FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-08-12 21:59  [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witam...
Przedstawiam Wam mój pierwszy model wykonany z kartonu. Wcześniej kleiłem modele z plastiku, ale... obudziłem się kiedyś na ranem i stwierdziłem że nie jest poprawnie politycznie kleić plastiki jak się pracuje w drukarni :). Lepsze to wytłumaczenie niż to że człek na starość wraca do korzeni (wtedy była szkoła podstawowa i tylko MM, nożyczki i jakiś klej do drewna)...
Sam model powstał trochę od drugiej strony - tzn. zeskanowałem go sobie, obrysowałem komputerowo, drukowałem na papierze o gramaturze 160 g i sklejałem... Dlaczego tak? bo mogłem sobie drukować, wycinać, kleić, uczyć się kleić, drukować, wycinać, kleić, uczyć się dalej kleić, drukować... aż w miarę podobało mi się to co powstało (w trakcie budowy powstało kilka dodatkowych kół, dwie karoserie(?) i inne elementy)... Model oprócz kartonu zawiera: trochę drutu, żywiczne nity, niewielki kawałek drewna, odrobinę :) blachy offsetowej oraz kuleczkę z torebki (nie pamiętam gdzie była) „wysysającej” wilgoć, przezroczystą folię. Lufę karabinu zrobiłem z uciętej igły lekarskiej. Model najpierw częściowo potraktowałem CA - głównie podwozie i koła, przeszlifowałem, pomalowałem cały model farbą w spreju Motip Primer Grey, a następnie farbami Vallejo, czarne linie oddzielające kolory to marker do płyt CD. Model wykończony (ubrudzony) pigmentami MIG-a (pozostałości), farbami olejnymi, suchymi pastelami...
Kleiłem go z przyjemnością prawie pół roku (z kilkoma dłuższymi i krótszymi przerwami :) ) aczkolwiek sam wiem o kilku błędach które w nim popełniłem.



pozdrawiam
PiotrS.

 
25-08-12 22:05  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Zbudowałeś bardzo fajny model i super go pokazałeś. Moje gratulacje za efekt końcowy.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
25-08-12 22:27  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Bardzo fajnie wykończony model widać, że prace przy PCV procentują efektem końcowym.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
26-08-12 12:11  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ciekawy model, podstawka i zdjęcia. Obsługa techniczna powinna być przeczołgana po błocie za tak zaniedbany (pordzewiały) tłumik z rurą wydechową. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-08-12 12:17  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny model. Podoba mi się podstawka i brudzenie. Teraz może jakaś relacja z budowy.
Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
26-08-12 13:06  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego modelu. Bardzo dokładnie i czysto sklejony oraz fajnie ubrudzony. Podstawka też zasługuje na uznanie. Skromna, ale daje wraz z modelem wspaniały efekt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-08-12 13:37  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oooo... miło powitać forumowego ,, pierwszoklasistę ,, .....

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
26-08-12 14:32  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Pogratulować koledze wspaniałego modelu.Tłumik i rura wydechowa wyszły fantastycznie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
26-08-12 16:19  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny,gratulacje,pozdrawiam marek
PS>czy mógłbyś przybliżyć metodę wykonania takiej rury wydechowej

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-08-12 19:31  Odp: [G] Ford Tfc - Modelik nr 8/04
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witam...
Bardzo się cieszę że się Wam model podoba :)...
OSTOJA : Zgadzam się z Tobą całkowicie... dobrze jednak że nie zaproponowałeś abym się to ja czołgał po tym błocie :)...
Jasiek : Planuję, planuję, ale nie obiecuję że nastąpi to szybko...
Marek1 : Metoda jest bardzo prosta: ścieram suche pastele (Mungyo) brązowe, czerwone, pomarańczowe i żółte w dowolnej proporcji (aby jednak przypominało to mniej więcej kolor rdzy - nie muszą być dobrze wymieszane), do tego proszku dodaję akrylowej matowej bezbarwnej farby - tyle, aby uzyskać papkę o dość gęstej konsystencji. Maluję tym grubą warstwą tłumik (może być dość niedbale). Następnie biorę pędzel (najtańszy, szkolny o dość twardym włosiu) lekko go skracam (aby był jeszcze bardziej sztywny) i uderzam pod kątem prostym w tłumik... Akryle dość szybko wysychają a poprzez delikatne uderzanie powstają nierówności... Na następny dzień delikatnie wcieram różne odcienie suchych pasteli (np. szare i czerwone) - tak aby trochę zróżnicować imitację rdzy...
Zamiast suchych pasteli kiedyś stosowałem farbę koloru rdzy i talk - uzyskiwałem podobny efekt...

pozdrawiam
PiotrS.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024