FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-08-12 19:52  [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33/50. Projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam i zapraszam do galerii niniejszego samolotu.
Historii maszyny przytaczać nie muszę, właśnie na niej pilot Stanisław Skarżyński przeleciał jako pierwszy Południowy Atlantyk 7.05.1933 r.
Model zaprojektowałem w skali 1-33. Poniżej zdjęcia pierwszej surówki... specjalnie dumny z niej nie jestem, ale traktowałem ją bardziej roboczo ;) I oczywiście model myślę jeszcze wzbogacić - tak wewnątrz jak i z zewnątrz.




--

Post zmieniony (14-05-13 19:23)

 
27-08-12 20:05  Odp: [G] RWD-5bis, 1:33. Projekt własny.
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Już?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
27-08-12 20:07  Odp: [G] RWD-5bis, 1:33. Projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Widać, że erwudziak jest sklejalny :-) gratuluję kolejnego projektu. Może ten mój "zielony" teraz się jakoś przebije do przodu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-08-12 09:09  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki :)
I na zielonego czas przyjdzie ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
28-08-12 09:19  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Brawo Tomek! :-)
I proszę, pójdź za ciosem i zrób też zwykłą , dwumiejscową "piątkę".

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
28-08-12 11:38  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tomasz K. napisał:
I na zielonego czas przyjdzie ;)

Czuję się pocieszony. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-08-12 12:05  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
cfemar   

Modelik pierwsza klasa:-) Jedno pytanie. Czy nie lepiej było by owiewki kol zaprojektować jako dwa elementy łączone wzdłuż os samolotu, zamiast kilku pasków poprzecznie? Pytam gdyż wydaje mi się, że efekt byłby lepszy.

 
28-08-12 15:37  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Widze Tomku, ze sie rozkrecasz :) Gratuluje kolejnego udanego projektu i pozostaje czekac na nastepne :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-08-12 17:02  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

MONowskiego nikt nie ma, to może z sentymentu skleję tego, jeśli kiedyś zostanie wydany (są takie plany?).

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
28-08-12 19:41  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki :)
Stealth - między tą wersją a dwumiejscową jest masa różnic, nawet kadłuba... musiałbym projektować od nowa.
cfemar - owiewki zamiast BCG kleiłem nieporadnie cyjanoakrylem... stąd efekt na zdjęciach. Ewentualnie mogę zrobić alternatywnie na dwa/trzy elementy.
Ziga - o wydaniu nie jestem w stanie nic teraz powiedzieć.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
28-08-12 22:07  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tomek, naskrobałem - prawie dwie godziny to trwało.
Miłej lektury.

Aha - zapomniałem przeskalować do 1:33 rysunek płata, jest w 1:72. Przemnóż go przez 218,18%. Rejestracje i znaki - są w 1:33.

 
11-02-13 09:43  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tomku, cos wiadomo o ewentualnym wydaniu?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-02-13 14:32  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Rafael - work in progress :)
Przy okazji zapraszam do obejrzenia wystawy w Jaworznie , na której obejrzeć można surówkę wykonaną przez Pawła O. :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
07-05-13 12:27  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Szkoda, ze dalej go nie ma :( A dzisiaj odpowiednia okazja :)



--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-05-13 12:46  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

MM - Mam z lat 60 tych nie sklejony . opracowany -w skali 1/25 można go przeskalować i faszer dorobić lepszy? i kolorki zmienić
ten samolot zdobyli - wschodni sojusznicy hitlera . a potem gdzies kiedys widziałem zdjecie na ebayu -chyba niemcy zajeli lotnisko i wsród wraków rosyjskich samolotów ,stał RWD 5bis
ale to już nie do odtworzenia gdzie i kiedy.

 
07-05-13 14:21  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem skąd masz takie info, bo ja słyszałem że rwd 5 bis po przelocie ponownie przerobiono na zwykle rwd 5

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-05-13 14:24  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

no napisałem" bis" ,żeby nie pojawiło się pytanie o RWD 5 . Masz rację to już był wtedy RWD 5 ale ten sam .

