FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-10-12 00:40  [R] T-28 WAK
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Moja pierwsza relacja z budowy :)

Wcześniej sklejałem różne papierowe i plastikowe wynalazki z różnym efektem.

T-28 wybrałem ze względu na jego ponadczasową brzydotę i pozytywne recenzje odnośnie sklejalności. Póki co, pomijając mój błąd przy sklejaniu szkieletu, przez co powstała szpara na tyle kadłuba, nie mam zastrzeżeń co do modelu. Wykonany będzie w standardzie (może z wyjątkiem gąsienic które chce pomalować żeby były bardziej "metalowe"

Podobno wypada wrzucić okładkę :)


Arkuszy przykładowych nie będę wrzucał, bo można je obejrzeć na wiadomym serwisie - na szczęście są wystarczająco dobre, by obejrzeć model przed zakupem a wystarczająco złe, aby ich nie drukować :D

Początek - wanna z górą i dołem. Widać szparę która powstała poprzez złe wpasowanie tylnej ściany wanny.



Błotniki - momentami trochę słabe, bo dopiero ogarniam magię kleju z przedszkola - BCG



I zdjęcie bonusowe - porównanie z tygrysem w skali 1:16


--

 
03-10-12 08:33  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:45)

 
03-10-12 08:35  Odp: [R] T-28 WAK
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Bardzo fajny ten Tygrys ;-)

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
03-10-12 14:06  Odp: [R] T-28 WAK
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Bardzo fajnie wygląda na tym etapie budowy. Mam go w planach zakupowych. Tak przy okazji: czy ktoś miał może styczność z T-28 Draf Modelu i jak wypada on w porównaniu z WAK'owym?

 
03-10-12 14:33  Odp: [R] T-28 WAK
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ten kotek to raczej czarna Pantera w dobrej skali

--
gienek

 
03-10-12 19:03  Odp: [R] T-28 WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Szkielet w czołgach pasujemy do poszycia. Albo szlifowanie albo podklejanie by wszystko grało. BCG nie stosujemy do podklejania i sklejania większych płaszczyzn bo pofaluje się karton. Lepiej użyć budaprenu lub jakiegoś kleju polimerowego np. klej szewski.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
23-10-12 00:24  Odp: [R] T-28 WAK
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wypadałoby trochę zaktualizować relację. Trochę problemów miałem z dopasowaniem płyt, na których wylądują małe wieże - nie wiem czemu, ale otwory w elementach nie zgrały się z otworami w szkielecie. Poza tym powstały drobne przesunięcia między błotnikiem a płytą przednią. Pomijając to, skleja mi się bardzo przyjemnie. :)





 
01-06-14 22:58  Odp: [R] T-28 WAK
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wskrzeszę temat bo mogę się pochwalić gąsienicami :) może i trochę zeszło, ale przynajmniej coś się udało skończyć :)

Przed malowaniem:


Po:


Różnica w kolorze wynika z oświetlenia. Malowane akrylem Vallejo. Bliższą gąsienicę słabiej "gruntowałem" rozwodnionym wikolem niż dalszą.

 
01-06-14 23:58  Odp: [R] T-28 WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Za gąski szacun już mało kto tak uparcie walczy z kartonem.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
02-06-14 00:31  Odp: [R] T-28 WAK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Robił je półtora roku,więc musiały wyjść świetnie :))) A tak na serio to są piękne !!! To na pewno nie są laserki czy coś tam innego?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024