FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-10-12 14:03  [R] Lokomotywa EP09 Angraf
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam niedawno zacząłem budowę modelu lokomotywy EP09 o numerze bocznym 10.

Trochę opisu :P
EP09 (typ 104E, 104Ea i 104Eb) - normalnotorowa elektryczna lokomotywa pasażerska produkcji polskiej. Powstawała w Pafawagu we Wrocławiu. Pierwsza lokomotywa tego typu została zbudowana w 1986 roku i
wyprodukowano zaledwie 47 sztuk.

Trochę danych:
Masa lokomotywy 83,5 t
Układ osi Bo-Bo
Nacisk osi na tor 208,7 kN
Silniki trakcyjne ( typ ) LKa 740
Moc godzinna 3200 kW
Moc ciągła 2920 kW ( 4x730 kW )
Prędkość konstrukcyjna 160 km/h
Długość ze zderzakami 16740 mm
Największa szerokość 2974 mm
Największa wysokość od główki szyny 4300 mm
Średnica kół 1250 mm

Jest to mój 3 model w karierze :P 2 poprzednie gdzieś sklejone 4 lata temu kurza się na strychu :/ niestety nie było się czym chwalić.
[

Budowę rozpoczynam od wózków. Cały model chce pomalować jeżeli ogarnę to ... chciałbym żeby ktoś polecił mi jakiś podkład który rozprowadza się pędzelkiem bo niemam warunków na aerograf ani spray'e.

--

Post zmieniony (21-10-12 22:42)

 
21-10-12 14:28  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
Paweł63   

Zaraz moderatorzy Cię zjedzą , za takie rozpoczynanie relacji.
Pozdrawiam.

 
21-10-12 19:00  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

pazdziochu - wstaw fotki w postaci linków, inaczej moderatorzy wywala Twoją relację na śmietnik :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
21-10-12 21:25  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystko fajnie ale jak dodac miniaturke :|

 
21-10-12 21:29  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

KLIK

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-10-12 22:32  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

pazdzioch - skoro nie wiesz jeszcze, jak wstawiać miniaturki, i w ogóle zdjęcia, to proszę zapoznaj się z tym, co zaproponował Ostoja. Jeśli chcesz potestować - masz do tego dział TESTY.

A jak juz będziesz "naumiany" to chętnie zobaczymy Twoją relację z budowy. Tylko nie zaczynaj od kilku zdjęć naklejonych wręg na karton:-)

W skrócie - szanuj tych, których taka relacja interesuje:-)

Daję Ci czas do jutra.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-10-12 22:43  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobra już to ogarnąłem ....a jutro dodam zdjęcia w godzinach porannych :P..... a i co z tym podkładem doradzi mi ktoś coś :)


Tu zdjęcia z rozpoczęcia budowy :P nwreście ..... wiem wiem mało ale nie chce żeby relacja została usunięta .... zaczynam od wózków :

Wszystkie większe elementy przyklejam na tekturę tym oto klejem:


Post zmieniony (23-10-12 12:46)

 
05-11-12 14:08  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
belfast 

 

życzę Ci powodzenia w budowie, bo model potrzebuje sporo uwagi. Przemyśl dokładnie które elementy naklejasz na tekturę bo te co autor proponuje nie zawsze są najwygodniejsze. Mam do Ciebie pytanie: czy masz w arkuszach pełne dwa zestawy do wykonania pantografów?? ja już jestem na finiszu i brakuje mi elementów i nie wiem czy zapodziało mi się czy nie było :p
pozdrawiam

--
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.. a jeżeli tak mówił to go zabij bo kłamał!!:)

 
10-11-12 17:53  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak mam ... a w laserach są do 4:P wiem już widziałem takie elementy :) np od wózków lepiej na 1 mm niż 2 razy po 0,5

Post zmieniony (03-12-12 15:59)

 
03-12-12 15:59  Odp: [R] Lokomotywa EP09 Angraf
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ehhh powoli naprawdę powoli do przodu ......





Pierwsze problemy .... według oznaczenia elementy 86 i 86a oraz 83 i 83a maja być naklejone na tekturę 0,5mm a w rysunku 1:1 w instrukcji w sumie maja 1mm a nie jak po sklejeniu 1,5mm.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024