Post zmieniony (07-05-13 14:38)

 
07-05-13 17:49  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Dzięki Rafael za przypomnienie tego Wielkiego wydarzenia. Z mojej strony miałbyć ( on już jest ) model RWD-5 bis na tyle wiernie odtworzony na ile pozwala dzisiejszy stan wiedzy, niestety zabrakło mi około dwóch tygodni :(. Polecam natomiast wszystkim:

http://dlibra.bibliotekaelblaska.pl/dlibra/doccontent?id=27076&dirids=1

Są to wspomnienia Pana Stanisława napisane po przelocie i tourne po Brazyli i Argentynie.Lektura dla wszystkich domorosłych historyków, których jak sie słucha to włosy stają dęba i to nie tylko pod pachami.

Pozdrawiam,

Paweł O.

--

 
07-05-13 19:16  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

a teraz W odpowiedzi parę fotek z mojego przepastnego archiwum
Miałem gdzieś i wiem ,że mam - zdjęcie gondoli Gwiazdy Polski
załadowanej na zdobyczne auto ale nie mogę tego odnależć i zdjęcie tego RWD 5
ale dam wam kilka ,żeby forum nie zaśmiecać - fotki ,których pewnie nie znacie.
Z regularnością pojawiają sie co kilka miesięcy albo lat te same ujęcia taką niemcy mieli manie fotografowania
wymazuje bo to nie kukiełki a ludzie

Post zmieniony (07-05-13 20:23)

 
07-05-13 19:39  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ciekawe zdjęcia, ostatnie zdanie mojego wpisu broń Boże nie było pod Twoim adresem. Tylko naprawdę domorosłych ekspertów.

--

 
07-05-13 19:45  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

zredukowałem text bo za dużo czytania . zamykam temat może ktoś się zainteresuje

Sami możemy zbierać założyć koto wpłacać po 5 -10 ał miesięcznie - ja mogę poza aukcją skupować zdjęcia samolotów polskich i rozliczać się z transakcji mam kontakty i dostałbym rabat przy regularnych albo większych zakupach A foty by były własnością wspólną forum
Sa fotki , pociągów pancernych , czołgów i samochodów pancernych , pobojowisk , do wyboru do koloru a co cenniejsze - kupiłem bilet lotu z 1939 r wydrukowany w zakładach foto offset zaklad graficzny Straszewiczów Warszawa - bo pochodził z albumu jednostki zajmującej lotnisko okęcie .
Album ze schlezwig- holsteina dużo zdjęć od pierwszej wojny do 1940 poszedł za jedyne 100 E
bo aukcja skonczyła się w długi weekend o 2 w nocy .nikt nie przebił tej ceny .

Post zmieniony (08-05-13 00:28)

 
07-05-13 20:12  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

modellot1 bez urazy ale obrzydliwe są te zdjęcia ;-( Ja wiem, że to fotografie zrobione przez niemieckich żołnierzy w czasie wojny, ale pokazywanie w ten sposób martwych ludzi, jak oni by nie zginęli, uważam za co najmniej lekko nietaktowne. Te zdjęcia maja ogromną wartość historyczną i trzeba je zachować dla potomnych, aby pamiętali co niesie za sobą wojna, ale niech to będzie realizowane w jakiś bardziej subtelny sposób. Mnie te zdjęcia poruszyły i lekko zatkały bądź co bądź.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-05-13 20:18  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

mam gdzieś zdjęcie tego lublina ,miał numer boczny 6 numer egzemplarza odczytam i godło jednostki też i będzie wiadomo ,kiedy i kto był tym obserwatorem.
szkoda ,ale to są naprwadę nieznane szerzej foty z 1939 r Tego nie odważyłbym się upublicznić . tamto wymazuję

Jak parę osób zobaczyło - od razu wymazałem. Bo to nie kukiełki a ludzie.
Ja też byłem lekko zszokowany - ale tak wygląda wojna a my kleimy maszyny do zabijania .
Ja to też uznałem za niestosowne i sam z siebie postanowiłem zlikwidować .z forum

Post zmieniony (07-05-13 20:40)

