FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 25Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
27-12-12 15:03  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wypełniam dołeczków po igle, ponieważ takowe się nie robią. Obcinam igłę, następnie ostrzę jej krawędź przy pomocy mini szlifierki i ostro zakończonego frezu. nastepnie przykładam igłę do desek i lekko naciskając obracam ją. Powoduje to okrągłe nacięcie na desce - nasz kołek. Ja pokład wykonałem z forniru brzozowego. Po wykonaniu kołkowania jest ono bardzo mało widoczne, dopiero po zaimpregnowaniu olejem do drewna lub pokostem lnianym sie uwidacznia. Bardzo ważne jest naostrzenie igły, ponieważ w przeciwnym wypadku zrobi się dziura, a ideą teko sposobu jest wykonanie lekkiego okrągłego nacięcia. Również jeśli zbyt mocno przyciśniemy igłę nawet naostrzoną również środek kołka zostanie wybrany i pozostanie dziura.
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=36812
Kołek ma tak wyglądać jak na zdjeciu powyżej

 
27-12-12 15:10  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czyli to ciemne "cóś" w dołku dookoła kołeczka to olej lub pokost-teraz już wiem. Dzięki :)

 
27-12-12 18:56  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie :)
Wkonałem próbną armatę 32 funtową oczywiście z papieru. Pomalowana jest humbrolem nr 33 mat, chociaż zastanawiam się nad inną farbą. I tu pytanie do modelarzy bradziej doświadczonych co polecają? Może gunmetal? Tak się prezentuje moja pierwsza armata:


--

 
27-12-12 20:44  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Armata piękna co do kształtu. Nie jestem modelarzem bardziej doświadczonym, a wręcz naprzeciwko, ale pozwolę sobie odpowiedzieć w temacie koloru:). Jak dla mnie za czarna. Co prawda na tych fotkach światło ładnie gra, ale jak wsuniesz to w furtę to będzie czarny kijek i gra światła się chyba skończy.
Jeśli masz próbny egzemplarz to może trochę poeksperymentuj - rozjaśnij gdzieniegdzie, albo zrób jakieś delikatne przetarcia. Jak się nie uda, albo Ci się nie spodoba, to zawsze możesz od nowa 33 pociągnąć:)

Natomiast co do pokładów - mój pokład na Leosi jest tysiąc razy gorszy niż ten, który poprawiałeś:). A te poprawione pokłady rzeczywiście są jeszcze lepsze. Podziwiam Cię za wytrwałość. Jednak mam wrażenie, że dalej te czarne linie między deseczkami są zbyt rozmazane (a może zdjęcia nie są dość ostre). Marker to chyba jednak nie jest najlepsza droga. Ale ostatecznie - podobnie jak w przypadku armaty, rzecz to upodobań. Jeśli Tobie się podoba, jest ok. Ale sądzę że dałbyś radę wycisnąć więcej:).

Pozdrawiam

 
27-12-12 20:49  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Masz rację co do koloru armaty. No cóż będziemy eksperymentować. A jeśli chodzi o pokłady to wersji 3.0 już nie przewiduję :) Ale faktycznie, tę metodę uszczelnienia robiłem chyba po raz ostatni :)

 
01-01-13 14:05  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Zbrojeń ciąg dalszy:


--

 
07-01-13 18:19  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Popracowałem trochę nad malowaniem dział. Użyłem do tego zmieszanych farb Humbrola - czarny mat nr 33 i gunmetal nr 53. Ilość farby metalicznej jest bardzo niewielka. Po pomalowaniu mieszanką, lekko przetarłem pędzlem samym rozpuszczalnikiem z farby metalicznej (53), tak aby ilość metalu naniesiona na lufę była minimalna ( nie czekałem aż wyschnie "mieszanka" farb). Lufy są jaśniejsze i dostały połysku. Jak się to prezentuje:


Czy wygląda lepiej, czy gorzej daje Wam do oceny

 
08-01-13 09:41  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Lepiej! Zdecydowanie :) Można by jeszcze krawędzie tych pierścieni okalających przetrzeć jakimś metalizerem albo gunmetalem na suchym pędzlu to by wniosło troszkę "życia" (zużycia) :) ale mogę się nie znać... jest git. Pozdrawiam

 
08-01-13 10:12  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

I mnie się podoba. Przy okazji fajnej chropowatości dostały.

 
08-02-13 13:34  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Dalej walczę z armatami. Zrobiłem działa 32 i 18 funtowe, co daje łącznie 56 sztuk.
Pozostało do zrobienia jeszcze 18 armat 9 funtowych.


Nie bardzo wiedziałem jak zrobić końcówki armat, tak aby były identyczne ( chodzi o te "dzyndzle" gdzie mocuje się linę). Poradziłem sobie robiąc szablon w ostrzu nożyka do cięcia tapet, którym toczyłem owe elementy z wykałaczki:


Raz szło lepiej, raz gorzej to toczenie, ale udało się


W armatach 32 funtowych te elementy się różnią, jednak nie przywiązywałem do tego zbytniej uwagi, ponieważ żadnego z tych elementów widać nie będzie. Zmieniłem również malowanie na ciut mniej błyszczące i jaśniejsze


Mistrzostwo świata to nie jest, choć ja jestem zadowolony

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 25Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024