak mogłem ale jak zwykle takie rzeczy mi nie wychodzą. Od super glue szybki zrobiły się jakby zaparowane.Model jest naprawdę trudny. Z ranka przestudiowałem ułożenie szkieletu i nie ma bata, skrzydła i stateczniki będą podklejane. Ale jakoś dalej mam motywację mimo iż parę rzeczy spieprzyłem. Więc relacja dojdzie do końca!








--

Post zmieniony (05-12-12 10:30)

 
05-12-12 10:40  Odp: [R] B-17G GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czym retuszujesz? - w sklepach papierniczych można dostać srebrny marker.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-12-12 10:43  Odp: [R] B-17G GPM
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Snajper.
Wycinanie wewnętrznych krążków we wręgach to konieczność, gdyż po jakimś czasie wręgi te zaczną się wybrzuszać.
Jeżeli nie masz cyrkla do kółeczek, to możesz wycinać inne formy w tych wręgach, ale to musi być wycięte.
Ponadto łatwiej jest sklejać ze sobą takie segmenty.

EDIT
Krawędzie wręg są postrzępione, gdyż nie szlifujesz je papierem ściernym. Aby wręgi segmentów, które mają być ze sobą sklejone ja spinam zszywaczem biurowym i szlifuję je razem a wówczas nie ma mocnych, aby coś nie pasowało.



--

Post zmieniony (05-12-12 11:32)

 
05-12-12 11:02  Odp: [R] B-17G GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Myślałem,że już wszyscy więdzą,że SG matowi folię...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-12-12 14:52  Odp: [R] B-17G GPM
SnajperTBG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korzystając z urlopu udałem się do sklepu papierniczego po brystol, 4 kleje super glue, marker koloru srebrnego. Szukałem takiego hmmm cyrkla z ostrzem do cięcia ale przyjdzie zamówić z neta. Co do wycinania krążków to nigdy tego nie robiłem i na razie mój najstarszy model(Me-109 G-6 od MMa) robiony jeszcze za czasów 1wszej klasy gimnazjum ma się dobrze :) Dzisiaj wieczorkiem zabiorę się za ogon fortecy. Fotki wrzucę jutro(o ile będzie co wrzucać ;) )

Zdrowia!

--
Nie uciekaj przed snajperem, padniesz zmęczony!

 
05-12-12 19:20  Odp: [R] B-17G GPM
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Piękny model tez go mam w kolekcji ale nie czuje się na siłach (doświadczenie) żeby się za niego zabrać.

Ten cyrkiel jaki szukasz to cyrkiel olfa możesz go dostać w sklepie modelarskim albo nawet ja taniej kupiłem w sieci sklepów Castorama na dziale z nożami do tapet itp

 
06-12-12 18:36  Odp: [R] B-17G GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Snajper - powiem uczciwie bez obrazy i owijania w bawełnę - pożeniłeś - nie posłuchałeś.
Po co się uczyć samemu na błędach .

Jak można czerpać z doświadczenia innych.

Ale i tak kibicuję tobie.

Nauczysz się na usterzeniu i skrzydłach .

Następny wielomotorowiec będzie lepszy.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024