 
07-05-13 20:32  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

modellot1 nie zrozum mnie źle. Ja nawet nie próbuję cię karcić za te zdjęcia. Po prostu poruszyły mnie. I naprawdę uważam, że trzeba je zachować i upubliczniać ale w stosowny sposób. To są historie ludzi takich jak my i należy im się pamięć, ale też szacunek do ich tragedii. Wolał bym oglądać te zdjęcia w muzeum, na specjalnej wystawie, stronie www poświęconej tej tematyce. Wrzucone tak od hoc na forum odbiera się co najmniej dziwnie. Co nie umniejsza oczywiście nic z ich powagi i twojej pasji do zbierania takich dokumentów.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-05-13 20:38  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

odsyłam do moderowanego postu powyżej twojego komentarza
tak to niestosowne i zostało usunięte z tego powodu

podejmijcie moją propozycję po jedyne 5 zl od osoby miesięcznie im więcej tym lepiej a możemy stworzyć ładny zbiór , a tak albumy rozsprzedawane sa na sztuki po całym swiecie i to jest dopiero barbarzyństwo. traci się kontekst historyczny takich zbiorów

Post zmieniony (07-05-13 20:39)

 
07-05-13 22:46  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

modellot1 - ciekawa propozycja, warta dyskusji. Mam w swoim archiwum kilkaset zdjęć "lotniczych" (dot. polskiego lotnictwa okresu 1918 - 1939) dobrej rozdzielczości i mogę je udostępniać na forum w dziale "lotnictwo". Tylko czy inni posiadacze zdjęć są skłonni do podzielenia się swoimi zbiorami ?

 
08-05-13 08:32  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To co miałem przekazałem Lechowi. Umieścił wszystko na swojej stronie:

http://www.modele-kartonowe.com/drawings/index.html#pzl
http://www.modele-kartonowe.com/drawings/index.html#p-11c

plus zdjęcie zestrzelonej "łaciatej" pezetelki:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-05-13 08:50  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Też przesłałem Lechowi parę fotek - zapewne niedługo się ukażą na wspomnianej stronie.

 
08-05-13 10:39  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

A ja mimo ,że to nie związane z tematem zachęcam i polecam czytanie bibliotek cyfrowych - są tam same perełki

to przeniosę i zrobię z tego odrębny temat ciekawostek

Stanisław Grzesiuk -w Boso ale w ostrogach - podsumował to tak
Silni w gębie , Zwarci w piciu i Gotowi do ucieczki za granicę

Dzięki takim wieściom mam małe zaufanie do WSI24 i innych informacyji rządu
Wiarygodność informacyjna ,niestety mimo upływu lat nic się nie zmieniła .

Post zmieniony (08-05-13 10:58)

 
08-05-13 11:22  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Niesamowicie sie to czyta !! Podaj żródło prosze , gdzie jest tego więcej .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-05-13 11:50  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Szukasz biblioeka cyfrowa. - i na przykład wyszukujesz expres poranny ,
albo jak mieszkasz w katowicach to dopasowujesz Kattowitzer Zeitung, tagesschau , Blatt , i wyskakują ci gazety o jakich istnieniu nawet nie wiedziałeś
Np Gazeta toruńska - polskojęzyczna w prusach zachodnich - i masz całą wojnę pierwszą -komunikaty dzienne ile aparatów wroga zniszczono - listy urzędowe poległych - z pomorza , Sląska itp zniknęły - w 1917 jak zaczeły zajmować pół gazety dzień w dzień -.
dowiesz się np ,że w niemczech rarytasem w 1917 roku były "wrony," psie mięso itd .
Afery szpiegowskie . ciekawy jest ostatni miesiąc Pokoju we wszystkich gazetach z lipca 1914 roku - potem nagle stary dobry świat się wali.
Wszystkie w europie są prawie sprzężone . Np we francji w 1908 była katastrofa górnicza w okręgu nad kanałem la manche oficjalnie zginęło 1980 górnikiów dużo Polaków , w nadrenii i na Sląsku co rok były wypadki górnicze po 200 -300 zabitych .
o katastrofie Titanica - wszyscy podróżni zostali wyratowani - a dzień pózniej ,że wszyscy zginęli . o próbach pierwszych aparatów latających .

