FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
03-10-12 20:53  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Można? Można. i 100 zł w kieszeni zostaje.

Gratuluję Art!

Powiedz jeszcze, o ew. trudnościach, jakie Ci ta wycinanka sprawiła.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
03-10-12 21:28  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Gratulacje, model jest przepiękny... lecz nie rozumiem "warczenia" co niektórych. Jakie 100zł w kieszeni??? Jeżeli dobrze zrozumiałem to autor wykorzystał "dysze + wnętrze" od Hala w postaci xero. A xero zrobił z posiadanego MiG-a od Hala, więc o jakich oszczędnościach gadacie??? I żeby mnie również nikt źle nie zrozumiał, model mi się bardzo podoba i jestem również nim zachwycony lecz dlaczego ten model startował w klasie standard? Tego to już totalnie nie rozumiem i autor również jest nie fair stwierdzając "...i wygrał z kilkoma innymi opracowaniami pewnego znanego wydawnictwa ze Stegny." One były w standardzie, więc śmiało można powiedzieć "Wilk zakradł się między owieczki, korzystając z ich skóry".

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
03-10-12 22:05  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zależy jaka była definicja STANDARDU - organizator konkursu ma prawo wymyśleć swoją, a malowany nie był. Dla niektórych to najważniejszy wyróżnik :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-10-12 22:29  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Łosiu startował, bo nie było klasy OPEN dla S3. Tylko troszkę mnie drażni "bo za 20 zł też można". Ocena sędziów jest najważniejsza i niepodważalna, model zasługuje na to co otrzymał. Tylko powściągnijmy tę "krucjatę" przeciw wiadomemu wydawnictwu, jest po prostu nie na miejscu.

A wyciąg z regulaminu mówi:
4. KLASYFIKACJA MODELI
Modele zostaną ocenione w klasie STANDARD oraz w klasie OPEN (waloryzowane).

Poprzez klasę standard rozumiemy modele sklejone prosto z wycinanki, które zachowują oryginalne malowanie zaprezentowane w wycinance z możliwością użycia retuszu odpowiednio dobranymi kolorami farbek. Dopuszcza się możliwość użycia elementów fototrawionych, tj. relingi, trapy, anteny oraz metalowe lufy, owiewki wytłoczone z folii, nici, żyłki, czy elementy wycinane za pomocą plotera laserowego. Dopuszcza się wewnętrzne usztywnienie kadłubów okrętów za pomocą pianki, tektury ale w sposób nie naruszający zewnętrznego poszycia kartonowego.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

Post zmieniony (03-10-12 22:58)

 
03-10-12 22:58  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
Teledzin   

Piękny model ART. Życzę kolejnych sukcesów.
Zaraz zrobią z Ciebie przywódcę krucjaty, tak jak ze Zbiga po opublikowaniu galerii szkieletu...
Pozdrawiam tych co sklejają modele za 10 z i tych co za 1000 zł.
Ważny jest efekt, a ten nie zależy od kasy, lecz od umiejętności i inwencji, których Artowi nie brakuje.

--

Post zmieniony (03-10-12 22:58)

 
03-10-12 23:06  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Bebe - jeśli chodzi o regulamin, to w trakcie dyskusji na forum została dodana jeszcze informacja, że model z dodatkami, których wycinanka nie przewiduje może zostać sklasyfikowany w klasie standard ale dodatki nie będą oceniane:

Cytat:
"...jeśli elementy o których mówisz są przewidziane w wycinance - nie ma problemów.
Z kolei, jeśli dodałeś te elementy od siebie, ale nie pomalowałeś całego wnętrza kabiny, model może być klasyfikowany w klasie standard, lecz elementy które dorobiłeś nie będą po prostu oceniane."

