FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-09-12 20:05  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, mistrzom kartonu rad nie będę dawać, natomiast początkujący zabawę z malowaniem można.Malować jak wiecie lubię ,mogę osiągnąć efekt jaki mi się zamarzy , stosuję farby akrylowe mieszane przez siebie,z duluksów i barwników, podmalowuję gwaszami ,lakierem , aż do uzyskania pożądanego efektu,Tu skany miały różowy kolor ,wzmocnione dwiema warstwami kaponu, ,następnie poszła szarość ,dwie zielenie -soczysty i piaskowy, gwasze ,,brązy ,ugry . nawet srebro jest gwaszem,Właśnie zacząłem pasować gąski wycinankowe, mają 32 ogniwa tak jak w oryginale, ale wejdzie tylko 27 ,ot taka uroda, zawieszenie troche przerobiłem dałem widelec zamiast dwóch rur ,pozdrawiam marek



-- http://www.artserwis.pl/portfoliobrowser.php?gid=15849

Post zmieniony (05-09-12 10:47)

 
05-09-12 19:27  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gąski jednego wózka są na miejscu,weszło 29 szt powinno 32, pozdrawiam marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-09-12 09:11  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda świetnie. Ciekawe co na to Gieniu (autor).

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-09-12 11:32  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam. Przyglądam się. Fajnie wygląda waloryzowany.

--
gienek

 
06-09-12 15:42  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja to jeszcze harcerz jestem w pancerce,ale mogłem gąski zrobić krótsze o 1/7,koło napinające i napędowe chyba powinny być minimalne większe oraz dłuższa belka zawieszenia,pozdrawiam marek

-PS czy kol. gienek to autor z linku Ostoi?jeśli nie to i tak pozdrawiam

Post zmieniony (06-09-12 15:44)

 
06-09-12 16:32  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Tak, to ja. Jak widać, to leciwy czołg, z 1986 roku. Zaprojektowałem go na przełomie 1982 i 1983 roku. Widać w nim wpływ materiałów, jakie wtedy miałem. Przede wszystkim Tiechnika Molodioży z połowy lat 70 tych i serii Nasz tankowyj muziej z 1981. Żadnych planów wtedy nie było, jak to można spotkać dziś. (Internetu też nie było). Pierwszy raz zobaczyłem Renaulta w Paryżu w 1990 roku. Było to dla mnie wydarzenie.
Policzyłem ogniwka gąsienic na moim prototypie. Też wychodzi 28/29. Co do fioletowych gąsienic, to już o tym pisałem w jakimś czasopiśmie modelarskim, a GEKO-ny i PIWKO-wicze już o tym nie jeden raz słyszeli. Zresztą mam do dziś model Half Track M3A1, z takim malowaniem. Nie weszły one do MM, bo cenzura (było takie coś kiedyś) zakwestionowała gwiazdy alianckie. A w Renault R-17 cenzura usunęła fragment o wojnie polsko-radzieckiej. Tam, przed akapitem "po wojnie próby modernizacji...." był ten fragment. Mam to w swym oryginalnym opisie. Ot i cała historia tego numeru MM.
Cieszę się nawet i z tego, że na Litwie ukazał się ten model w malowaniu litewskim. Nawet ma nazwę Renault R-17. Może kiedyś ktoś mi sprezentuje tego litewskiego Renaulta. Pozdrawiam

--
gienek

 
06-09-12 17:56  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Ciekawe" czasy były, ale przeżyliśmy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-09-12 18:11  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Marku, fajnie to wygląda. Mam nadzieję, że dotrwasz do końca i pokarzesz model na Sjeście.

--
Pozdrawiam!

 
06-09-12 18:16  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Jasiek nie ma takiej opcji ,żebym nie dotrwał i nie skończył,cieszę się jak gwizdek przy budowie mojego pierwszego czołgu,poru kol z forum ostatnio również klei modele których do tej pory nie kleiło,przynajmniej publicznie, jak przyjadę na pewno pokaże,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (07-09-12 07:46)

 
07-09-12 20:58  Odp: [R] Renault FT-17 MM12/86
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czołg stoi na gąskach ,jeszcze nie przyklejone,pozdrawiam marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024