W okresie wojny polsko bolszewickiej był zakaz w używania mąki żytniej i pszennej do pieczenia chleba. piekli z gipsu (kredy) , trocin i owsa
A trraz jesteśmy potęgą w eksporcie szczawiu i mirabellek

Jest np spis Polaków przeznaczonych do likwidacji , książka telefoniczna dla generalnego gubernatorstwa ,ksiązki adresowe miast od XIX wieku , bardzo dużo ciekawostek. pamiętniki z okresu napoleońskiego , mapy,
jest jeszcze prasa zagraniczna
np tureckie dzienniki niemiecko i angielsko języczne. rosjanie to nas normalnie gnoili w swojej prasie
Mam bardzo dużo naściągane np : pamiętniki niemieckie - np Od Lwowa do Bordeaux
Wspaniały opis zajęcia lotniska 6 pulku lotniczego - można przerobić w tekst i przetłumaczyć maszynowo. na szczęscie jeszcze na tyle znam niemiecki ,że czytam w oryginale (walały sie tam setki bomb lotniczych , silniki i śmigła najnowszej fabrykacji angielkiej i francuskiej .

Czyli piasty były ,śmigła były a Mewy nie miały śmigieł bo piast nie było.

A tu sensacja rewelacja - zupełnie nieznane i nigdy nigdzie nie publikowane zdjęcia z września 1939 po zajęciu przez 19 dywizję piechoty niemieckej
Polskiej Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej W BABICACH
uruchomiona w 1923 - zajęta przez niemcow i używana do łączności z Ubootami na Atlantyku - polski wkład w bitwę o Atlantyk . Wysadzona 16.01.1945


jak Polska produkowała 250 czołgów to sąsiad ze wschodu produkował 25000 czołgów
Gospodarczo nie było ,żadnych szans nawiązać walki w zbrojeniach

I los starszych ludzi na emeryturze z OFE - to Polak ,zdjęcia ze specjalnego rozdziału o ,żydach są w innej części albumu
miejscowość Majdan 1940 Zresztą Pekin w Gdyni na wzgórzu Dreszera nie lepiej wyglądał

przy wpłatach 200 osób po 5 zł miesięcznie możemy to kupować - 1, 2 ciekawostki miesięcznie zupełnie nieznane .
albo 100 osób po 2 euro czyli około 8,5 0

cytuję za numerem Morze 4/1935 strona 1
Wywozimy i przywozimy na głowę ludności mniej od wszystkich krajów europejskich z wyjatkiem Rosji sowjeckiej .Mała litwa ,Lotwa Estonia Finlandia , Danjia czy Szwecja wywożą i przywożą na głowę ludności dwa ,trzy ,pięć a ostatnie dwa panstwa - siedemnaście razy więcej od Polski. Liczby dotyczące spożycia niektórych artykułów na głowę ludności też mają swoją wymowę . Odżywiamy sie głownie ziemniakami 762,5 kg Ale daleko nam za innemi narodami ,stoją liczby spożywanego w Polsce mięsa, tłuszczu ,cukru ,zużywanego węgla ,wełny ,Bawełny itd. Ograniczamy coraz bardziej nasze potrzeby ,już ponizej ludzkich warunków życia Zaciskanie pasa przynosi juz upadek zdrowia fizycznego narodu , karłowacenie młodego pokolenia za lata 1919 -1933 przeszło milion sześcset tysięcy osób wyemigrowało z Polski a mimo to.
nadmiar rąk do pracy staje się zjawiskiem stałem.
odemnie .
Jak szacował sam minister Kwiatkowski ,żeby rozwiązać trwale problem bezrobocia w Polsce potrzebnych było 40 !!! okręgów przemysłowych takich jak COP

Post zmieniony (08-05-13 18:51)

 
08-05-13 19:12  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powiem tak czasami nie ogarniam Twojego podejścia do historii i modelarstwa, ale cóż zdaża się. Ale w sprawie wspólnej biblioteki masz moje pełne poparcie.

Pozdrawiam,

Paweł

--

 
08-05-13 19:24  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

To jest tylko dla równowagi , owszem były olbrzymie sukcesy ,ale trzeba mieć też świadomość trudnego położenia Polski. J ich żródeł.Żeby plusy nie przesłoniły nam minusów. Nie wszycy mieli dworki, Dobre samochody . Nie wszyscy jeżdzili na wakacje do
Fontainbleau;.