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-10-12 23:09  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Troszkę się "zapętliło... :)

Bardzo, bardzo Wam dziękuję za tak ciepłe przyjęcie modelu.
Wasze głosy, to jakby echo niezwykle miło przeze mnie wspominanych dwóch uroczych dni spędzonych w Przeciszowie (jak się okazało, nieco za krótkich). To jest kwintesencja „braci modelarskiej” mającej swój niepowtarzalny klimat i znaczenie.
Łączę ukłony i wyrazy mojego uszanowania.

Teraz kilka odniesień do Waszych zapytań.
Wytłoczka limuzyny pochodzi ze Stegny, choć musiała być znacznie poprzycinana. Nie otwierałem jej, bo moim celem było uchwycenie zwartej sylwetki tego samolotu, która tak mnie „zakręciła” podczas majówki.

Relacji na forum nie poprowadziłem ponieważ prace były bardzo nieregularne czasowo, ale też dlatego, że wypraktykowałem zawijanie wykonanych i połączonych elementów kadłuba oraz skrzydeł w zwarty kokon miękkich ręczników papierowych, aby nie „smarować” farby i w takim stanie model trwał przez ¾ budowy (niestety, to nie okręt, który da się umieścić na podstawce). Dlatego fotograficznie było mało ciekawie.
Poza tym stosowałem tak dziwne techniki (na próbę), za które byłbym zapewne zrugany (choć okazały się przeważnie skuteczne).

Oczywiście, że opracowanie MM jest znacznie uboższe od Hala, którego zeszyt z MiG'iem posiadam. Ale wolałem poćwiczyć na prostszym opracowaniu, boć to jest dopiero drugi mój „poważniejszy” samolot. Tak się niestety składa, że kilka modeli latałek, które mam w planie, jest właśnie z MM.
Teraz jednak wiedziony stanowczym Waszym napominaniem z Przeciszowa, wrócę do okrętu, bo mam wobec niego i Was dług.

Raz jeszcze bardzo serdecznie Wam dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam, i do następnego spotkania.


PS. Upomniał się fotel, że go pominąłem, bo jest wtłoczony na wieki pod pleksę:



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-10-12 23:26  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

;-)))
I że tak powiem z wolnej stopy, dla samego fotelu warto kupić Hala. Sam osobiście również wolę modele z MM (czyt. LOK ;-D), gdyż Hal jest dla mnie zbyt skomplikowany (ale przyznaję się, mam prawie wszystkie latadła. Jeszcze raz gratuluję i przepraszam za rozkręcenie wątku. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-10-12 18:31  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Andrzej Haliński patrząc na model Arta chyba jednak żałuje,że wybrał takie malowanie dla swojego egzemplarza,a po ukazaniu się małego MiG-a z WAK-u ten żal się chyba pogłębi .
Art -Ty chyba nawet z pozostałych ścinków z wycinania modelu wykonałbyś dzieło sztuki.Coś niesamowitego .

 
07-10-12 22:55  Odp: [G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji 2012vr.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze Wam dziękuję za dobre słowa. Nie ma sprawy BeBe.

Halogen, no cóż, nie ma co porównywać opracowania z MM z grafiką i detalizacją Hala, choć, faktycznie MM ma ciekawszy kamuflaż, a gdyby jeszcze dodać emblemat „kosynierów”...
Jak wspomniałem, opracowanie Pana Romana Staszałka bardzo dobrze się sklejało i polecam go właśnie początkującym „samolociarzom”, takim jak ja.

A teraz zdjęcie ze specjalną dedykacją dla OSTOI – barbarusowi, którego modeli „kurz” się ponoć nie ima:



Wiem, że postrzega On mnie w tym względzie jako dziwaka, który nieco przesadza z tą ochroną „kartonów”, ale takie mam zdanie, że każdy model powinien być jednak „zagablocony”. Zbyt wiele serca się weń wkłada, aby go kurz potem pozaśmiecał.

Ta wersja wisi pod sufitem u mojego synka, co też nie umknęło uwagi obiektywu, takie czasy...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024