FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-10-12 15:23  [R/G] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Wszystko zaczęło się na wystawie w Żywcu, gdzie dostałem tam ten model. Okazało się, że Mati także go posiada i zrodził się pomysł na wspólną relację. :-P Sprawy zostały dokładniej omówione w Przeciszowie. Chwilę po powrocie zakładamy wspólny wątek.

Pierwsze elementy wyciąłem już 28 sierpnia, robota idzie w moim tradycyjnym, żółwim tempie. ReVan zaczął go wczoraj, ale pewnie niedługo mnie przegoni. Na razie lepię kadłub, jestem w segmencie z kabiną obecnie. Dodatkowo mam powycinane i częściowo posklejane wnęki podwozia. Model planuję lepić raczej w standardzie. Na początku budowy myślałem o impregnacji arkuszy lakierem akrylowym, ale ostatecznie się powstrzymałem, byłem średnio zadowolony z testów na innym modelu. Na to przyjdzie jeszcze czas. jak na razie lepi się całkiem przyjemnie, dało się znaleźć drobne błędy, np przesunięcia linii łączenia blach na kadłubie. W instrukcji zdarzają się błędy w numeracji i nie wiadomo gdzie przykleić niektóre części.
Dzisiaj pokażę zdjęcia kabiny pilota:



Kabinka zbyt kolorowa nie jest Część nr29 odsunąłem trochę od fotela pilota, nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale orczyk wydawał mi się że jest trochę za blisko. Żadnymi zdjęciami się nie podpierałem. Niektóre miejsca przeznaczone na przyklejenie części trudno zasłonić, a któreś z pudełek miało boki różnej długości. ; )
W modelu zrobione mam więcej, zdjęcia będę dodawał z opóźnieniem. Gdybym wrzucił wszystko na raz post byłby pewnie długi jak tasiemiec, a na następną aktualkę trzeba byłoby czekać pewnie z miesiąc.

Na razie próbuję ogarnąć zmiany w photobuckecie. Chwilę po mnie pierwsze zdjęcia powinien wrzucić ReVan_1991.

Relację będziemy prowadzić także także na tym forum, m.in ze względu na udzielanie się tutaj autora modelu. W razie problemów będziemy liczyć na drobna pomoc ;)
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (10-01-17 12:15)

 
14-10-12 15:24  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

No to i ja dorzucam swoje dosłownie 3 grosze:)

Nic więcej dodać nie mogę, bo Cordel już wszystko wyjaśnił:P

Arkusze mam zaimpregnowane akrylem w spreju
Zacząłem od fotela, postanowiłem go troszku przerobić i oto efekt:





Do następnego bardzo szybciutko:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
14-10-12 17:48  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fajny fotelik, będę śledził relację. W szufladzie czeka na sklejenie 5 takich rurek :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-10-12 19:03  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Rurek" nie kleję ale zaglądać będę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-10-12 21:40  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A ja "rurki" kleję z bardzo miłą chęcią. ;-)
ReVan nie przesadziłeś trochę z tym fotelem? Normalnie jakiś highlife. ;-)
Siedzisko dla generalicji czy nowy model na hemoroidy??? ;-P



--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

Post zmieniony (14-10-12 21:45)

 
14-10-12 22:49  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

BeBe, fotel na którym sie wzorowalem wygląda tak http://fotelkatapultowy.pl/Fotel%20KS-1/Galeria/KS-1%20(16).html

generalnie polecam http://fotelkatapultowy.pl/O%20mnie/O%20mnie.htm

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
14-10-12 23:07  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.....
Czy Ty sklejasz MiG-15bis??? Czy może TS-11 Iskra?
Teraz to mnie już zabiłeś na całego... ale proponuję Ci zrobić fotel z F-16 lub z MiGa-29. Będzie wyglądał jeszcze lepiej. ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
14-10-12 23:11  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Wydaje mi się że wyraźnie pisze że taki fotel od miga 15 bis, ale cóż widze że nie można ufać informacjom z netu

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
14-10-12 23:14  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

To jest zmodernizowany i to bardzo fotel do TS-11 Iskra. A to co dałeś na zdjęciu to jest spadochron, jeżeli u Ciebie to ma również imitować spadochron to trochę powinieneś ten materac przekręcić 90st. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-10-12 10:41  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

No to rachu ciachu i segmenciki trzy się zrobiły:



Niestety blachy nie pykły, co zresztą wszyscy wiedzą:) A połączenia mi się podobają, wkońcu coś mi się podoba

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024