Post zmieniony (08-05-13 19:28)

 
08-05-13 19:40  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jestem za, ale wg mnie nie ma na to szans. Może znalazłoby się kilka osób i to wszystko.
Za Pawłem O. - "powiem tak czasami nie ogarniam Twojego podejścia" do... języka polskiego, którym się posługujesz .

 
08-05-13 20:01  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ortografię staram się poprawiać ,ale przeskakują mi litery i zamiast s robi się x niekiedy?
Czy to wina kompa?i inne litery się blokują
A składnia efekt - dużo czytam żródeł z XIX w i z okresu kiedy w gazetach pisały osoby nie znające składni- przeniknęło to trochę do mnie.
Polecam np :Juliana Ursyna Niemcewicza Podróże Historyczne Po Ziemiach Polskich między rokiem 1811 a 1828 odbyte
Zamiast głupoty oglądać albo głupoty czytać - fajnie wrócić do klasyki ,tym bardzie ,że to nie jest pod presja szkolnej lektury, a z czystej ciekawości - co światli ludzie przed nami, po sobie zostawil.

A po drugie wyszukuję ciekawstki.
Co wiecie o "białym słoniu "na Czarnohorze -ciekawa bardzo historia .
Mam dużo prasy przedwojennej i tropię wątki , jak się dalej kolej rzeczy potoczyła

Post zmieniony (08-05-13 20:13)

 
08-05-13 20:01  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

modellot1, szybko pisze, powinien trochę wyhamować, nie da się wszystkiego od razu przekazać. STEP BY STEP.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-05-13 20:19  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No dobra, Panowie, tylko moze zalozcie sobie nowy watek dotyczacy tego archiwum? A ja sprzatne wszystko, co nie dotyczy tematu...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-05-13 20:25  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Kto z Łodzi do Kruszwicy wybiera Się . proszę o wyczerpującą informację.
Do tematu RWD wrócimy i narazie ,nic nie trzeba sprzątać- wrócimy do tematu obiecuję

Widzę ,że są jeszcze światli ludzie. Zazdroszczę, też bym się wybrał .
Jak aż tam ciebie zagna to może, na przełęcz legionów się wybierzesz?
Zamieść fotki na nowym temacie w carton cafe jak wrócisz.

Ps

Lista „intelektualistów” sprzeciwiających się budowie w Warszawie pomnika ofiar ludobójstwa dokonanego przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA, SS Gallizien...

Inicjatorką protestu była Bogumiła Berdychowska, doradca Prezydenta RP:

