FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-11-12 10:03  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Będzie, nie będzie, ale kleić trzeba :roll:

Zrobiłem skrzydła, nie było tak kolorowo jakby się to mogło wydawać;/ Było gimnastyki, oj było, no ale chyba się udało.



Jak tak dalej pójdzie to mi braknie transferu na fotosiku :cry:


Do zobaczenia niebawem

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
09-11-12 22:02  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dzięki za tą relację. Ja też jestem na podobnym etapie, tylko że robię Lim-a (w polskich barwach). Ze skrzydłami faktycznie są problemy - ja tak się przejąłem, że zapomniałem uformować końcówek skrzydeł. Przez Twoje zdjęcie tego elementu, skończyło się na rozpruwaniu części :-). Teraz jest lekko wymęczone, ale i tak wygląda lepiej niż płaskie...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-11-12 10:39  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Puk puk Cordel!

U mnie już widać model:)

Zrobiłem podwozie, koła skąpane w wikolu rozcieńczonym, zrobiłem imitacje "kapci" Lewe koło jest skąpane w wikolu a Prawe oblane wikolem :mrgreen: a środkowe poprostu pomalowane:D Czas na fotki:



Jak widzicie niewiele już zostało:)

Pozdrawiam

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
12-11-12 11:47  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Pięknie Wam to wychodzi. Mam jeszcze pytanie, czy mieliście również problem z :
- pochyleniem statecznika pionowego, wklejany prawidłowo jest za bardzo odchylony do tyłu,
- skrętem osi pionowej samolotu, patrząc od przodu kadłub jest skręcony w prawo w stosunku do skrzydeł, co widać po kabinie i komorze podwozia przedniego (najprawdopodobniej chodzi o przesunięte miejsca na skrzydła)?

Surówka polskiego Mig-a pokazana na ostatniej stronie okładki ma te same problemy, więc nie jest to raczej mój błąd, tym bardziej że np. statecznik kleiłem 2 razy. Ciekaw jestem, czy Autor poprawiał ten błąd w tym wydaniu.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-11-12 15:21  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Faktycznie jest z lekka przekoszony, widać na ostatnim zdjęciu. Nie mniej jednak bardzo ładny!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-11-12 09:53  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Cały model jest przekoszony, niestety w stosunku do miga 15 fagot nic nie zostało poprawione, dodano tylko kilka części

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
13-11-12 10:45  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Szkoda. Dobrze wiedzieć bo czekają u mnie w kolejce. Cała piątka. A jak jest z tym potrójnym wydaniem z SB Limem? Też przekosa?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-11-12 11:13  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Niestety nie wiem jak jest z UTImigiem, no ale cudów bym nie oczekiwał..

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
14-11-12 09:51  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Mam pytanie, czy poprawnie politycznie będzie jak nie zrobię zbiorników paliwa? Pytam bo nie wiem czy dam radę jakoś to zlepić..

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
14-11-12 11:54  Odp: [R] Sowiecka rura do kwadratu od Cordela i ReVana, czyli MiG 15bis z Hobby Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja bym spróbował, co wyjdzie, to wyjdzie. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024