FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-06-03 11:39  jak uzyskac efekt blachy?
pablo   

jak w temacie, jakiego srodka uzyc, by powierzchnia papierowa wygladala jak rzeczywista?
pablo

 
23-06-03 11:49  Re: jak uzyskac efekt blachy?
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

poczytaj moze opis budowy podlogi w modelu Rajkuba, moze sie przyda
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=20799&t=20799

pzdr
Kemot

 
23-06-03 14:46  Re: jak uzyskac efekt blachy?
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

tylko pablowi może chodzić o gładką blachę - ?
Jeśli ma to wyglądać na pomalowaną na jakiś kolor i poprzecieraną nieco (wyłażącą spod spodu) blachę, to ja kiedyś robiłem takie coś malując i myźgając (w natężeniu zależnym od upodobania i aktualnego nastroju :] ) suchym pędzlem farbką koloru metalu.
Jak z kumplem raz robiliśmy tego więcej (cel: mocno zużyte blachy) to malowaliśmy:
najpierw cała blaszka na czarno, potem suchym pędzlem (dość obficie :] ) na srebrno [metalowo/...] potem suchym pędzlem na czerwono/t.p. (rdza - bardzo bardzo polecam!!!)
To wszystko było do bitewniaków futurystycznych - więc blachy musiały być ostro zmasakrowane :] - nie robiłem natomiast nigdy nie-zużytych - więc w tej materii Ci nie pomogę, jeśli tego akurat szukasz.

Taaa, i napisz najlepiej, w jakiej chcesz to skali - ogólnie, lepiej dla Ciebie by było, jakbyś bardziej sprecyzował pytanie, o jaki element/typ blachy/... Ci konkretniej chodzi. Wtedy dostałbyś lepszą odpowiedź! :)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
23-06-03 15:02  Re: jak uzyskac efekt blachy?
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Można zastosować tzw. metalizery. Specyfik to zawiesina pyłu metalowego w (chyba) lakierze. Ich wadą (podobno, nigdy ich nie stosowałem) jest konieczność wielokrotnego nanoszenia bardzo cienkich warstw na malowaną powierzchnię. Poza tym neleży taką powierzchnie należy zabezpioeczyć lakierem, gdyż metalizery bardzo łatwo się ścierają.

Pozdrowienia,
Wakamij

 
23-06-03 17:29  Re: jak uzyskac efekt blachy?
NowyWojtek 

 

Nie trzeba nanosić kilku warstw. Wystarczy jedna, ale trzeba to koniecznie robić aerografem. Metaliczny pył jest rozprowadzony w niezwykle lotnej sybstancji, która przy malowaniu pędzlem zdązy wyparować w ciągu kilku sekund. Z aerografem jest tak, że metalizer wysycha praktycznie w momencie pomalowania. Fakt, ściera się przy czestym dotykaniu, ale nie polecam pokrywania lakierem bezbarwnym: po pierwsze może nastąpić reakcja chemiczna, która zniszczy pomalowaną powierzchnię, a po drugie traci sie cały fekt "metaliczności" - powierzchnia wygląda jak pomalowana zwykłą srebrna farbką. Do pokrywania metalizerów są specjalne firmowe specyfiki. I jeszcze jedno: osobiście nie polecam produktów Humbrola - to jakaś totalna katastrofa (albo ja nie potrafię nimi malować). Bardzo dobrze używało mi się Testorsów.

 
24-06-03 09:35  Re: jak uzyskac efekt blachy?
pablo   

dziekuje za odpowiedzi. Faktycznie dosc nieprecyzyjnie sie zapytalem. Chodzi o powierzchnie czolgu, swiadczaca o lekkim zuzyciu tj. lekka rdza gdzieniegdzie itp. przetarcia na krawedziach. Z podpowiedzi skorzystam :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024