FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-11-12 15:45  Odp: [R] B-17G GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Snajper
Zostaw szkielet szkielet i opracowanie dzwigarów bez zmian - jest rozwiązane genialnie w swojej prostocie i wytrzymałości - zasługa projektanta. Tylko musisz podklejać poszycie . Żeberka i wręgi i dzwigary trochę oszlifuj papierem ściernym - tylko tyle, żeby zniwelować wzrost grubości poszycia - wtedy wszystko będzie pięknie pasowało. ( ale nie na pałe tylko dopasuj na sucho).

Pamiętaj -jedyna konieczna zmiana w modelu,to podklejanie blokiem technicznym ( brystolem) dostępnym w każdym papierniczym .

Model jest spasowany jak każdy model pana Grzelczaka - czyli nic nie trzeba przycinać - rób wszystko po kolei - musi pasować i na pewno pasuje.



Jak będę mógł to ci mojego b -17 srebrnego na fotkach prześle - na e mail

Post zmieniony (10-11-12 15:48)

 
11-11-12 07:18  Odp: [R] B-17G GPM
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zgadzam się z Łosiem, Wildcat wygląda smakowicie. Może, w ramach testowania zdjęć, na początek zrobiłbyś galerię tego samolotu?

--
serwusik

 
12-11-12 11:17  Odp: [R] B-17G GPM
SnajperTBG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepraszam za zdjęcia i całe zamieszanie. Mam kolegę z dobrym aparatem to od czasu do czasu wpadnie foty pocykać. Przedwczoraj byłem w Muzeum Powstania Warszawskiego i natrafiłem na ciekawą kolekcję modeli kartonowych w tym też mój b-17g . To sobie go pomacałem i o dziwo nie wyczułem aby był podklejany. A dziwo skrzydła trzymają poziom, w innych modelach xxl tego już nie ma... Ale dzięki za rady i skrzydła będą podklejone. Co do F4f to postaram się na dniach zrobić galerię(próbną).

Zdrowia!

--
Nie uciekaj przed snajperem, padniesz zmęczony!

 
12-11-12 13:46  Odp: [R] B-17G GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Snajper -

Skrzydła będą trzymały poziom - a raczej charakterystyczny dla b -17 wznios - musi on być inaczej jest żle.

Szkielet zostaw bez zmian - to się sprawdza.

Co do podklejania ,mam stare modele do sklejania na arkuszach A 3 - karton kredowany
i co - a no na niektórych arkuszach już są lekkie pofałdowania spowodowane zmiennymi warunkami przechowywania tych modeli - zaznaczam nie sklejonych jeszcze u poprzednich właścicieli.( po wycięciu , podklejeniu i uformowaniu nie będzie już to widoczne)

Jak uda tobie się skleić dobrze model wydany na kredowanym papierze ( bez podklejania ) - to same zmienne warunki przechowywania , wilgotności - lato , zima - sezon grzewczy , mają wpływ na ewentualne i nagłe niespodziewane pojawienie się pofałdowań - nawet małych( a to bardzo brzydko wygląda )

Duże modele robi się inaczej niż małe

Np: sam statecznik poziomy od giganta jest większy niż rozpiętość niejednego modelu bombowca pokładowego w skali 1/33

jak masz już obycie z małymi modelami to wiesz jak kleić . Nic tobie nie trzeba tłumaczyć
musisz tylko dostosować się do wymagań związanych z tymi dużymi rozmiarami.
Nie polecam podposzyć z tektury i wielokrotnego oklejania szkieletu skrzydeł - wystarczy podklejenie brystolem- a będziesz zadowolony z rezultatu.

Po 20 latach mój srebrzak wygląda ak bym go dopiero skleił - nic się nie powichrowało i nie pozapadało

Zbig tak samo robi od lat i nie narzeka, a ja to , że to dobry sposób na duże modele potwierdzam sam

mam kilkadziesiąt wielomororowców i wszystkie podklejam.

Proste i skuteczne rozwiązania są najlepsze

Post zmieniony (12-11-12 20:21)

 
12-11-12 14:21  Odp: [R] B-17G GPM
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ło rany Julek, w sile plutonu uderzają na Warszawę. Znowu jakaś wojna ?? To Wy se tutaj gadajcie, a ja ide nakupić cukru, mydła i soli.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
12-11-12 14:33  Odp: [R] B-17G GPM
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A ja powiem tak: kleiłem to bydlę - właśnie to, srebrne na kredzie - lat temu prawie 20. Żadnych problemów ze wzniosem nie było. Dźwigary zrobiłem z cienkiej tektury falistej, wyszły leciutkie i sztywne, ale trzeba ciąć naprawdę ostrym nożem. Utknął na etapie podwozia, sprężarek i paru tzw. *******ek, ale to jednak ciągle czeka na dokończenie. Inna rzecz, że już dziś tak bardzo zadowolony nie jestem z wyniku, tym niemniej kiedyś go dokończę :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-11-12 16:28  Odp: [R] B-17G GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Snajper, a ja powiem, ze mnie Twoj ostatni wpis przerazil...

"Przedwczoraj byłem w Muzeum Powstania Warszawskiego i natrafiłem na ciekawą kolekcję modeli kartonowych w tym też mój b-17g . To sobie go pomacałem i o dziwo nie wyczułem aby był podklejany."

Strach spotkac Cie na jakiejs wystawie, bo tam moze tez zechcesz sobie "pomacac"...

B-17 pomagalem kleic zaraz po wydaniu, kiedy byly klejone jako modele wystawowe do sklepow. Dzwigary byly wykonane z cienkiej sklejki, ale generalnie po to, aby latwo bylo demontowac skrzydla do transportu i aby cala konstrukcja nie giela sie po podwieszeniu. Poszycie na pewno nie bylo podklejane...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-11-12 18:23  Odp: [R] B-17G GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Snajper i co ruszyłeś coś z tematem ?

 
19-11-12 20:54  Odp: [R] B-17G GPM
kari   

SnajperTBG, aleś wystrzelił z tą jak to w temacie ująłeś; [R]
... tylko chyba nieco nie przyłożyłeś się do strzału ;-)
... dla mnie "pudło" ;-)
-------------------------------------------

 
19-11-12 21:28  Odp: [R] B-17G GPM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Wiem ,że ruszy albo zaskoczy nas całym kadłubem- spokojnie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024