FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
30-01-13 11:28  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

He he syriusz, na dowcipy Ci się zbiera... mnóstwo detali... popatrz sobie na OL49 Roberta B. i Precyzyjnego.

 
30-01-13 11:28  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności,ale Wy kusicie tymi modelami ,Ty ,Krystian ,....,wczoraj przeglądałem oferty firm odnosnie kolejek, bardzo mi się podobają stare ciuchcie ,takimi jeżdziłem.Pamiętam podróż z Myślic do Malborka dawno, dawno temu, ludzie siedzieli na dachach ,między wagonami kowbojek,też pewnie się wybierasz do Wrocławia,pozdrawiam Marek

--Takie widoki lubię ,był kiedyś polski malarz który malował podobne obrazy ale nie pamietam nazwiska ,http://i.ytimg.com/vi/pleX-BAT0jQ/0.jpg

nostalgia dla uszuhttp://www.youtube.com/watch?v=VuhusthsUWM

Post zmieniony (30-01-13 14:42)

 
30-01-13 12:25  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

marku, fakt że pomimo niedociągnięć (troszkę modelu + mnóstwo mojego klejenia) kto tylko nie przyjdzie do mnie, to staje nad oelką i stęka z podziwu :-) Cieszę się, że się za nią zabrałem. A mam już dwa pasujące do niej wagony! Razem torowisko na cały skład będzie miało około półtora metra... szczęście, że mam dużo miejsca

 
30-01-13 12:56  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Marek, a co stoi na przeszkodzie, aby się za ciuchcię zabrać? ;-) Do dzieła! :-)

--


 
30-01-13 15:42  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nieśmiało przypominam swoją prośbę:

Górny reflektor na przedniej klapie kotła oraz dwa poniżej, na zderzaku: czy macie fotki albo rysunki jak przebiegały kable doprowadzające do tych reflektorów prąd?

I przy okazji: a jak to wygląda przy lampach z tyłu tendra?

 
02-04-13 09:01  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oelka robi się powoli, ale jednak robi. Niewiele już brak do skończenia samego parowozu. Jeśli chodzi o orurowanie kotła, to zrobiłem cos pośredniego pomiędzy skromną wersją Modelika, a wypasioną Precyzyjnego. Niestety, brak mi wiedzy, aby poprowadzić – tak jak On - wszystkie rury i kable. Ale i tak jestem zadowolony z efektu.

Model błyszczy się jak psu j… ale na koniec zostanie pokryty matowym lakierem. Zdejmę go także z prowizorycznych szyn, które zastąpię laserkami z Modelika (już czekają na półce na swoja kolej).

, , , ,

--

 
02-04-13 09:12  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tylko nalać wody i rozpalić pod kotłem :-) Czy te blachy przy kominie nie za wąsko są a może powinno być tak: http://www.starejuchy.pl/kolej/ol49-29/jpgd/ol49-29q.jpg

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-04-13 09:57  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli rozszerzę blachy, to dużo za wąska i o złym kształcie okaże się ukośnie położona ścianka znajdująca się za kominem (mająca odprowadzać dym do góry), a stykająca się bokami z owymi blachami... Widać ją po prawej stronie trzeciego zdjęcia oraz na zdjęciu czwartym. Zostawię zatem jak jest.

Post zmieniony (02-04-13 10:12)

 
02-04-13 18:34  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Popraw wiatrownice i nie zawracaj sobie głowy tą durną blaszką z tyłu. Radosna twórczość załóg parowozowych. W oryginale ich nie było.

--

 
03-04-13 11:23  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No cóż, Tobie MUSZĘ wierzyć :-) Demontuję zatem to ustrojstwo za kominem i poprawiam te... jak im tam... wiatrownice.

Swoją drogą czy bez tej ukośnej ścianki za kominem (kierującej dym ostro w górę!) dym nie szedł czasem prosto na maszynistów??? I dlatego takie ścianki montowano?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024