dr hab. Elżbieta Aranowska, Marek Balicki, Edwin Bendyk, Bogumiła Berdychowska, Michał Bilewicz, Bartłomiej Biskup, Seweryn Blumsztajn, Magdalena Bocheńska-Chojecka, Teresa Bogucka, prof. Barbara Bokus, Wojciech Borowik, Marek Borowski, Halina Bortnowska, Anna Borucka, Jacek Borucki, Danuta Borucka-Brukwicka, Stefan Bratkowski, Jerzy Brukwicki, Artur Buczyński, Grażyna Cieślak, Mirosław Chojecki, prof. Andrzej Chojnowski, dr hab. Teresa Chynczewska-Hennel, Ewa Dobrowolska, Katarzyna Dobrowolska, Waldemar Dubaniowski, Irena Dierzgowska, Sergiusz Dzierzgowski, prof. Andrzej Friszke, Cezary Gawryś, prof. Bronisław Geremek, Jolanta Gołaś, Agnieszka Grudzińska, Adam Grzegrzółka, dr hab. Ola Hantiuk, Agnieszka Holland, Michał Jagieło, Andrzej Jagodziński, Zbigniew Janas, Andrzej Janiszewski, prof. Andrzej Janowski, dr Jacek Jarymowicz, prof. Maria Jarymowicz, Tomasz Jastrun, prof. Jerzy Jedlicki, dr Grażyna Kmita, prof. Mirosław Kofta, Katarzyna Kołodziejczyk, dr Joanna Konieczna, Piotr Kościński, Maciej Kozłowski, prof. Marcin Król, Stanisław Kryciński, prof. Ireneusz Krzemiński, Jan Kułakowski, Andrzej F. Kuroń, Danuta Kuroń, Maria Lehman, prof. UW Maria Lewicka, prof. Maria Lis-Turlejska, Regina Lityńska, Jan Lityński, Maciej Łętowski, prof. Piotr Madajczyk, Andrzej Mandalian, Andrzej Mańkowski, Wojciech Mańkowski, dr Mariusz Maszkiewicz, Wojciech Maziarski, Tadeusz Mazowiecki, prof. Andrzej Mencwel, prof. UW Włodzimierz Mędrzecki, Martyna Michalik, dr Alina Molisak, dr Grzegorz Motyka, prof. Zdzisław Najder, Zbigniew Nosowski, Katarzyna Nowak, Janusz Onyszkiewicz, ks. Stanisław Opiela, prof. Jerzy Osiatyński, prof. Wiktor Osiatyński, Grzegorz Pac, Elżbieta Petrajtis-O'Nell, Adam Pomorski, Sławomir Popowski, Danuta Przywara, Wacław Radziwinowicz, prof. Adam Daniel Rotfeld, Anna Monika Rómmel, K. Rómmel, Paula Sawicka, Mirosław Sawicki, ks. Aleksander Seniuk, Witold Sielewicz, Magdalena Smoczyńska, prof. Elżbieta Smułkowa, dr Danuta Sosnowska, prof. Tytus Sosnowski, dr Wojciech Stanisławski, Joanna Staręga-Piasek, Tomasz Stryjek, Piotr Syrowiński, prof. Barbara Szacka, Anna Szeptycka, prof. Maria Szeptycka, dr Andrzej Szeptycki, dr hab. Anna Szuster-Kowalewicz, Joanna Szwedowska, gen. bryg. Zbigniew Ścibor-Rylski, Krzysztof Śliwiński, Marcin Święcicki, dr Adam Tarnowski, dr Zuzanna Toeplitz, Andrzej Wajda, dr Katarzyna Walewska, Piotr Wertenstein-Żuławski, Katarzyna Winiarska, Paweł Winiarski, Andrzej Wielowieyski, Zofia Winawer, Jolanta Wiszowata, Marcin Wojciechowski, Piotr Wojciechowski, Natalia Woroszylska, Henryk Wujec, Ludwika Wujec, Jakub Wygnański, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, prof. Leszek Zasztowt.

Drogą elektroniczną podpisy złożyli: Michał Boni, Jacek Kastelaniec, Piotr Kosiewski, prof. UKSW Piotr Mitzner, prof. Jerzy Pomianowski, Paweł Smoleński, Joanna Szczęsna, Barbara Toruńczyk.

Post zmieniony (09-05-13 08:43)

 
08-05-13 22:02  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafael jeszcze tylko na zakończenie tej pasjonującej burzy mózgu.
Modellot1 będę na Pop Iwanie 10-06 br.

Paweł

 
09-05-13 08:40  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 


podane za pożółkłymi księgami
Schier - Lotnictwo w historii i miniaturze Wkił 1973
2 tytułu nie pamiętam ale oparta na wspomnieniach S.Skarżyńskiego i przedwojennej na RWD przez Atlantyk

 
09-05-13 09:38  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

http://dlibra.bibliotekaelblaska.pl/dlibra/doccontent?id=27076&dirids=1

polecam, można poczytać wspomnienia Skarżyńskiego :)

Post zmieniony (09-05-13 09:38)

 
09-05-13 09:40  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33. Projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Widzę ,że szybko czytelnictwo w Polsce wzrośnie .- to dobrze.(tamte są z mojej półki.)ta z lat 60 jest prawie wiernym reprintem. - porównując obie - tylko dopisany jest wstęp i rozdział od wybuchu wojny do wodowania na M. Północnym

Post zmieniony (09-05-13 09:50)

 
14-05-13 19:27  Odp: [Galeria] Transatlantycki przelot czyli RWD-5bis , 1:33/50. Projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

W związku z niedawną rocznicą przelotu prezentuję surówkę modelu także w skali 1:50 :)


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024