FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-10-12 11:08  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
Greg77   

Syjek jak możesz to daj mi na priv. A może Ty mnie nie pamiętasz ale ja Cię troszkę znam ze starych czasów. I to co napisałeś na końcu bardzo mnie pociesza.Pozdrowienia dla MO- bo czytam i zbieram.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
06-10-12 13:50  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Witam
Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiem na zadane pytania. Do Przeciszowa pojechałem z solennym postanowieniem zakupu ISE jako że jestem zatwardziałym okrętowcem i tym bardziej że powoli budowa Kagi zbliża się do końca . Z podnieceniem i drżeniem rąk dorwałem go z samego rana.Po przekartkowaniu paru stron czar prysł. Druk większych powierzchni nadbudówek jakiś taki nie jednolity , brak przy tak wielkim pokładzie lotniczym chociażby jednego malutkiego samolocika , bardzo małe zdetalizowanie , jakiś taki ubogi z niego okręcik , pokład lotniczy jakiś taki płaski bez polotu , brak schematu całościowego.Autora opracowania niestety nie znam. Pomimo wynegocjonowania bardzo atrakcyjnej ceny modelu nie zakupiłem. Opinie moją potwierdziło wielu innych obecnych i oglądających.I to by było na tyle ( co do oświetlenia to stanęliśmy pod wielkim reflektorem , światła nie brakowało ).Temu opracowaniu brakuje tego czegoś , tego smaczku którego oczekiwałem.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
06-10-12 14:34  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Hmm Co do Ise to e nie ma samolotów częściowo się nie dziwię, ogólnie nie było żadnego zaokrętowanego a jedynie na testach a w późniejszym okresie służby w ogóle zdemontowano katapulty i posiadanie samolotów było bezpodstawne, ale tu odsyłam do literatury. Najlepiej tego typu sprawy wyjaśniać w wątku dotyczącym tylko temu modelowi, mam nadzieję że taki za niedługo powstanie i ktoś wrzuci fotki arkuszy.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-10-12 18:25  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rzeczywiście nikt nie wie kto jest autorem IJN Ise ,czy ujawnienie tego faktu może ostudzić zapał kupujących : ) To autor IJN Hiei z tego samego wydawnictwa ?
And może nie wiedzieć ,ale że redaktor naczelny " MO" nie wie : )

 
07-10-12 18:54  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przy FUSO ktoś pisał że opracowywało go kilka osób. Może tu też tak jest?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-10-12 19:02  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I tak się dowiem : )Zdjęcie pokładu da szybką odpowiedź. Obawiam się jednak,że kolejny mega atrakcyjny temat został spalony,chyba ,że wiodącemu wydawnictwu wskoczono na ambicje i po kilku latach IJN Ise zagości w ofercie tego wydawnictwa : )

 
07-10-12 19:17  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A kto powiedział, że redaktor MO nie wie kto jest autorem modeli z Answera? :)
Wie, ale skoro wydawnictwo nie ujawnia tego faktu, to dlaczego on mam to robić. :)

Modelarzy "śledczych" aż nadmiar na tym forum więc tradycyjnie zamiast kleić, mają teraz się czym zająć.

--

Post zmieniony (07-10-12 19:21)

 
07-10-12 20:27  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No, detektywów pełno :-) A potem kolejny "gorący"wątek przejdzie bez relacji. Nie kupil, nie widział a już narzeka.
Kto nie kupił niech poczyta sobie w MO o projekcie, myślę że po takiej gorączce kolega Syjek dokładnie model opisze.
A potem panowie kto chce za nożyczki i dawaj ...
Jak czekałem na wymarzony model życia to go nawet kupiłem nie w tej skali co bym chciał, ale mam :-)
Pzdr

Post zmieniony (07-10-12 20:28)

 
07-10-12 20:27  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Syjek, nie dziw się. ISE to modelarski Gral dla naprawde wielu modelarzy i chętnych jest sporo. Z drugiej strony nie jest tani i każdy dokonując zakupu chciałby jednak wiedzieć jak najwięcej. Akurat uważam że osoba autora jest często decydująca o zakupie. Ja osobiście po pierwszych informacjach (od posiadacza) mam mieszane uczucia...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-10-12 21:07  Odp: [Z] Nowości od Answera - Ise, SM03, T980 Diamond, M9 Rogers i 120A
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

W kwestii autora:
Byłem przy tym, gdy ktoś z oglądających zadał pytanie "kto jest autorem modelu?" ze stanowiska Answer padła enigmatyczna odpowiedź "wielu projektantów"

Jeśli chodzi o oświetlenie w Przeciszowie. Nie było tak źle, aby nie można było obejrzeć modelu. Co prawda np Witek zamiast Ise w "ciemnościach" ;) otrzymał Fuso, ale czujni koledzy ustrzegli go od niespodzianki jaka mogła czekać nań po powrocie do domu :D Przy okazji mogliśmy sobie pooglądać do woli.

Podobnie jak And miałem przygotowaną gotówkę na ewentualny zakup, ale okrętu nie nabyłem. Tragedii nie ma ale jak to się mówi d... nie urywa. Nie ma dużej detalizacji (co może być dla niektórych zaletą). Pokłady mnie nie zachwyciły (choć dla malujących to żaden problem).

Niech, jakiś posiadacz wrzuci fotki i napisze recenzje, bo inaczej aby czegoś się dowiedzieć trzeba będzie gazety kupować:)

Pozdrawiam
Tomek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024