FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-11-13 12:01  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Przerwa spora, a aktualizacja niewielka :)
Polakierowałem elementy nadwozia. Zmieniłem lakier z samochodowego chemoutwardzalnego 2K, na super clear GX-100 od Gunze. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Lakier Gunze ma tą przewagę nad samochodowym, że jest całkowicie przewidywalny i nie odbarwia w nawet najmniejszym stopniu papieru. Daje przy tym również praktycznie od razu bardzo ładną lustrzaną powierzchnię, którą musiałem jedynie delikatnie przepolerować.





Pzdr

--

 
26-11-13 12:04  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Każda chociaż mała, ale cieszy. I wieść o lakierze również przydatna. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
27-11-13 08:26  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piter, ten lakier Gunze jest od razu pod aerograf, czy trzeba go jeszcze rozcienczac?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-11-13 11:45  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Trzeba rozcieńczać i to całkiem sporo.

 
03-03-14 17:06  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam

Szybka aktualizacja warsztatu, po przerwie.
Przez ten czas przygotowałem do malowania podwozie. Opony skleiłem z krążków tektury 1mm. Następnie na ich „bieżnik” nakleiłem pasek kartonu, całość zagruntowałem cyjanoakrylem i na koniec obrobiłem na wiertarce. Elementy zawieszenia swoim zwyczajem wzmocniłem wklejając w nie drut. W przednim zawieszeniu usztywniłem tak dolne wahacze i drążki reakcyjne, a w tylnym jedynie dolne wahacze. Drążków nie wzmacniałem, ponieważ z tyłu cały ciężar modelu i tak będzie spoczywać na osi napędowej, zrobionej z drutu 2mm. Poprawiłem również kanały chłodzące hamulce w przednim zawieszeniu.



Teraz trzeba to wszystko dokończyć malować.

Pzdr

--

 
03-03-14 18:44  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Podoba mi się bardzo. Widzę, że niezłe patenty wprowadzasz. Podglądam i notuję wszystko, tylko czy mi się uda zrobić to na odpowiednim poziomie u siebie? ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-03-14 22:34  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

:) No i to w zasadzie przedostatni wpis, w ostatnim dopowiem jeszcze, co wykonałem na koniec budowy. A na tę chwilę zdjęcie-zapowiedź galerii ;)



Pzdr

 
05-03-14 22:45  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ale piękne "slicki", czym malowałeś? Efekt jak w prawdziwej gumie. ;-)
Czekam jak na szpilkach na końcową galerię.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-14 09:08  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Bebe, posun sie troche, siade obok Ciebie :) I podlacze sie do pytania o wykonczenie tych fajnych "gumek" :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-03-14 11:17  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeśli idzie o opony to potraktowałem je czernią z domieszką białego. Napisy Bridgestone Potenza to kalkomanie, które znalazłem w swoim modelarskim złomie. Po ich naniesieniu, opony delikatnie przyprószyłem ponownie kolorem czarnym zmieszanym z bielą, a na koniec położyłem lakier matowy.
Następnie uzupełniłem kokpit o pasy z materiału, z wykorzystaniem klamer fototrawionych firmy Crazy Modeler oraz kierownicę.
Imitacje łebków nakrętek kół, to kawałki okrągłego profilu Evergreena o średnicy 2mm, które zeszlifowałem w stożek i następnie pomalowałem.
Na zakończenie dokleiłem przednie i tylne skrzydło, z tyłu wkleiłem brakujące wieszaki do podczepiania urządzenia rozruchowego oraz uzupełniłem dziób o anteny.

Tak więc to tyle, pora na zdjęcia
I seria:

















II seria









III seria





















…i jeszcze taka wariacja







Model w niedługim czasie powędruje jeszcze na podstawkę z gablotką, a póki co relacja dobiegła końca

Pzdr

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024