FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-10-12 12:26  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Cieszę się bardzo z tej relacji - przyjemnie się to ogląda. Jeden tylko mały zgrzyt - czy te obejmy na masztach nie za bardzo się czasem świecą? Wydaje mi się, że trochę nienaturalnie to wygląda. Lepiej byłoby chyba nieco je poczernić, albo pocieniować, podobnie jak zrobił to wspomniany ANDR7EJ.

Pozdrawiam

 
19-10-12 17:48  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Mariaszek, ale to jest przecież amelinum :o Tego się nie pomaluje :)

Faktycznie, chyba trzeba to będzie przyciemnic...

Patryk.K, dzięki.
--

Post zmieniony (19-10-12 17:51)

 
19-10-12 20:41  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

kudłaty998 nie ma sprawy :-)
Powiedz mi czy kombinowałeś na własną rękę coś z drzewcami czy to jakiś wniosek z naszej rozmowy?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
19-10-12 21:27  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Drzewce zrobiłem sam, z bukowych patyczków z marketu.
Obrobiłem je za pomocą wiertarki i papieru ściernego.
P. Mirkowi tym razem odpuściłem :)

BTW, skąd wytrzasnąc opis/wzór malowania masztów i rei ?

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
20-10-12 10:17  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Wszystko pięknie ładnie, ale nie radzę całkowicie polegać na mojej relacji. Znaleźć można tam trochę błędów, jak choćby niewłaściwe pompy, powinny być królewskie. Lawety dział mam bardziej brytyjskie niż kontynentalne, powinny być takie i takie z dziurką na liny hamujące.
Dość trudno jest znaleźć coś o francuskich okrętach z tamtego okresu historycznego, większość jest o tych z HMS przed nazwą.
Gdybym budował ten model teraz, to kolumny i bukszpryt (stenga bukszprytu w dalszym ciągu żółta) zrobiłbym na biało tak jak w replice francuskiej fregaty Hermione 1780
Oto kila zdjęć poglądowych:
Hermione 1
Hermione 2
Hermione 3
Hermione 4
Hermione 5

--

 
20-10-12 10:29  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Wzór malowania nie tylko masztów i rej, ale i kadłubów, ozdób itd, to temat rzeka. Wydaje mi się, że ciężko będzie CI znaleźć dokładny opis malowania drzewc na LBP. Pozostaje przeszukać zdjęcia modeli, w książkach i w sieci, również historycznych z poprawką na to, że nawet modele wykonywane w XVIII - XIX wieku powstawały nie zawsze po to, by odzwierciedlać rzeczywiste obiekty. Pisze o tym świetnie na swoim forum p. Krzysztof Gerlach: http://www.timberships.fora.pl/pytania-odpowiedzi-polemiki,18/trojpokladowce-liniowce-hms-victory-santisima-trinidad,50.html.
Podlinkowany wątek traktuje głównie o liniowcach hiszpańskich, ale dotyka on tematu modeli żaglowców z tamtego czasu ogólnie - warto poczytać.

Tym niemniej wydaje mi się, że poprawnym malowaniem będzie pozostawienie kolumn masztów tak jak je zrobiłeś, natomiast potraktowania drzewc poziomych - rej - na czarno, jak jest np. na zdjęciu znajdującym się tutaj (u dołu strony): http://bordeauxmaritime.free.fr/crbst_1.html .

Pozdrawiam
Mariusz

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
20-10-12 11:43  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ło matko! :0
Ilość faktów przytoczonych przez p. Gerlacha tylko w tym jednym wątku przytłacza :0

Kurczę, jak zaczynałem pracę nad modelem, to chciałem po prostu skleić sobie żaglowiec.
(wcześniej kleiłem USS Cosntitution z FM).
A teraz więcej czasu poświęcam na szukanie materiałów w necie niż na samym klejeniu :0
:) :)
Ale z drugiej strony brak materiałów pozostawia pewne miejsce na interpretację własną.

Wielkie dzięki za podane źródła Panowie! Przydadzą się.

ANDRZEJ Twój model zawiera pewne nieścisłości, ale wartość relacji polega na tym, że owe błędy opisałeś.

Pompy mam również niewłaściwe. Informacje o tych właściwych odkopałem po czasie...
Jeśli uda mi się je wydobyć bez większej demolki, to je wymienię.
Lawety mam chyba OK. Ale nawet jeśli nie - to trudno. Już ich nie będę zmieniał.

--

Post zmieniony (20-10-12 11:56)

 
20-10-12 14:40  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Piękna robota godna naśladowania.Chciałbym mieć tak "wypasiony" i dokładny historycznie model żaglowca, ale brak cierpliwości i czasu hamuje skutecznie moje zapędy. Podglądam i życzę powodzenia.

 
20-10-12 16:41  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lawety masz ok akurat czy to styl bardziej brytyjski czy francuski to nikt nie zauważy. Chyba że znawca historyczny albo cuś :) Natomiast zmień okucia masztów bo takie świecidła całkowicie psują efekt tego pięknego modelu :)

 
20-10-12 19:41  Odp: [R] La Belle Poule 1:96 - Shipyard nr 22
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Poprawiłem obejmy.
Amelinum się nie przyjęło to będzie gun metal:


Natomiast lawety są takie i takie muszą pozostać:

Lufa nie jest wklejona.

Budowa modelu posuwa się bardzo mozolnie, gdyż więcej mnie w domu nie ma, niż jestem :(

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024