FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-10-12 10:40  Odp: [Galeria] P-39Q Airacobra 1:50 Kartonowy Świat +wkład własny
kari   

... MARIUSZ, nie ma co sobie umniejszać ;-) ... za to Twoje wykonanie goleni i kół jest zdecydowanie lepsze niż w modelu Gucia (o kołpaku śmigła nie wspomnę bo chyba był glutowany, obrabiany papierem i malowany, a u Gucia standard)

... aż dziw bierze jak bardzo po macoszemu Guciu potraktował te elementy (znaczy się te golenie z kółkami) ;-)
Całość oczywiście robi duże wrażenie. Uwagę zwracają odkryte "bebechy" i kokpit. Gratulacje.
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-10-12 18:49  Odp: [Galeria] P-39Q Airacobra 1:50 Kartonowy Świat +wkład własny
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

MARIUSZ już tak po prostu ma :D! Zawsze będzie wobec siebie krytyczny, cokolwiek by ludzie mówili. Co do kół to nie odbiegłem bardzo od standardu, choć rozrysowałem je sam i właściwie wychodzi na to samo co w wycinance, całość pomalowana. Nie bardzo wiem co tam jeszcze można było nawtykać... przy budowie P-38 podwozie było bardziej rozbudowane i tam się troche pobawiłem, ale tutaj patrząc na zdjecia oryginału nie było aż tak "wymyślnie". W tej skali trzeba dokonać solidnej redukcji, bo owszem, można by bawić sie w metry przewodów biegnących Bóg wie dokąd, ale wyglądałyby jak nitki kleju (przynajmniej w moim wykonaniu). Stopień zdetalizowania staram się dostosować do moich umiejętności, więc jeśli poszedłem na łatwiznę to przepraszam -nieświadomie ;).
Kołpaku nie poprawiałem gdyż jest w kolorze kadłuba i musiałbym dobrać odpowiedni kolor. Ten który używałem do retuszu jest ciut jaśniejszy (ktoś kiedyś na forum napisał, że powinien taki być i faktycznie to się sprawdza). Prezentując model wykonany w taki sposób liczę się z tym, że w ogóle nie każdemu podoba się tak zaburzona sylwetka, po drugie dodając coś od siebie (w tym przypadku ponad 100 elementów) łatwo się pogubić, tzn zachować odpowiedni balans zdetalizowania poszczególnych podzespołów, bo wiadomo, jak się powie A to trzeba powiedzieć B :)

Dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi!
pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-10-12 00:03  Odp: [Galeria] P-39Q Airacobra 1:50 Kartonowy Świat +wkład własny
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Guciu, w ogóle model bardo ładny, w szczególe możnaby się do tego czy owego przyczepić. Podoba mi się kierunek jaki obrałeś, mam nadzieję że to nie ostatni model w tej skali jaki wykonasz a następne będą coraz lepsze. Jak piszesz "W tej skali trzeba dokonać solidnej redukcji, bo owszem, można by bawić sie w metry przewodów biegnących Bóg wie dokąd, ale wyglądałyby jak nitki kleju (przynajmniej w moim wykonaniu)" brzmi jak wyzwanie które warto podjąć.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024